Tatile Girerken, K12NET Ders Programını Anlatacak.

21 Haziran 2021

 

Tatile Girerken, K12NET Ders Programını Anlatacak.

“Tatile girerken ders programı anlatılır mı?” diye düşünebilirsiniz. Geçmiş yıllardaki deneyimlerimize göre, bu eğitimi vermenin belki de en uygun zamanı, bugünler olabilir. Ders programı yapmanın kendisi zor bir iş olduğu için, okullarda bu görevi üstlenen bir iki kişi vardır. Herkes ders programı yapamaz. Tatil bitip okulların açılmasına az bir süre kala, bu zor işi, bir de bilmediğiniz bir ders programı ile yapmaya çalışmak, yanlış bir zamanlamadır. Bugünlerde programı öğrenip, şuan yürürlükteki programınızın aynısını yapma egzersizleri yaparsanız, okullar açılmadan önceki en güzel hazırlığınızı yapmış olursunuz. Eğitim almadan, video izlemeden, çeşitli egzersizler yapmadan, doğaçlama yollarla, deneme- yanılmayla, K12NET Ders Dağıtım Programını kullanamazsınız.

K12NET’in Ders Programı Konusundaki İddiaları

1 – Aynı kısıtlama kriterlerini kullanmak şartıyla, elinizle yapabildiğiniz tüm programları yapabilirsiniz. “Elimin yaptığını, program yapamıyor” tespiti, K12NET için doğru değildir. Elinizde yaptıklarınızın hepsine talibiz.

2 –  Aynı kısıtlama kriterlerini kullanmak şartıyla, başka ders dağıtım programlarının yaptıkları tüm programları yapabilirsiniz.

3 – Bir kere bir program çıkarabildiyseniz, keyfin en güzelini yaşamaya hazır olun. Aynı kriterlerle örneğin “10 farklı kombinasyonla program yap” dediğinizde saniyeler içinde 10 farklı program yapar. “7. kombinasyon çok güzel olmuş” deyip, pazardan domates seçer gibi program seçersiniz. Millet bir tane bulamazken, siz seçmece ders programı yaparsınız.

4 – Bizzat kullanıcıların ifadesidir. K12NET Ders programını iyi anlar, iyi kullanabilirseniz, “iğnenin deliğinden geçirir.

Bu Hafta, Ders Program Haftası Olacak  

Ders dağıtım programı eğitimini 3’e böleceğiz. Her parçasını bir eğitimde, hakkını vererek anlatacağız.

Ders Programı Yapmaya Hazırlık (22 Haziran Salı Saat 10:30)

Ders programı yapmak için ders-öğretmen-saat bilgisi gerekir. Ders programı yapmadan önce ders planlaması yapılır. “8/A şubesi Matematik dersine, Ayşe öğretmen girsin, fen bilgisi dersine Mehmet öğretmen girsin” demek, aslında programın genel dış hatlarını çizmektir. Planlamayı baştan iyi yapanlar, çok rahat sonuca ulaşırlar.  İlkokul, ortaokul, lise gibi birden fazla müdürlüğünüz ve bu müdürlüklerde derslere giren ortak öğretmenleriniz varsa, aynı anda 3 müdürlüğün programını yapmakla, bir müdürlüğün programını yapıp, diğerine, sonra diğerine geçmek arasında dağlar kadar fark vardır. Bu eğitimde, ders programı öncesinde yapılan hazırlıkları anlatacağız.

Kısıtların Girilmesi ve Programın Yapılması (23 Haziran Çarşamba, Saat 10:30)

Bu eğitimde kısıtlamaları anlatacağız. “Elif öğretmenin Salı günü, yüksek lisans dersi var. Salı gününü komple kapat. Müzik öğretmeni Zeynep hanım, pazartesi sabah İstiklal marşını yönetecek, o saatte mutlaka okulda olmalı. Seçmeli İkinci yabancı dil İtalyanca, Fransızca dersleri; 8/A, 8/B 8/C şubeleri aynı gün ve saatte başlamalı”,  İtalyanca ve Fransızca dersleri, ders programı içinde birlikte hareket etmesi gerekir.

Mümkünse her öğretmenin yarım gününü boşalt” demekle, “şu öğretmenin Çarşamba, bu öğretmenin Perşembe öğleden sonrasını kapattım” demek arasında da çok önemli farklar bulunmaktadır. K12NET ders programının efsane özelliklerinden birini de, bu eğitimde anlatacağız. Yeter ki, bir kere bir program yapınız. Sonra “aynı kısıtlarla 10 versiyon oluşturun” deyiniz. Aynı kısıtlarla,10 değişik ders programı yapsın. Örneğin “8 numaralı ders programı harika bir kombinasyon oluşturmuş”, bunu ders programı olarak tek bir tıkla, K12NET’e yükleyiniz. Bu eğitimde çok daha fazlasını bulacaksınız.

aSc Ders Dağıtım Programı (24 Haziran Perşembe, Saat 10:30)

Bu program bize ait değil. Uluslararası bir program, kullananlar beğeniyor, K12NET okullarından “biz bu programı kullanmak istiyoruz veya kullanıyoruz” diyenler oldu. K12NET’in kendisinin ders dağıtım programı varken, aSc ders dağıtım programı ile entegre olduk. Bu program ücretli, bu ücreti bize değil, aSc Türkiye temsilcisine ödemeniz gerekiyor. aSc ile yaptığınız ticaretten K12NET, komisyon almıyor. Bu şirketle aramızda 5 kuruşluk ticari bir ilişki bulunmuyor. Yayınevlerinde olduğu gibi, sadece “okullarımız istiyor” diyerek, bu firma ile entegrasyon yaptık. Müşterilerimiz her şeyin üstünde olduğu için, bu hafta da kendimize ait olmayan, aSc programının bir de eğitimini yapıyoruz. Güzel olan, faydalı olan, okullarımız tarafından istenen her farklı disiplinle bir araya gelmenin, birlikte çalışmanın faydalı olduğuna inanıyoruz.

Temel Tanımlar / 25 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]