Özel Okullar, Hem Eğitim Yuvası, Hem Ticarethanedir.

20 Nisan 2020

Özel Okullar, Hem Eğitim Yuvası, Hem Ticarethanedir.

Hepimizi hazırlıksız yakalayan salgın sonrasında ilk aklımıza gelen elbette ki, “öğrencilerimize nasıl faydalı olacağız, onların eğitimlerini nasıl devam ettireceğiz?” sorusuydu. Canlı toplantı linkleri, öğretmenlerin kendi şubelerine verdikleri canlı dersler, her dersle ilişkilendirilmiş ders materyallerinin ders programında gösterimi,  devamsızlık, etkin iletişim, ödevler, ödev kontrolleri, etütler, online sınavlar, öğretmen portalından soru girişi ve girilen soruların online sınav haline getirilmesi konularında eğitim-öğretim adına önemli işleri yaptık. Bunlar ilk başta, hiçbir şeyin hesabını yapmadan, yapmamız gereken işlerdi. Lakin özel okullar, bir ticarethanedir. Eğer kayıt alamazlarsa, eğer kayıt yenileyemezlerse asli görevlerini yerine getiremezler.

Ön Kayıt, Kayıt Yenileme İşlemleri / 22 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Kayıt olmayı düşünen, henüz planlama aşamasında olan, artık kayıt olmaya karar vermiş, zaten okula kayıtlı, bir üst yıla kayıtlı olmayı isteyen velilerin okula gelmeden taleplerini, şuan bile, K12NET Ön Kayıt modülüyle yapabiliyoruz. K12NET’in Muhasebe modülünü kullananlar bilirler, “Ödeme Şablonu” diye bir alan vardır. Ödeme planlarını istediğiniz gibi tanımlarsınız, örneğin tamamı peşin, 1 peşin, gerisi 3 ay taksit, 1 peşin 6 taksit, her bir planda o sınıf seviyesine göre ücretler değişir. Veli bunlardan kendisi için uygun olanını seçer, arkasından kayıt sözleşmesi ve istenirse kişisel verilerin korunumu kanunu ile ilgili izni içeren evrakı velilerin önüne rahatlıkla getirebiliriz. Bizim iyi bilmediğimiz bir konu var. Dijital ortamda veli, kendi özgür iradesiyle sözleşmeyi kabul etti, kayıt süreci başladı. Lakin ıslak imza atılmadığı için örneğin ağustos ayında veli “ben bu anlaşmayı kabul etmiyorum” derse ne olur? Veliye kayıt sırasında cep telefonuna SMS kodu göndersek, veli bu doğruluma kodunu girse, bu yasal olarak ne kadar bağlayıcı olur? Bu haftaki eğitimimizde bunları konuşacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz, sizlerin ihtiyaçlarını dinleyeceğiz, varsa hukuki geçerliliği olan önerileriniz konusunda fikirlerinizi istişare edeceğiz. Eğitimden önce özellikle ıslak imzası konusunu sizlerin de araştırmasını öneriyoruz.

Online Sınavlar – Diğerlerinden farkı, özellikle kullanıcıların hataları / 21 Nisan Salı Saat 10:30

18 Nisan cumartesi günü, yine çok yoğun bir online sınav günü yaşadık. Şimdi sıkı durunuz, sabah saatlerinden akşam 21’e kadar yaklaşık 12 saat içinde 7,2 milyon soruya cevap verildi. Eğitimimizde Online sınavlar konusunda genel açıklamalarımızı yaptıktan sonra, diğer eğitimlerden farklı olarak özellikle az bilinen, uygulamada çok sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız. Öğrenci size sıkıntısını anlattığında olası nedenleri biliyor olmanız, daha hızlı ilerlemenizi sağlar. Örnek verelim. “Sınav oluyordum, sistem birden beni attı. Tekrar girdim, girdiğimde süremin de geçtiğini gördüm” Elbette bu bir sistem hatası da olabilir ama şu soruyu sorsanız, sorunu çok daha erken teşhis edici bir başlangıç yapmış olabilirsiniz. “Çocuğum, sınava başlamıştın, o an örneğin bir telefon geldi. 15 dakikadan fazla konuştun, telefonu kapattın, tekrar testi yapmaya başladın, ilk işleminde seni dışarı çıkardı” böyle olabilir mi? Eğer böyleyse sistem tam da olması gerektiği gibi çalışmış, güvenlik nedeniyle, K12NET’de 15 dakika işlem yapmazsanız, ilk hareketinizde oturum kapanır, kullanıcı sistem dışına çıkarılır. Tekrar giriş yapıldığında ise ilk 15 dakika öğrencinin hakkından düşülür, çünkü bu zaman diliminde öğrenci sistemde cevap verebilecek durumdadır ama vermemiştir, başka bir işle meşgul olmuştur.

Ağustos Ayından Bugüne 85. Temel Tanımlar Eğitimimiz: (Aynı konuyu bu hafta 85.kez anlatıyoruz.) 

Temel Tanımlar / 24 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]