Rehber Öğretmenlerimiz Ne Yapıyorsa, Hepsi K12NET’de…  

17 Ekim 2022

Rehber Öğretmenlerimiz Ne Yapıyorsa, Hepsi K12NET’de…  

Rehber öğretmenlerimizin ana görevlerini sıraladığımızda;

1-   Öğrencileriyle, velileriyle bir konuda veya farklı konularda, bir kere ve daha fazla sayıda görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin kayıt altına alınması, yıl sonunda Rehberlik Araştırma Merkezlerine faaliyet raporlarının gönderilmesini sağlarlar.

2-   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, rehberlik test ve envanterlerini uygular, sonuçlarına göre rehberlik yaparlar.

3-   Liselere giriş, üniversite sınavlarına giriş konusunda mesleki rehberlik yaparlar. Tercih döneminde  en isabetli kararları almalarında öğrencilerine yararlı olurlar.

4-   Öğrencilerin akademik – sosyal – davranışsal gelişimlerini takip ederler. Veli – öğrenci- öğretmen- okul yönetimi arasında iletişim köprüsü olurlar.

Yukarıda saydığımız görevleri yaparken, K12NET, Rehber öğretmenlerimizin daima yanındadır. K12NET, iyi kullanan rehber öğretmenlerimizin eli – ayağıdır.

Bu zor görevleri yerine getirirken bir öğrenci ile ilgili bugün ve geçmişte bilmesi gereken, her şeyi K12NET’den tek bir ekrandan, tek bir tuşla öğrenebilirler.

Rehberlik Modülü Eğitimi / 19 Ekim Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı, eğitimimizde uygulamalı olarak göstereceğiz. Değerli rehber öğretmenlerimiz, K12NET’i etkin kullanabilirseniz, başka hiçbir yazılıma ihtiyacınız olmadığını, bu eğitimde görebilirsiniz.

K12NET’in İlk Başı Anaokuludur.

K12, okul öncesinden, başlayarak 12 senelik eğitimi ifade eden terimdir. K12, anaokulu ile başlar. Başı iyi olmayanın, sonu da iyi olmaz. Diğer sınıflarda K12NET, ne kadar gerekliyse, anaokulunda da K12NET o kadar gereklidir.

Anaokulu Modülü Eğitimi /20 Ekim Perşembe, Saat 10:30

“Anaokulu öğrencilerinin yaşları küçük, bir sisteme ihtiyaç yok, sınav yok, puan yok, ödev de yok. Öyleyse K12NET’e de ihtiyaç yok.” Bu tespitlerin ne kadar yanlış olduğunu bu haftaki eğitimimizde örnekleriyle anlatacağız. Bu eğitimde anaokulculuğun her aşamasına değineceğiz.  Her konu başlığı tamamlandığında “bunu yaptığınızda okulunuza katma değer sağlamış olmaz mıyız?” diye de soracağız.

Anaokulculukta “Ölçmeye gerek yok” diyenlerin nasıl yanıldığını, her gözlemi nasıl ölçerek ve sonrasında karneye dökerek uygulamalı anlatacağız.

Temel Tanımlar / 21 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]