Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Size, RİBA Keyfi Sunacak!  

9 Mayıs 2022

Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Size, RİBA Keyfi Sunacak!  

K12NET, Rehber Öğretmenlerimizin Elini, Sıcak Sudan Soğuk Suya Sokturmayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, Riba Anketlerinin öğrenci – veli ve öğretmenlere uygulanmasını ve sonuçlarını da istediği formatta kendisine iletilmesini istiyor.

1-   Bunun için anket sorularının hazır olması gerekiyor.

 

K12NET’de hazır. Rehber öğretmenlerimiz, tek satır anket sorusu hazırlamayacak, bir yere yazmayacaklar. Bütün okullarımıza, RİBA anketlerinin gönderimini sağladık.

 

2-   Öğrenci-veli ve öğretmenlerin bu anketlere cevap vermesi gerekiyor.

 

K12NET’de öğrenci kendi portalından, veli kendi portalından, öğretmen de kendi portalından giriş yaparak, anket sorularına online cevap vereceklerdir. Olayın en güzel tarafı, cevap verdikçe analizler-istatistikler otomatik oluşacaktır. Şuan/şimdi, beş katılımcı cevap verdiyse beş, 250 katılımcı cevap verdiyse, 250 katılımcının sonuçları anında, K12NET tarafından otomatik analiz edilecektir.

 

3-   Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın istediği formatta hazırlanacaktır.

 

MEB, RİBA anketlerinin sonuçlarını,  kendi belirlediği formatta okullarımızdan istemektedir. Katılımcılar cevaplarını verdikçe, analizler otomatik yapıldığı gibi, MEB’in talep ettiği sonuç raporu da, otomatik oluşmaktadır.

Özetle, RİBA Anketlerinizin tüm süreçlerini, sıfır maliyetle, K12NET üzerinden yapabilirsiniz. Şimdi bu anketi, optik formla yaptığımızı düşünelim: 1- Optik form satın almanız gerekmektedir. 2- Öğrenci ise öğrenci, veli ise veli, öğretmen ise öğretmen formlarını, tek tek dağıtmanız ve onlar cevaplayınca tekrar tek, tek toplamanız gerekmektedir. 3- Katılımcılardan gelen formları, ayrı ayrı optik makineden geçirmeniz gerekmektedir. Kendi makineniz yoksa, optik formları okutmak için de, dışarıya ücret ödemelisiniz. 4- Sonucları elle analiz etmeli 5- Raporunu da, MEB’in istediği formatta elle hazırlamanız gerekmektedir.

Rehberlik Modülü + Riba Anketi / 11 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı ve rehberlik modülünü uygulamalı olarak online eğitimimizde anlatacağız. Sisteme eklediğimiz Stres Testi Ölçeğini ve yeni eklemeyi planladığımız SCL-90 testi üzerinde de konuşacağız.

Bir Kere Daha Uyarıyoruz! LGS ve Üniversite Tercih Programı Satın Almayınız!

Başka bir yerden, liselere giriş ve üniversiteler için tercih programı satın almayınız. En güncel haliyle, üstelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında, K12NET kullansın veya kullanmasın ülkemizin tüm okulları, tercih programlarımızı ÜCRETSİZ kullanabilir. Eğitimimizde tercih programları hakkında da bilgi verilecektir.

https://osstercih.k12net.com/   (Üniversite Tercih Programı Linki – Şimdi Bile Hazır)

https://lgs.k12net.com/   (Liselere Giriş Tercih Programı Linki – Şimdi Bile Hazır)

Ücretsiz Üründe,  “Ürün Sizsiniz!” (Çoğunlukla Doğru, K12NET İçin Yanlış)

Doğruluğu çok kere kanıtlanmış bir sözdür. K12NET, 2004 yılından beri tercih programlarını sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz sağlamaktadır. Bir kere bile kullanıcılarımızı, “ürün” haline getirmedik. Bir kere bile, onlar üzerinden ticaret yapmadık. Bir kere olsun, arkalarından iş çevirmedik. Ücretsiz bir üründe, ürün sizsiniz. Bu söz çoğu zaman doğru olmakla birlikte, K12NET için doğru olmayan bir tespittir.

“Her Okuldan En Az Bir Yetkili Katılmalı” Eğitimi / 12 Mayıs Perşembe Saat 10:30

Daha önceki yıllarda “kullanıcı yetkilendirme eğitimi yapacağız” dediğimizde sanıyoruz, önemi tam anlaşılamıyordu. Dikkatlerinizi çekmek için “her okuldan en az bir yetkili katılmalı eğitimi” diye bir başlık attık. Yetkilendirme, okulunuzun kapısıdır, güvenliğidir. Burayı kontrol edemezseniz, içeri gireni çıkanı bilemezsiniz. Kendi elinizle güvenlik açığı oluşturursunuz. Bir modülün fonksiyonu çoksa, ayarı çoktur, ayarı çoksa kullanımı zordur. Kullanıcılar kendi, kendine sınama –yanılma yoluyla öğrenemezler. Bunun için eğitime katılmalı veya sonradan eğitimin videosunu izlemelidirler. Kullanıcı Yetkilendirme Modülü, eğitim almadan tam anlamıyla öğrenilemez. Bir bilgiyi görmemesi gerekenlere göstermek kadar, bilgiyi görmesi gerektiği halde göstermemek de, istenmeyen durumdur. Parasal ilişkiler, öğrenci görüşleri, kayıt gelişimi, öğrenci gelişimi gibi konuların tamamını, okulun tüm yetkililerinin bilmesi gerekmez. Bilmesi gerekmeyenlere fazladan bilgi vermek “göz çıkartır”  Perşembe günü yapacağımız online-ücretsiz eğitimimize katılmanızı, katılamıyorsanız, sonradan kayıt altına alınan videosunu izlemenizi öneriyoruz.

Okulumuzdaki rehber öğretmenlerin tamamına veya bazı rehber öğretmenlere, tüm yetkileri açmak istiyoruz. Neredeyse kurucu kadar yetkili olsun ama sadece muhasebeyi, para ile ilgili bölümleri göremesin.” Bu isteği, 10 saniyede yapmanız lazım. Bu isteği yerine getirmek için K12NET’in 1500’ün üzerindeki yetkilerine tek, tek tıklayıp, bunları açıp-kapayan müşterilerimiz olduğunu gördük. Lütfen yöntemini bilmeyen değerli müşterilerimiz, bu eğitimimize gelsin ve suyun başındaki kişilerin saniyeler içinde yetkileri nasıl dağıtabildiğini bu eğitimde görsün.

Temel Tanımlar / 13 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]