Rehber Öğretmenlerimiz! K12NET Sene Sonunda İşinizi Öyle Kolaylaştıracak ki…

8 Mayıs 2023

Rehber Öğretmenlerimiz! K12NET Sene Sonunda İşinizi Öyle Kolaylaştıracak ki…

Her yıl, sene sonlarında Milli Eğitim Bakanlığı, Riba Anketlerinin yapılmasını ve analizlerinin de belirlediği formatta iletilmesini istiyor.

K12NET olmadan anket sorularını bastırmak, elle doldurulduysa işaretlemelerinin manuel olarak tasnif yapılıp, yine elle analiz yapılması gerekiyor. “Öğrenciler cevaplarını optik kağıda işaretlesin” denilirse, her bir öğrenci için optik kağıt satın alınması, kurumda optik makine varsa, her bir kağıdın okutulması, kurumda optik makine yoksa dışarıda ücreti ile okutulması, otomatik oluşan ham veri dosyasının elle analiz edilmesi gerekiyor. Özetle epeyi bir emek, epeyi bir zaman gerekiyor, üstelik maliyet de içeriyor.

K12NET İle Anahtar Teslim

K12NET kullanan okullarımıza online olarak bu anketleri gönderiyoruz. Herkes kendi portalından  online sorulara cevap veriyor. Sorulara daha cevap verilirken, K12NET cevapları otomatik analiz ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları belli bir formatta istiyor. K12NET formatını dahi hazır ediyor. Rehber öğretmenlerimizin ellerini, sıcak sudan – soğuk suya sokturmuyoruz. İşlerini kolaylaştırıyoruz. Zamandan ve maliyetten tasarruf ettiriyoruz. Analizlerini otomatik yapıyoruz.

Rehberlik Modülü – Riba Anketi/ 10 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Rehberlik modülünün bütün özelliklerini anlatacağız. Gündemimiz Riba Anketleri olduğu için bu konuya daha ağırlık vereceğiz. Gündemimizde bir konu daha var ki, şimdiden K12NET kullanan veya kullanamayan tüm kurumlarımıza hatırlatıyoruz.

Lise Tercih ve Üniversite Tercih Programımız, Bugün Bile Kullanıma Hazır…

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, liselere tercih ve üniversite tercih programlarımız bugün bile kullanıma hazır. Ücretsiz. K12NET kullanmayan okullardan bile ücret almıyoruz. Ücretsiz ama çok kaliteli. Ücretsiz ama arkasında bir bit yeniği yok. Öğrencilerin hiçbir şahsi bilgisini istemiyoruz. Bunu yapmak ile ilgili tek motivasyonumuz, ülkemiz öğrencilerine ve tercihlerde danışmanlık yapan rehber öğretmenlerimize koşulsuz yardımcı olmaktır.

  1. Lise Tercih Programımız : https://lgs.k12net.com/
  2. Üniversite Tercih Programımız: https://osstercih.k12net.com/

Programlarımızın ilk yüklendikten sonraki hızlarına bakınız. Masaüstü yazılımlardan bile hızlı çalıştığını görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde 1 numarada yıllara göre, programların 7 yıllık bilgilerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. 2 numarada belirtilen yardım videosunu izleyerek, tercih programımızın tüm fonksiyonlarını öğrenebilirsiniz.

Rehber öğretmenlerimiz, güzel haberlerimiz devam ediyor.

Yıl içerisinde girdiğiniz rehberlik vaka kayıtlarınız, yıl sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen Yıllık faaliyet raporlarına otomatik dönüştürülmektedir. Yıl içinde rehberlik vakalarını sisteme girdiyseniz, yıl sonu faaliyet raporunuz, K12NET tarafından otomatik oluşturulmaktadır.

Okuma Hızı, Bir Gelişim Özelliğidir.

Özellikle ilkokul sınıflarında okuma hızının takip edilmesi gerekir. Yavaş okumak, düşünceyi belli bir noktada tutmayı zorlaştırır. Yavaş okumak, okuduğunu anlamayı zorlaştırır. Gent Üniversitesinden Taylor’ın 2203 çocukta yaptığı araştırmaya göre, yaşlara göre ortalama okuma hızları aşağıdaki gibidir.

Aşağıdaki yazımızı okuyunca Sağlık modülü ile okuma hızı arasında nasıl bir bağ kurduğumuzu görebilirsiniz.

Sağlık Modülü / 11 Mayıs Perşembe, Saat 10:30

Boy-Kilo-Bel Çapı-Esneklik-Kulaç Sayısı -Su altında nefes tutma- Dalış Hızı, Kalça Genişliği, Omuz Genişliği, El Uzunluğu, Karış Boyu, Ayak Boyu, Mekik, Şınav, Dikey Sıçrama, Durarak Uzun Atlama gibi.. daha yüzlerce tarama yapmak istediğiniz değişkenleri, yine istediğiniz sayıda  Kg-Cm-Milimetre-Adet gibi istediğiniz ölçütlerle gözlemleyebilir, öğrencilerin zaman içindeki gelişimlerini görebilirsiniz. Okuma hızı da yukarıda saydıklarımız gibi bir tarama konusudur. Üstelik bunların hepsi zaman içerisinde nasıl gelişmiş diye tekrar tekrar ölçüm yapılması, tüm ölçümlerin de zamana göre karşılaştırılması istenebilir. Sağlık modülü eğitimimizde 1- Revire gelen öğrencilerin nasıl kayıt altına alındığını 2- Revir defterinin nasıl otomatik oluşturulduğunu, 3-Her öğrenciye özel sağlık kartlarının nasıl hazırlandığını 4- Okuma hızı da dahil her türlü taramaların nasıl yapıldığını bu eğitimimize öğrenebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 12 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]