Olmayacak, Ama Ya Olursa… Hazır mıyız? (K12NET Dikkatinize Sunuyor)

12 Ocak 2022

Olmayacak, Ama Ya Olursa… Hazır mıyız? (K12NET Dikkatinize Sunuyor)

Bakanlığımız, “okulların kapatılmayacağını, yüz yüze eğitimlerin devam edeceğini“, her fırsatta söylüyor. Bu çok güzel bir haber, umarız okullarımız hiç kapanmaz.

Bir taraftan da vakaların 200 binleri bulabileceği, şu günlerde bile çocuk hastaların sayısında anlamlı artışlar olduğu söyleniyor. 21 Ocak Cuma günü okullarımız tatil olacak. 4 Şubat tarihinde ikinci dönem başlayacak. Şubat ayında vakaların çok yüksek olacağı tahmin ediliyor. Ya, “Şubat ayını evde geçirelim. Online eğitime geçiyoruz” kararı çıkarsa? Hiçbir resmi dayanağı olmayan bu tahminimiz ya gerçek oluverirse, online eğitime hazır mıyız?

Kapanma Olmasa Bile…

Umarız hiç kapanma olmaz ama kapanma olmasa bile, bugünlerde öğrencilerimizin bir kısmı okullara gidemiyor, eğitimlerini yüz yüze yapamıyorlar. Şimdi aşağıda kurduğumuz cümleleri, kendi üzerinizde tartmanızı istiyoruz.

1-    Çocuğum hasta olduğu için evde kalıyor. Tam da sınavlara hazırlanıyordu.  LGS veya YKS gibi çok önemli deneme sınavları vardı. Maalesef bunlara katılamıyor diyen veliye şöyle söylesek;

 

Çocuğunuzun kitapçığı okulda hazır, size verelim veya adresinize kargo ile gönderelim. Öğrencimiz sınavını kitapçık üzerinden evde olsun, kitapçığa işaretlediği cevapları, K12NET sistemimize girsin, sınavları okulda yüz yüze eğitim gören veya çocuğunuz gibi evde istirahat eden  diğer arkadaşları ile birlikte değerlendirilsin.  

 

2-    İyi olurdu ama okula da gidemiyoruz. Kargo da şöyle, böyle nedenlerle bize uygun değil.

 

O zaman sınavı taratıp, okul sistemimiz üzerinden gönderelim, öğrencimiz pdf dosyasına bakarak seçeneklerini işaretlesin.

Veya

Sorularımız ve seçeneklerimiz sistemde yüklü, tam bir online sınav sistemine hazırız. Öğrencimiz girsin sorularıyla, seçenekleriyle gerçek bir online sınav olsun.

 

3-    Konu sadece sınav değil ki, öğretmeninin anlattığı dersi dinleyemiyor, paylaştığı ders dökümanlarını göremiyor. Okula gidemediği her gün geride kalıyor.

 

Olur mu öyle şey?,  Hiçbir öğrencimizin geride kalmasına izin vermeyeceğiz. Öğrencimizin ders programına, öğretmenlerinin ders-ders anlattığı konular, tekrarlar,  dokümanları hepsini ekliyoruz. Öğrencilerimiz resimdeki gibi her işlenen derse ait verileri, ders programlarından ulaşabilecekler. Üstelik istedikleri tarihe geri dönerek, bütün yılın günlerini, ders-ders görebiliyorlar.  

Şimdi sizlere soruyoruz, bu okulda veli olsaydınız, okul yönetimine problemlerinizi bu şekilde iletseydiniz, ne söyleseniz anında çözüm sunulsaydı, bu okulda çocuğunuzu okuttuğunuz için mutlu olmaz mıydınız? Kendinizi ayrıcalıklı hissetmez miydiniz? Kayıt yenileme zamanı, eliniz her zamankinden daha güçlü olmaz mıydı?

Yukarıdaki işleri yapabilmeniz için iki video izlemeniz gerekiyor. Videoları, K12NET üzerinden duyuru olarak paylaşacağız. Vakit varken, lütfen bu konuya eğiliniz. Mükemmelliğin yarısı, hazırlıktır. Hazırlık yapan, prova yapan, tatbikat yapan kazanır. İşlerini son dakikaya bırakan kaybeder.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]