Tatil Sürecini, K12NET Üzerinden Yürütecekler, Lütfen Yazımızı Dikkatle Okuyunuz.

17 Mart 2020

Tatil Sürecini, K12NET Üzerinden Yürütecekler, Lütfen Yazımızı Dikkatle Okuyunuz.

İşin Sırrı, İşin Uzmanı Olmakta

Boyacı boya, sıvacı, sıva yapar, fayansçı fayans döşer. “Hepsini yaparım, hepsine elim yatkın” diyen ustanın, biliniz ki, iyimser tahminle işi ortalamadır. Çorbacı da sadece çorba içilir. Kimse döner yemek için çorbacıya gitmez. Bize, “Neden Youtube gibi video oynatmıyorsunuz?” diye soruyorlar. O zaman Youtube’da “Neden okul yönetimi yazılımı değilsiniz?” diye sormak gerekir.  Bize, “online toplantı programı yapsanıza” diye tavsiyede bulunuyorlar. Bunlar bizim uzmanlık alanımız değil. K12NET olarak diyoruz ki, “bu ihtiyaçlarınızı uzmanı olan kurumlardan/programlardan karşılamalısınız. Onların üretmesi sonrasında oluşan linki, tek bir hareketle K12NET üzerinden ilgili kişilere paylaştıralım. 16 Mart günü, K12NET üzerinde 32 milyon işlem yapılmış, bu çok büyük trafiği, K12NET çok iyi yönetsin, hiç tökezlemesin, hiç donmasın. Dünkü gibi, saat gibi çalışsın.

Bu Haftaki Eğitimlerimize Bekliyoruz.

Ödev verin, ödev kontrol edin,25 MB geçmeyen eğitim dokümanları yükleyin, mesaj gönderin, online sınav yapın, hazır yayınları kullanmak istemiyorsanız kendi sorularınızı sisteme yükleyin. Gelin Çarşamba günü Microsoft’un Teams uygulamasını birlikte tecrübe edelim. Bakalım nasıl çalışıyor?  Aşağıda ayrıntılarını bulacağınız  ücretsiz eğitimlerimize ihtiyacı olan her kurumu bekliyoruz. Tek yapmanız gereken [email protected] adresine mail göndermek olacaktır.

Fiyat Politikamızda Hiçbir Değişiklik Olmadı.

Zora düşenlerin durumlarından yararlanmak en başta ahlaksızlıktır. Eylül ayında ilan ettiğimiz ücretlerimizde bir kuruş değişiklik olmadı. Bir dahaki Eylül ayına kadar da olmayacak. Aksine Başat / Test Okul / Çalışkan / Limit / Tammat Yayınları onların da cömertliği sayesinde her sınıf seviyesinde farklı online deneme sınavlarını karşınıza getirdik/ getireceğiz. Microsoft Türkiye + Afrika + Ortadoğu ve Amerika yetkilileriyle senkronizasyon konusunda ortak çalışmalar yapıyoruz. Yeni ihtiyaçları karşılamak üzere yeni özellikler ekleyeceğiz. Gelişmeleri takip etmek için lütfen, K12NET’e giriş yapınca sağ üst köşedeki Mesajlar bölümünü takip ediniz.

K12NET’in Çalışanları, Müşterilerine Evden Hizmet Edecek.

Madem online firmayız, madem örnek olmalıyız. Hazırlıklarımızı yaptık. 17 Mart gününden başlayarak 35 çalışanımız evden hizmet verecek. Hizmetlerimizde hiçbir değişiklik olmaması gerekiyor. Her şeyin eskisi gibi olması gerekiyor. Yazmasaydık, fark edememiş olmalıydınız. Eğer bir kusurumuz, hatamız olursa [email protected] adresine hizmetimiz konusunda geri dönüş yapınız. Derhal üzerine gidip, tedbirlerimizi alalım. Bu yazıyı gönderdiğimiz saatlerde performansımızın ne olacağını tecrübe etmeden yazdık, ama bildiğimiz… olması gerekenlerdir.  Öyleyse bu standartı sağlayacağız.

Ödev Modülü – Mesaj Modülü – Öğretmen Portalı (17 Mart Salı, Saat 10:30)

Okul yönetimi, öğretmenler sistem üzerinden nasıl ödev verecek?  Başat Yayıncılık, Limit, Test Okul, Çalışkan, gibi yayınevlerinin deneme sınavları, yaprak testleri, nasıl online sınav olarak öğrencilere gönderilebilecek?  Sistem üzerinden etkili iletişim nasıl sağlanacak, tatil döneminde öğretmenlerimiz, kendi portallarını nasıl etkili bir biçimde kullanmalıdır?  Uygulamalı bir biçimde bu konuların anlatımını bulabileceksiniz.

Soru Editörü Modülü (17 Mart Salı, Saat 14:30)

Bazı okullarımız kendi sorularını online sınav olarak kullanmak istediklerini söyleyince, uzun süredir üzerinde çalıştığımız ama yaygınlaştırılmasını sonraya bıraktığımız konuyu öne aldık. Soru editörünün ayrıntılarını bu eğitimde bulabilirsiniz.

Microsoft Teams Uygulaması (18 Mart Çarşamba, Saat 10:30)

Uygulamayı Microsoft Teams üzerinden yapacağız. Eğitime katılanlar, bu uygulamayı bizzat uygulayarak tecrübe edecekler. K12NET olarak bizim de daha önce kullanmadığımız, binlerce kişi online olduğunda nasıl davranacağını bilmediğimiz bu uygulamanın özelliklerini aktarmaya çalışacağız.

Temel Tanımlar / 20 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]