Personellerin Yıllık İzinleri ve Mesaileri de, K12NET’de … (Eğitim Çağrısı)

15 Nisan 2019

Personellerin Yıllık İzinleri ve Mesaileri de, K12NET’de … (Eğitim Çağrısı)

Personel Devamsızlık Modülü / 18 Nisan Perşembe, Saat 10:30

Özel okullarımız, personellerinin yıllık izinlerini ve mesailerini farklı farklı ortamlarda hesaplıyor. Okullar, artık verilerini farklı kaynaklarda tutmak istemiyor. Bütün işlemlerini tek bir yerden yürütmek istiyor. Öğretim yılının başında personellerin devamsızlıklarını “günlük ve ders” devamsızlığı şeklinde tutmaya başlamıştık. Okullarımız personellerinin durumuna göre örneğin kütüphane, sağlık gibi tüm gün okulda olan personellerin  devamsızlıklarını günlük, öğretmenlerin devamsızlıklarını ders devamsızlığı olarak tutabiliyor. Öğretmenlerin ders dışında, kulüp, etüt gibi başka çalışmaları da olabiliyor veya o gün derse gelemeyen bir öğretmenin de görevini üstlenebiliyorlar. K12NET, bunların tamamını tutabiliyor.

İyi de, Yıllık İzinlerin, Mesailerin Personel Devamsızlığı ile İlişkisi Nedir?

Aslında yıllık izin de, bir devamsızlık türüdür. Yıllık izinlerini kullanan bu personellerinize bir de, bu türde devamsızlık girerek ne kadar süre yıllık izin kullandıklarını tespit edebilirsiniz.

İyi de Personeller, Yarım Gün İzin Kullanırsa ve Bunu Yıllık İzninden Düşmek İstersek Nasıl Giriş Yaparız?

O zaman sisteme bir tane daha devamsızlık türü eklenir, ismi de “Yıllık İzin Yarım Gün” Olur. K12NET, bu sefer yarım günlerin de hesabını tutmaya başlar.

İyi de, K12NET, Bir Kitle Yazılımı… Devamsızlık Türlerini Bize Özel Hale Nasıl Getireceksiniz?

Bu bölüm okullara göre özelleştirilebiliyor. Okulların istedikleri her türlü devamsızlık türünü okula göre  atayabiliriz.

K12NET’de Şimdi Karne Zamanı!

K12NET Karne ve Raporlar / 17 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Bugünlerde okullarımız ara karne vermeye hazırlanıyorlar. K12NET’de ara karnenin dışında daha pek çok karne ve rapor bulunuyor. Özel okulcu, dönem biterken, yılsonunda bir tane karne veremez. Özel okulcu yaptığı gözlemlerini karneye çevirir. K12NET üzerinden alınabilecek 14 çeşit karne bulunuyor.

1-Şube Gelişim Raporu 2-Öğrenci Bilgi Haritası 3-Jenerik Karne 4-Klasik Sınav Karnesi
5- Ara Karne 6-Öğrenci Başarı Analizi 7-Kontrol Listesi 8-Anaokulu Karneleri
9-Rubrik Karnesi 10-Yorum karnesi (Sayı)  11- Yorum Karnesi (Harf)
12-Davranış Raporu 13- İletişim Güncesi 14-Ödev Güncesi
  

Yapacağımız eğitimde bu raporların ayrıntısını anlatacağız. Ayrıca K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajına konu ile ilgili doküman yükleyeceğiz.

Temel Tanımlar / (19 Nisan Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]