Salgına İnat, K12NET’in 33. Modülü Hazır (Eğitime Davet)

1 Haziran 2021

Salgına İnat, K12NET’in 33. Modülü Hazır (Eğitime Davet)

33 . Modülümüz, “Online Alışveriş Modülü” hizmetinize hazır hale getirildi. Bu modülün yapılması isteyen bir kurucumuz, önceden isteklerini şöyle anlatmıştı:

“Veli portalında her şeyi satabilmeliyim. Örneğin, kazak, gömlek, pantolon ayrı ayrı veya kombinleri şeklinde nasıl istiyorsam öyle?”

Kurucumuzun tarif ettiği şekilde olmuş mu?

Kurucumuz, diğer isteklerini de şöyle anlatmıştı:

“Bir ürünü parça, parça değil, bir bütün olarak da satabilmeliyim. Örneğin içinde 15 tane parçadan oluşan bir kırtasiye seti olmalı, satın almak isteyenler paketin içinde ne olduğu görmeli, bilmeli ama alacaklarsa paket olarak almalılar” demişti.  

Kurucumuzun tam olarak tarif ettiği gibi değil mi?

Kurucumuz, isteklerini şöyle devam ettirmişti:

“Şimdi hastalık var ama bitecek, eski güzel günler gelecek. Çocuklarımızı yine gezilere, sinema, tiyatro gibi etkinlere götüreceğiz. Onları da buradan yönetebilmeliyiz.” Diyerek ihtiyaçlarını sıralamıştı.

Bu ekranlar, 3 Haziran Perşembe günü, saat 10:30’da yapacağımız örnek veli portallarından çekilmiştir. Eğitimde bunların aynısını göstereceğiz. Kurucumuzun senaryolarını aşağıdaki diğer bilgilerle birlikte uygulamalı olarak anlatacağız.

Online Alışverişi Modülünün Arkasında Stok Takip Programı Var

Stok takip programı olmadan, alışveriş modülü olamaz. Ürünler, veli portallarında satıldıkça depodan bir, bir sayılarının düşmesi gerekir. Bazen ürün bittiğinde satışın hemen kesilmesi gerekir. Çünkü ürün, stoklarla sınırlıdır. Yoksa satar, sattığınız ürünü gönderemezsiniz. Bazen de, stokta bitse bile satışa devam edilmelidir. Çünkü temini her zaman mümkündür, bitse bile tekrar getirtilmesi çok kolaydır. Duruma göre oluşan bu farklılıklar, “ürüne özel ayara” bağlanmalıdır.

Depocu Sadece, Sattığını Bilmelidir.

Siparişleri hazır edecek, depocunun ekranı çok basit olmalıdır. Sabah geldiğinde, dün gece verilen siparişleri görmeli, belirlenen adreslere göndermek üzere kargolarını hazırlamalı, kargo takip numaralarını yazmalıdır.

Süt Dişi Çıkmadan, Ana Diş Çıkamaz!

Süt dişi nasıl olsa düşüyor, iki, iki uğraşmayalım, parasını verelim direkt ana dişi çıksın” diyemeyeceğimiz gibi, bugünlerde hiçbir şey yapmadan “Ağustos ayında eksiksiz bir online alışveriş sistemimiz olsun da” diyemeyiz. Hak ettiği ücretin 10 katını da verseniz, yine mümkün olmaz. Çünkü süt dişi gibi, bu konuda gelişime, sürece dayalıdır. Kurucu isteklerini anlatmıştı, söylediklerini yaptık. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Kim bilir okullar da, hangi yiğitler, nasıl farklı yoğurt yiyiyorlar, ancak uygulama sırasında göreceğiz. “Yukarıda saydığımız isteklerden daha fazla ne istenebilir ki?” dediğimiz yıllar çok geride kaldı. Şimdi diyoruz ki, “kim bilir şimdi daha neler istenecek?  Eğer bu modülü yaz aylarında etkin kullanmak istiyorsanız; 1- Bu eğitime katılınız. 2- Kullanma egzersizlerine şimdiden başlayınız. 3- Hatalarımız- eksikliklerimiz-zorluklarımız veya sıfırdan yapmamız gerekenler varsa şimdiden söyleyiniz. Şimdiden süt dişlerimizi çıkarmaya başlayıp,  yazın velilerimizin karşısına ana dişlerimizle çıkalım.

Online Alışveriş Modülünün Arkasında Muhasebe ve ParamPOS da Olacak.  

Bazı okullarımız, bu alış verişlerin hem muhasebesini tutmak istiyor, hem de her kredi kartı yerine geçen ParamPOS kullanmak istiyor. Eğitimde bunun da uygulamasını göstereceğiz. Ayrıca ParamPOS yetkilileri de eğitimimizde olacaklar. Onlara istediğiniz soruyu sorabileceksiniz. Yalnız “biz bunların muhasebesini K12NET’de tutmak istemiyoruz. Veli alsın, depocu göndersin ama parayı başka yerden yönetelim” diyen okullarımız olursa, sistemimiz bu alternatife göre de çalışabilecek.

K12NET Online Alışveriş Modülü Eğitimi / 3 Haziran Perşembe Saat 10:30

Bu modülü yazın eksiksiz kullanmak isteyen okullarımızın bu eğitime katılmalarını önemle rica ediyoruz. Vakti uygun olmadığı için katılamayan müşterilerimiz için eğitimden sonra videomuz hazır olacaktır. Eğitimimiz ücretsiz, online olup, her okul, kendi yerinden katılabilecektir. Eğitimimize katılmak için [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]