Özel Okullar, K12NET’le Birlikte Koronaya Nasıl Kafa Tutacak?

20 Mayıs 2020

Özel Okullar, K12NET’le Birlikte Koronaya Nasıl Kafa Tutacak?

Özel sektörseniz, çaresizlik, imkânsızlık, uyumsuzluk, çözümsüzlük olmaz. Her duruma, her şekle girebilmeliyiz. Okullar açıkken “öğrenci yarışmaları” olurdu. Ne yani, “okullar kapalı diye yarışma yapmayacak mıyız?” Bir özel okulumuz yarışma düzenlemiş, okulun yetkilisi “Yarışma düzenledik. K12NET mesajı olarak, cevabı ilk gönderen öğrencimiz, birinci olacaktı. Fakat iki öğrencimizden aynı saat, aynı dakikada mesaj geldi. Bize saniye lazım, arka tarafta mesajların saniyesini tutuyor musunuz? Diye mail gönderince, bu yaratıcı fikirden haberimiz oldu. En sevdiğimiz yardımlar, en sevdiğimiz işler bunlar. Üretkenliğimizi, çalışkanlığımızı hiçbir şey durdurmamalı. Hemen kendilerine cevap verdik. Saniyesini değil, salisesini de gönderdik. Kim bilir, bunun gibi okullarımızda ne yaratıcı çalışmalar yapılıyordur. Bir tarafta hiçbir şey yapmadan sürekli mağduriyet vurgusu, diğer taraftan hep iyi olsun arayışı. Veliler, bu iki yaklaşımı çok net görecektir.

K12NET 169 Milyon Adet Ücretsiz Bildirim Göndermiş

Öğretim yılının başından bu güne sistemimiz üzerinden 169 milyon adet ücretsiz bildirim gönderilmiş. Nisan ayında 19 milyon, mayıs ayında 24 milyon ücretsiz bildirim yapılmış. Değerli okullarımız, eğer mobil bir uygulamamız olmasaydı, bu bildirimleri SMS olarak gönderecektiniz. K12NET, ücretsiz bildirimleriyle, özel okullara 2 milyon liraya yakın tasarruf sağlamıştır. Kurucu, genel müdür, okul yöneticileri, personeller, öğretmenler, anne, baba, Almanya’da ki meraklı hala, yani pozisyonu fark etmeksizin her kullanıcının, ücretsiz, K12NET Mobil uygulamasını cep telefonlarına yüklemesini şiddetle öneriyoruz.

Bize Göre Öğrencilere Davranış Karnesi Verilmeli

Davranış Modülü Eğitimi / 21 Mayıs Perşembe Saat 10:30

Salgından bu zamana öğretmenlerimiz uzaktan canlı ders yapıyor, ödev veriyor, online sınavlar düzenleniyor. Okullar açıkken olduğu gibi, uzaktan eğitim sırasında da öğrenciler arasında farklılıklar gözlemleniyor.  Bazıları çok düzenli, vaktinde bilgisayarının başında dersi için hazır bulunurken, bazıları uyuyakalıyor. Bazıları hiçbir online sınavı kaçırmazken, daha siftahı olmayan öğrenciler var. Şimdi hepsine aynı şekilde davranırsak, o çalışkan, sorumluluk sahibi öğrencilere karşı haksızlık etmiş olmaz mıyız? Eğer buraya kadar aynı fikirdeysek, devam durumu, derse katılım, görev sorumluluklar, ders araçları ve gereçlerinin kullanımı, sosyal etkinliklere katılım gibi okulunuzda yaptığınız çalışmalara göre öğrencileri gözlemlemeli, onlara davranış karnesi vermelisiniz. Öğrenciler için öğretmen görüşü çok önemlidir. Öğretmenin öğrenci hakkında yorumu, bu karnelerde yerini almalıdır. Karnenin içindeki gözlem maddelerini ve karnenin tasarımını kendi kurumunuza özel hale getirebiliyorsunuz. Bu konular ve daha fazlasını, uygulamalı olarak eğitimimizde sizlere aktaracağız. Bugüne kadar karnelerimizin neredeyse tamamı, çıktı alma ve öğrenci/veliyle elden verme üzerine kurgulanmıştı. Biz de kendimize en şeyi sorup, sorguluyoruz.  Ne yani, böyle deyip, bu duruma razı mı olacağız? K12NET olarak bizler de, sistemimizde şuan olmayan bu özelliği ekleyeceğiz. Davranış karneleri her öğrenci için dijital olarak basılacak, öğrenci/ velilere mail olarak gönderilecektir. Siz karneyi hazırlarken, biz de bu özelliği ekleyeceğiz.

Temel Tanımlar / (22 Mayıs Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]