Özel Okullar, Artık Emsal Kararımız da Var. (K12NET Eğitime Davet)

24 Mayıs 2021

Özel Okullar, Artık Emsal Kararımız da Var. (K12NET Eğitime Davet)

Aylar önce, bir yazımızda, salgın iki türlü okul yapısı oluşturdu. 1- Yeni şartlara uyum sağlayan okullar, 2-Uyum sağlayamayan okullar diye bilgi vermiştik. Uyum sağlayan okullar, yüz yüze eğitim sürecinde daha çok çalıştı, daha çok emek harcadı. Bu okullar, zor şartları avantaja çevirdi. Birçok veli, yapılanları yeterli bulup, çocuklarını bir üst yıla kayıt yaptırırken, yetersiz bulup “ücret iadesi” isteyenler, haklarını yasal yollardan arayanlar oldu. Üzerine düşen görevlerini yerine getiren, yüz yüze eğitimde ne yapılması gerekiyorsa aynısını yapmaya çalışan ve üstelik yaptığı tüm çalışmaları, K12NET üzerinden belgeleyen bir okulumuz için, tüketici heyeti geçenlerde bir karar aldı. Tüketici heyeti “Verilen eğitimin yüz yüze eğitime denk olduğuna kanaat getirerek ücretin geri verilmesini red etti.” Bu kararda okulun eli o kadar kuvvetliydi ki, öğrenciye kaç saat ders verdiği, kaç adet sınav yaptığı, kaç kez ödev verdiği gibi eğitime dair pek çok konu, K12NET üzerinde belgeli duruyordu. Böyle durumlarda yapılanları belgeleyebilmek, saatiyle, dakikasıyla belgeli cevap verebilmek, büyük önem arz eder. Üstelik bu kararın diğer davalara emsal teşkil edebileceği de söyleniyor.

Özel Okulların Özel Karnesi Olmalı/ 27 Mayıs Perşembe Saat 10:30

Öğrenciler aylardır uzaktan eğitim alıyor. Bu yaşananların bir sonucu, bir özeti olmalıdır. Bu kadar eğitim-öğretim faaliyeti sonunda ne oldu? Öğrencilerimize neler kazandırmayı hedefledik, ne kadar yol aldık?  Özel okulcular, özel karneler hazırlamalı, öğrencileri ile ilgili gözlemlerini buraya aktarmalıdırlar. Bu öğretim yılının sonunda farklı farklı gözlem karneleri hazırlamalı, yılsonunda bu karneleri öğrencilerimizle/velilerimizle paylaşmalıyız. Böyle özel işler yaptığımızda en etkili “veli makamında” hak ettiğimizi yerimizi alırız.

Bir Yenilik Haberimiz Var.

IB, MYP karneleri gibi karnelerde, zaman içinde birden çok gözlem yapılıyor. Bu gözlemlerin ağırlıkları farklı olabiliyor ve her birinin ağırlığından elde edilen bir sonuç çıkarılması istenebiliyor. Böyle karışık hesaplamaları olan karneleri de artık okula özel hale getirebiliyoruz. İstediğiniz hesaplama yöntemini uygulayıp, bunları karne haline getirebiliyorsunuz. Perşembe günü yapacağımız eğitimimiz; en kolay karnelerden, hesaplanması en karışık karnelere kadar geniş bir kapsamı içerecek şekilde yapılacaktır.

“Her Okuldan En Az Bir Yetkili Katılmalı” Eğitimi / 26 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

Daha önceki yıllarda “kullanıcı yetkilendirme eğitimi yapacağız” dediğimizde sanıyoruz, önemi tam anlaşılamıyordu. Dikkatlerinizi çekmek için “her okuldan en az bir yetkili katılmalı eğitimi” diye bir başlık attık. Yetkilendirme, okulunuzun kapısıdır, güvenliğidir. Burayı kontrol edemezseniz, içeri gireni çıkanı bilemezsiniz. Kendi elinizle güvenlik açığı oluşturursunuz. Bir modülün fonksiyonu çoksa, ayarı çoktur, ayarı çoksa, kullanımı zordur. Kullanıcılar kendi kendilerine sınama –yanılma yoluyla öğrenemezler. Bunun için eğitime katılmalı veya sonradan eğitimin videosunu izlemelidirler. Kullanıcı Yetkilendirme Modülü, eğitim almadan tam anlamıyla öğrenilemez. Bir bilgiyi görmemesi gerekenlere göstermek kadar, bilgiyi görmesi gerektiği halde göstermemek de, istenmeyen durumdur. Parasal ilişkiler, öğrenci görüşleri, kayıt gelişimi, öğrenci gelişimi gibi konuların tamamını okulun tüm yetkililerinin bilmesi gerekmez. Bilmesi gerekmeyenlere fazladan bilgi vermek “göz çıkartır”  Çarşamba günü yapacağımız online-ücretsiz eğitimimize katılmanızı, katılamıyorsanız, sonradan kayıt altına alınan videosunu izlemenizi öneriyoruz.

Temel Tanımlar / 28 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]