Özel Sektörde, Zirve İle Dip Arasındaki İnce Çizgi (K12NET Tahlili)

16 Haziran 2021

Özel Sektörde, Zirve İle Dip Arasındaki İnce Çizgi (K12NET Tahlili)

K12NET, 2021 yılında, bir kere daha Türkiye’de en çok tercih edilen, Okul-Kurs Yönetim Yazılım Sistemleri oldu. 14 Haziran Pazartesi günü, yani daha iki gün önce, yaptığımız sayıma göre, 3.277 okul-kurs müdürlüğü, K12NET sistemini aktif olarak kullanıyor. https://k12net.com/atlas-yazilim/referanslarimiz/ Linkinden yayınladığımız okul logoları, fi tarihinde sistemimizi kullanmış, sonra bırakmış, bir daha da logoları kaldırılmamış, güncel olmayan bir liste değildir. Sayım yaptığımız, 14 Haziran Pazartesi günü, hangi okul bizi kullanıyorsa, liste sadece bu okulları içermektedir. Türkiye’de bu kadar özel okul üyesi olan, bir başka dernek-sendika-bölgesel üyelik bulunmamaktadır.  K12NET, her bölgeden, her ilden, özel okulların/kursların buluştukları ortak payda olmuştur. Bu bizler için büyük bir gurur, aynı zamanda büyük bir sorumluluktur.

Verilen Ruhsat Bir Yıl İle Sınırlıdır.

Özel okulların K12NET’e verdikleri bu ruhsat, zirvede bulunma şerefi, bir öğretim yılı ile sınırlıdır. Önümüzdeki yıl, okullarımız, bu kararlarını tekrar gözden geçireceklerdir. Hakkıyla, bileğinin gücüyle, hizmetin gereğini yapan kazanacak, yapamayan kaybedecektir. Bu kural okullarımız için de geçerlidir. Velisi, öğrencisi memnun olan, bir üst yıla kayıt alacak, memnun kalmayanlar, başka alternatiflere yöneleceklerdir. Özel sektörün en güzel tarafı da budur. Tek gerçek, performans ve rekabettir.

Bu Video, Çok İlginizi Çekecek

2006-2018 yılları arasında araba pazarının mutlak lideri, Toyata’dır. Videonun heyecanını azaltmamak için fazla ayrıntıya girmeden, 2016’dan sonrasına dikkat kesilmenizi önerip, sizi videoya yönlendiriyoruz.

https://mobile.twitter.com/co_tesla/status/1337403374400983040?s=24

Bu video, onlarca yıl zirvede olanların, “bir sene sonrasının bile garantide olmadığını” ayrıca özgün projesi olanların, her zaman yükseklere çıkabileceğini göstermektedir. Özel sektörde, zirve ile dip arasında incecik bir çizgi vardır. Hepimizin bu gerçeği bilerek sürekli üretmesi ve yaratıcı çalışmalarda bulunması gerekir.

K12NET, Bugün Bir de Eski Defterleri Açacak

Bu öğretim yılına başlarken, okullarınızı ziyaret eden, “Teams yaptık, Zoom yaptık. Yaz tatilinde bu ihtiyacı giderecek yazılımlar yaptık” diyenler oldu. Biz de dedik ki, “Zoom, Microsoft, gibi firmaların bunca yıllık deneyimlerine rağmen hala online toplantı programlarında eksiklikleri var. Sizce bu şirketlerin yatırım yapacak parası mı yoktu, yeteri sayıda mühendis mi bulamamışlardı da, hala eksiklikleri vardı. Yıllardır bunun üzerinde çalışıp da tam olarak bitirememişken, yaz döneminde aceleyle yapılan, önünüze getirilen yazılımlara  dikkat ediniz. Elde kalma ihtimali yüksek” demiştik. O günler, geride kaldı. Herkes o günlerde kendi sözünü söyledi. Bugünlerde ise şapka düştü, kel göründü. Herkes doğruyu ve yanlışı çıplak gözle görebilir hale geldi. Okullarınıza Teams yaptık, Zoom yaptık diye gelenlerin kaçı hala aynı şeyi söylüyor? Kaçı, hala, müşterilerini memnun ederek çalışıyor. Bu tür yazılımları için, mühendis – kaynak- alt yapı çok önemli ama gelişim bir süreç olduğu için en az onlar kadar, zaman faktörü de çok önemli.

Kışın Soğuğunda Buhar Olup Kaybolanları da Gördük.

Aralık ayının sonuna doğru vakalar artıp, salgın koşulları ağırlaşınca, bursluluk sınavlarının rotası birden online sınavlara döndü. Hepimiz kendi öğrencilerimiz için hazırlık yapmıştık ama bursluluk sınavında okulun kendi öğrencileri dışında, dışarıdan yüzlerce-binlerce misafir öğrenci sınav için başvuracaktı. Sürecin başında bu trafikten çok çekindiğimizi, sistemimizin güçlü olduğunu ama doğal olarak kapasitesinin de bir sınırı olduğunu, kendi çocuklarımız için her zaman sistemin hazır olduğunu ama binlerce misafir öğrenci için başka planlar yapılması gerektiğini söyledik. Şaşırtıcı bir sonuç elde ettik. O güne kadar mangalda kül bırakmayanlar, birden buhar olup kayboluverdiler. Okullarımız “bize bu zor günlerimizde yardımcı olacaksınız. Bursluluk sınavlarımızı siz yapacaksınız” deyince ve ortada başka alternatif de kalmayınca, günde 74 bin öğrencinin sınav olduğu, o günleri hep birlikte yaşadık. Okullarımızın o zor günlerinde yanında olduk. O günlerin anısına çektiğimiz videomuzu da, bir kere daha hafızaları tazelemek adına sizlerle paylaşmak istedik.

https://www.youtube.com/watch?v=okmN7Y4aSc8

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]