Salgında ve Sonrasında K12NET

5 Ekim 2020

Salgında ve Sonrasında K12NET

Her salgın gibi, bu salgın da bir gün bitecek. Yaptığımız eğitimler, öğrenme süreçleri, hem bugün için, hem de umutlu yarınlar için geçerli olmalı. Enerjimizi sadece bu koşullar için değil, sonrası için de faydalı olacak işlere ayırmalıyız. Örneğin, öğrenciler bazı konuları tam öğrenemez, eksiklikleri olur, öğrenmek için “etüt” adı altında geri bildirim eğitimleri yapılır. Bu eğitimler, salgından önce de , şimdi de, salgından sonra da yapılacaktır. Okul yönetimi, rehber öğretmenler, gerekli gördükleri öğrencileri, etüt çalışmasına çağırırlar. “Senin İhtiyacın var, etüde katılsan iyi olur” derler. Bu çağrıyı bazen de, branş öğretmenleri yapar, bazı öğrenciler, kendini tanır, bilir, “eksikliklerim var, bana yardımcı olur musunuz?” derler. Etüt hizmetleri, okulun kaynakları kullanılarak yapılan ayrıca çalışmalardır. Bu yüzden sınırsız değildir. Zaten sınırsız etüt de olamaz. “Sınırsız etüt” söylemi, geçmiş yıllarda söylenmiş, yalan olduğu herkes tarafından kanıksanmış bir gerçektir. Sınırsız etüt yoktur ama K12NET ile adaletli, herkese eşit imkânlarda etüt vardır. Okulun, öğretmenin uygun olduğu zamanlar, K12NET’e tanımlanır. Sonra kurallar belirlenir, örneğin “haftada 3 saatten fazla etüt alamazsın, öyle mazeretsiz devamsızlık yapıp, sonradan etüt istiyorum diyemezsin,etüt isteyen öğrenci, önce ödevini yapacaktır. Ödev yapmayana etüt yok” gibi onlarca koşulu, K12NET sistemine girip, sistem bu koşulları yerine getiren öğrencilere tıkır, tıkır etüt dağıtmaya başlar. Bu organizasyon için tek bir personel çalıştırmanız gerekmez. K12NET, etütleri ayarlar, verdiği etütleri öğretmenlere, öğrencilere, velilere, ücretsiz bildirimlerle haber verir. Bütün bunlar okul yönetiminin bilgisi dâhilinde gerçekleşir. Şimdi lütfen söyleyiniz! Yukarıda anlattıklarımızın tamamı hem salgın günlerinde, hem salgın sonrasında ihtiyaç duyulan durumlar değil midir? Piyasada, K12NET fiyatına satılan etüt programları ise, K12NET’in 29 modülünden sadece biridir.

Etüt Modülü / 8 Ekim Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamalı göstereceğiz. İşler iyiyken; iyi, kötüyken; yılsonunda tek bir veliye “benim çocuğuma ne yaptınız?” dedirtmeyeceğiz. Etüt hizmetlerini aynı okul açıkmış gibi devam ettireceğiz ve  “eğitimler online olacaksa okul fark etmez” diyenlere, öyle bir fark eder ki, K12NET okulları bu farkı icraatlarıyla velilerine gösterecektir.

Kur Modülü+ Okul Bilgileri / 7 Ekim Çarşamba Saat 10:30

Özel okulcu salgın yokken de, varken de, öğrencilerinin arasında örneğin, yabancı dil konusunda seviye farklılığı olduğunu görürse, hepsini bir sınıfa koyup,  bütün çocuklara ortalama bir eğitim yapmaz. Mevcuduna göre, 2-3 gruba ayırır, ileri – orta –orta altı der, her grubun öğretmeni, o gruba özel eğitim verir. Müzik dersi başlar. Gitar çalanlar başka dersliğe, keman çalanlar başka dersliğe giderler. Salgın sırasında seyreltilmiş ders yapan okullar için de duyuyoruz, öğretmen sınıfın yarısını bugün, diğer yarısını yarın derse getirebiliyor. Yukarıdakilerden farklı olarak her iki gruba da kendisi ders veriyor. Eğer sınıfı böyle ikiye ayırırsanız, şube devamsızlığı aldığınızda sınıfın gelmeyen kısmı sorun oluşturur. Böyle zamanlarda Kur Modülünü kullanmak, tam istediğiniz sonucu sağlar. Şimdi söyleyiniz! K12NET’in bu çalışmaları hem salgın günlerine, hem salgın sonrası günlerine yönelik değil mi?

Okul Bilgileri ekranı ile kur modülü arasında hiç bir bağlantı yok. Bu az bilinen ekranda, kullanıcıların çok işine yarayacak fonksiyonlar bulunuyor.  Eğitimin sonunda okul bilgileri ekranını, fonksiyonlarını ve buradan alınan raporları da göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 9 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]