Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Tercih Programı, YÖK Atlas İle Entegre Çalışıyor.

6 Ocak 2017

Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Tercih Programı, YÖK Atlas İle Entegre Çalışıyor.

Yaz döneminde defalarca bilgi verdik ama bir de öğretim yılı içinde dikkatinizi çekelim istedik. K12NET’in üniversite giriş sınavları için hazırladığı bir tercih programı var. http://osstercih.k12net.com/ Bu programı, en son Ağustos ayındaki açıklanan yerleştirme puanlarıyla güncelledik. Bir daha önümüzdeki yıl, kılavuz yayınlanıncaya kadar başka resmi bir açıklama olmayacak. Yani şuan en güncel haliyle yayınlanıyor. Bu programı sadece K12NET okulları değil, sosyal sorumluluk projesi kapsamında isteyen tüm öğrenciler/okullar-öğretmenler ÜCRETSİZ kullanabilir.  Bu program, YÖK’ün hazırlamış olduğu, çok başarılı bir çalışma olan YÖK ATLAS İle programı ile entegredir.

K12NET Üniversite tercih programı sadece yazın 10-15 gün kullanılacak bir program değildir. Öğrencilerinize bu programı tavsiye ediniz. Şimdiden kullanmasını öğretiniz. Yıl içinde deneme sınavları oldukça, aldıkları puanlarla, gidebileceği alternatif okulların listesini oluşturmasını sağlayınız. https://www.youtube.com/watch?v=9L7D4wb87dg ve https://www.youtube.com/watch?v=oyOydJyUIqs&feature=youtu.be  linklerinden yararlanarak programı en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler şimdiden bu programın ustası olmalı, yazın sadece tercihleriyle ilgilenmelidirler. Yaz döneminde bir de programı öğrenmekle uğraşmamalıdırlar. Yıl içerisinde  tercih sepetlerini oluşturmaya ve olası tercihlerini şimdiden düşünmeye başlamalıdırlar.

Rehber öğretmenlerimiz, öğrenciler tercih yaptıkça sepetlerine eklenecektir ve onlar ekledikçe siz, dünyanın öbür ucunda olsalar onların tercihlerini görebilirsiniz. “Rehber öğretmenler, tercih zamanı öğrencilere stratejik destek veren uzmanlardır. Onların görevi programdan liste çıkarmak değildir.” Lütfen sizler de yıl içinde bu programı kullanınız, öğrencilerinize tavsiye ediniz, öğrencilerinizin daha yıl içerisinde tercih sepetlerini oluşturmaya başlamasını sağlayınız.

Sadece Üniversite Değil, K12NET’in TEOG Tercih Programı da Var.

Yine 8.sınıf sonrasında öğrencilerimizin kullanabileceği, TEOG tercih programımız da bulunmaktadır. http://teog.k12net.com/ adresinden giriş yapabilir, https://www.youtube.com/watch?v=_DBt9eCsQkY yardım videolarına ulaşabilirsiniz.

 

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]