Rehavet, En Büyük Düşmanımız  (K12NET Bilgilendirme)

26 Ocak 2021

Rehavet, En Büyük Düşmanımız  (K12NET Bilgilendirme)

“Uzaktan eğitim” konusuna hazırlıksız ve alt yapısız giren okullarımızda, birkaç gündür realiteye aykırı bir iyimserlik havası gözlemliyoruz. “Kurslar açılıyor, aşılar vuruluyor, 15 Şubat’ta okullar açılıyor.” En iyimser tahminle, birkaç sınıf seviyesine birkaç gün izin verecekler. Bu arada Avrupa’da okullar kapanıyor veya açılma tarihleri erteleniyor. Hepimiz dört gözle okulların açılmasını bekliyoruz ama bugünlerde yanlış plan yapma lüksümüz bulunmuyor. İçinde bulunduğumuz ara tatil, uzaktan eğitim hazırlıklarını yapmamız için bulunmaz ve son fırsat. Yaptıklarımız hiçbir koşulda ve  kesinlikle boşa gitmeyecek.  1- Belli sınıf seviyeleri, belli günlerde okula giderlerse, evde kalanların eğitimleri uzaktan yapılacak. 2- Herkesi okula çağırsalar bile çocuğunun sağlığı için kaygılanan bir grup veli, çocuklarının eğitimlerinin evden yürütülmesini isteyecek. 3- Eskiden hafif soğuk algınlığı olan, derste hapşıran öğrenciye herkes bir ağızdan “çok yaşa” derdi. Hastalıklar ayakta atlatılırdı. Bu öğrencilerin okula gitmesine ne diğer veliler, ne okul yöneticileri müsaade etmeyecek, salgından sonra bile tedirginlik devam edecek,  bu öğrencilerin eğitimleri evden devam edecek. 4- Salgın tamamen bittiğinde, eski günlerdeki gibi örneğin cumartesi günü, 2 saat etüt eğitimi için öğrenci sabahtan yola düşerdi. Bundan sonra veli, öğretmen, hatta okul yönetimi “iki saat için bu kadar operasyona gerek var mı? Neden etüt hizmetlerini online yapmıyoruz” diyecekler. Değişmek için 50 yıl süre verilseydi, gelinemeyecek noktaya, salgın nedeniyle bir yılda geliverdik. Özetle uzaktan eğitime yapılan yatırım, boş yatırım değildir. K12NET’in önerisine uyanlar, okul bütçelerinden tek kuruş çıkarmadan başarılı bir dönem geçirdiler. Şimdi gözümüz, aklımız geride kalanlarda. Hiçbir karşılık beklemeden, aynı desteği bu okullarımıza da vermek istiyoruz.

Sadece 2 Video İzlemelisiniz.

Ne yapmanız gerektiği konusunda iki eğitim yaptık ve bu eğitimleri videoya çektik. Bu videoları izlediğinizde olayın tüm parçalarını görmüş olacaksınız. K12NET ekran mesajı üzerinden videoların linkleri paylaşacağız veya bu videolara ulaşmak için okul adınızı yazıp [email protected] adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Şimdiden 4 Şubat Randevusunu, K12NET İçin Ayırınız.

4 Şubat tarihinde uzak eğitim konusunda, online eğitim yapacağız. Bu zamana kadar bahsettiğimiz iki videoyu izlemenizi, egzersiz yapmanızı, aklınıza takılan soruları çıkarmanızı, bu eğitime bir alt yapı oluşturmuş, üzerinde düşünmüş olarak toplantıya katılmanızı rica ediyoruz. Bu eğitimde cevaplanmayan tek bir soru bırakmayacağız.

2.Döneme Geçiş İşlemleri / 28 Ocak Perşembe Saat 10:30

Birinci dönemdeki işlemlerini bitirmiş kurumlarımız, sistemlerini ikinci döneme geçirebilirler. Geçiş süreci ile ilgili yapılması gerekenleri bu eğitimde anlatacağız. Eğitimin videosunu çekeceğiz, eğitime katılamayan kullanıcılarımız, sonradan izleyebilirler. Ayrıca K12NET ekran mesajı üzerinden gerekli yardım dokümanlarını da ulaştıracağız.

Temel Tanımlar / 29 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]