Rehber Öğretmenlerimiz! K12NET, Riba Anketi Hakkında Önemli Bilgiler Verecek.

22 Mayıs 2023

Rehber Öğretmenlerimiz! K12NET, Riba Anketi Hakkında Önemli Bilgiler Verecek.

15 gün kadar önce, siz değerli müşterilerimize “Riba anketlerimiz hazır, her zamanki gibi anahtar teslim uygulamanızı yapabileceksiniz. Sizlere genel bilgi vermek için eğitim de yapacağız” diye bilgi geçmiştik. Daha eğitim sırasında bazı kurumların rehberlik uzmanları, “Riba anketlerinde bu yıl değişiklik bekleniyor” dediler. İlk duyduğumuzda değişikliğin sınırlı olacağını, birkaç sorunun değişebileceğini düşündük. 18 Mayıs Perşembe akşam üzeri, yine okullarımızdan yeni uygulama konusunda bilgiler geldi. Değişikliğin ilk başta düşündüğümüz gibi olmadığını gördük. Her yönü ile köklü değişiklikler yapılmıştı. Soruları – değerlendirme yöntemleri – ölçekleri her şeyi değişmişti. Aynı gün hazırlıklarımızı yaptık. Sistemi hazır ettik.
K12NET, Bu Kıvraklığını Neye Borçlu?
Kıvraklığımız, en başta K12NET kullanan kurum sayımızdan geliyor. O kadar çok kurum, K12NET kullanıyor ki, bunların içerisinde müthiş takipçi, gelişmeleri anında izleyen, rehberlik uzmanları hemen bizi bilgilendiriyorlar. Kıvraklığımız bir kere sorumluluk sahibi, kullanıcılarımızdan geliyor. Riba anketlerinin bir sorusu dahi değişseydi, geçen yıl bastırılan matbu kağıtlar, optikler hepsi değişecekti.
K12NET olarak, perşembe günü bizlere ulaştırılan 11 takım anketi hazır ettik. Okul öncesi>>>2, İlkokul>>>3, Ortaokul>>>3, Lise>>> 3 Takım olmak üzere, toplamda 11 takım riba anketi hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığımız, sitesinde ilan ettiğinde sistem üzerinden gönderimleri yapacağız.

  1. Rehber öğretmenlerimiz! >> Anket sorularını kullanıcı sayısınca çoğaltmayacaksınız. Çünkü K12NET Hazırladı.
  2. Rehber öğretmenlerimiz! >> Optik kâğıt bastırmayacak veya satın almayacaksınız. Çünkü değerlendirmeyi, K12NET üzerinden otomatik yapacaksınız.

K12NET olarak, bu tip hizmetlere bayılıyoruz. Büyük bir motivasyonla yapıyoruz. Çünkü bunu yaptığımızda kâğıt tasarrufu olacak. Ülkemizin – kurumlarımızın tasarruf etmesini sağlayacağız. Rehberlik öğretmenlerimize büyük kolaylık sağlayacak, zamanlarını, emeklerini koruyacağız. Analizler otomatik çıkacak, bakanlığımızın beklediği bilgileri hızlıca göndereceğiz.

 

Rehberlik Modülü – (Sadece Riba Anketleri) / 24 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde, soruları, ölçekleri, formları, çizelgeleri ile tamamen yenilenmiş Riba anketlerini konuşacağız. “Yaptık – ettik” deyip konuyu kapatmayacağız. Yaptığımız işlerin doğruluğunu tekrar sizlere teyit ettireceğiz. Bir iki soru değişince değil, köklü bir değişiklik olduğunda bile, saatler içinde nasıl pozisyon aldığımızı göstereceğiz. En önemlisi, rehber öğretmenlerimize ne büyük kolaylık sağladığımızı, bakanlığımızın beklediği bilgileri nasıl hızlıca  ileteceklerini, uygulamalı olarak göstereceğiz.

Çok İstenmişti – Yaptık / Üzerinden 75 Gün Geçti

Yemekhane modülü çok istenen bir çalışmaydı. Yaptık, 1 Mart tarihinde eğitim vererek kullanılmasını sağladık. Üzerinden 75 gün geçti. Kullananlar görüşlerini bildirdiler. Zaten çok fonksiyonlu olarak çıkarmıştık, yeni görüşler geldi, onları da ekledik.

Yemekhane Modülü / 25 Mayıs Perşembe, Saat 10:30

Aşağıdaki tek kare görüntü bile, yemekhane modülümüzün ne kadar özenerek, ne kadar araştırarak yaptığımızı göstermektedir. Yemek kombinasyonları sınırsız değil. Örneğin kuru fasulye + pilav + mercimek çorbası kombinasyonu bir kere girildiyse iki hafta sonra tekrar aynı kombinasyon bir daha yemek listesinde yer alabilir. Öyleyse gerektiğinde günleri, gerektiğinde haftaları kopyalayarak, tekrarlayan pek çok tanımdan kurtulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 26 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]