Söyleyerek Değil, K12NET İle Yaşatarak Öğreteceğiz.

27 Eylül 2021

Söyleyerek Değil, K12NET İle Yaşatarak Öğreteceğiz.

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere, bir puanın bile çok önemli olduğu, bir puan bile fazla alınınca binlerce kişinin önüne geçileceği, puandaki küsuratların bile, bölüm kazanmada etkili olduğu söylenir. Söylemek başkadır, yaşatarak, simülasyon yaparak öğretmek başkadır. Ağustos ayında ÖSYM tarafından yayınlanan verilerle tercih programımızı güncelledik. Her puan türüne göre bölümlerin listesini çıkardık. Öğrenciler deneme sınavları oldukça puan türlerine göre aşağıdaki gibi rehberlik hizmeti vereceğiz. Aşağıdaki örnekte, öğrenci üç deneme sınavına girmiş, üç deneme sınavında da birbirine çok yakın sayısal puanlar almış, aldığı puanlara göre kazanabilecekleri bölümler yeşille, kazanamadıkları kırmızıyla boyanmış. 1.Deneme sınavında Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Fakültesi, küsuratla kazanılırken, 3. deneme sınavında Balıkesir ve Bahçeşehir Tıp Fakülteleri kıl payı kaybedilmiş. K12NET ile öğrencilerimize alınan puanların kıymetini böyle somut tablolarla göstereceğiz.

Rehberlik Modülü / 29 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Eğitimimizde yukarıdaki konunun yanı sıra, rehber öğretmenlerimizin öğrencileriyle, velileriyle yaptıkları görüşmelerin kayıt altına alınması, bu görüşmelerin, yılsonunda Milli Eğitim Bakanlığının istediği yılsonu faaliyet istatistiklerine otomatik oluşumunu da göstereceğiz. Rehber öğretmenlerin kullandığı 15 adet rehberlik test ve envanterlerini rapor örnekleriyle bu eğitimde anlatacağız. Rehberlik test ve envanterlerini tek kuruş ödemeden, ister online, isterseniz optik kağıtlarla yapabileceksiniz. Milli Eğitim Bakanlığının yılsonunda istediği RİBA anketlerini, rehber öğretmenlerimize nasıl el sürdürmeden otomatik yaptığımızı, hatta analizlerini, Milli Bakanlığın istediği formatta nasıl tek bir düğmeyle hazır ettiğimizi de göstereceğiz. En son verilerle güncellenen son 6 yılın bölüm puanlarının karşılaştırmalı sunulduğu Tercih Programı da, bu eğitimin konuları arasında yer alacak.

Ödev Modülünü Kullanmayan Okul Bırakmayacağız!

Ödevler Modülü / 30 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Bu yıl ödev modülünü kullanmayan tek okul bırakmayacağız. Bunun için eğitim yapacağız. Kullanmayan okullarımızla özel olarak ilgileneceğiz. Bütün okullarımıza ödev modülünü kullandırmak için elimizden geleni yapacağız.

Kronometreyi Çalıştıracağız. 10 saniyede Ödev Vereceğiz.

Bu haftaki eğitimimizde ödev vermenin ne kadar kolay ve hızlı yapıldığını uygulamalı olarak göstereceğiz. 10 saniyede öğretmen portalından ödev verip, ödev kontrolü yapacağız. Diğer zümrelerin verdiği ödevlerin yükünü görerek en uygun zamana ödev verme, istenirse öğrencinin yaptığı ödevi, K12NET üzerinden öğretmenine dijital olarak gönderme, öğretmenin de gönderilen ödevin kontrolünü yapıp tekrar öğrencisine geri gönderme, anlatacağımız konular arasında olacak. “Hangi öğretmen kaç ödev verdi, verdiği ödevleri kaç kez kontrol etti” gibi ödev ile ilgili rapor ve analizleri anlatacağız.

Eğitimde Tabletin Nasıl Kullanıldığını Bu Videodan İzleyiniz!

https://www.youtube.com/watch?v=OyJrR_AWJ5k

Temel Tanımlar / 1 Ekim Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]