Okulunuza “İki K12NET Görevlisi” Önerimiz

28 Haziran 2021

Okulunuza “İki K12NET Görevlisi” Önerimiz

Her yönüyle zor bir öğretim yılını geride bırakıyoruz. Önümüzdeki yılın başlangıç işleri sayılabilecek işlerinden ders dağıtım programını geçen hafta anlatmıştık. Bu hafta da yine önümüzdeki yılın önemli bir konusuna değineceğiz. Önce uyarımızı yapalım:

Dikkat!!! Önemli Uyarı

Bu hafta öğretmen eğitimi yapacağız ama öğretmenlere değil, öğretmenlere eğitim verebilecek okulunuzdan iki yetkili belirlemenizi rica ediyoruz. “Dışarıdan bu işi bilen biri gelsin, öğretmen eğitimi yapsın.” Dışarıdan gelen adam, bir gelir, iki gelir. Oysa okullarda öğretmen-veli eğitimleri yapacak biri yedek, iki görevliniz olursa, suyunuz kimseye bağlı olmadan sürekli akar. Özel okullarda öğretmen sirkülasyonu da oldukça fazladır.  Eğer okulunuzun kendi dinamikleri ile bu işi çözebilirseniz, sonuca daha hızlı ulaşırsınız.

K12NET Öğretmen Eğitimi Semineri / 30 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Okul yönetimi olarak öğretmenlere eğitim verebilecek iki yetkili belirlemenizi rica ediyoruz. K12NET olarak bizler de öğretmenlere eğitim verecek, bu öğretmenlere “Öğretmen eğitimi nasıl yapılmalı, neler anlatılmalı, konuların sırası nasıl olmalı” konusunda bilgiler vereceğiz. Bu eğitime okulunuzdan belirleyeceğiniz iki yetkilinin katılmasını öneriyoruz.

Öğrenci/Velinin K12NET Kullanımı Öğretmenden Geçiyor

Yüzlerce gözleme dayalı olarak bir tespitte bulunuyoruz. Okul müdürlüğü sistemi hazır edip, öğretmenlerine sistemi kullandırması gerekiyor. “Öğrenci/veli, K12NET’i kullansın” istiyorsanız, ilk başta öğretmenlerinizin sistemi kullanması gerekiyor. Salgından önce, öyle çok duyardık ki, “öğretmenlerimizin bir kısmı emekli dönüşü, bilişim tarafları zayıf oluyor. Onların işini genç öğretmenlere yaptırıyoruz.” Motivasyon, büyülü bir güç. Salgın öyle çok şeyi değiştirdi ki, öğretmenlerimizin bu süre içinde öğrenmedikleri, bilmedikleri bir şey kalmadı. Zaten öğrencisinden geride kalmış bir öğretmenin, değişim-gelişim rüzgârına öncülük etmesi de mümkün olamaz.

Öğretmen Eğitimi Videomuz, Bile Kendi Başına Yeterli Olacak.

Bu haftaki eğitimimizi videoya çekeceğiz. Bu videoyu kendi başlarına izleyen öğretmenlerimiz, “video izleyerek”  bile önemli ölçüde yol alacaklar. Öğretmen eğitimi yapacak görevliler, toplantı salonlarında bu videoları göstererek de eğitimleri yapabilirler. Önemli Bir Kural !!! Öğretmenlere eğitim verip, sistemi kullanmalarını istediğimizde, sistemde öğrenciler, şubelere dersleriyle, öğretmenleriyle atanmış şekilde hazır olmalıdır. Öğretmen sisteme girdiğinde öğrencisi yok, dersi tanımlı değilse, öğrendiklerini egzersiz yapamaz. Öğrendiklerini uygulayamazsa, sistemin pratiğini öğrenemez. Aynı kural öğrenci-veliler için de geçerlidir. Sistem hazır olmadan öğrenci-velilere şifre verilmemelidir.

Yıl Sonu İşlemleri/ 1 Temmuz Perşembe Saat 10:30

Eğer 2020-2021 öğretim yılımızda işimiz kalmadıysa, sistemimizi birkaç tuşa basarak 2021-2022 öğretim yılına geçirebiliriz. Bugünlerde bir sonraki seneye yapılan kayıtlar “gelecek” olarak tanımlanıyor. Yılı atlattıktan sonra bunların tek bir tuşla “mevcut” yapılması gerekiyor. Eskiden bunu biz yapıyorduk, yeni çıkardığımız güncellemeyle, tek bir tuşa basarak sizlerin istediğiniz zaman yapmasını sağladık. Eğitimde bu ayarı da göstereceğiz. Sistemi önümüzdeki yıla çevirince, bazı okullarımız öğrencilerinin yeni yılda, yeni şubelerinin görünmesini istemezler. Ta ki, okullar açılıncaya kadar bu bilgi, idari bilgi olarak tutulur. Öğrencileri yeni şubelerine atadığımızda öğrenci-velilerin bunu görmemesi için bir takım yetki ayarları yapılması gerekir. Bu konuyu da eğitimimizde anlatacağız. Son olarak yaz döneminde bazı öğrenciler, okulunuzda eğitim öğretim görecekler. Bunların bazıları sizin asil öğrencileriniz, bazıları ise dışarıdan gelen öğrenciler olacak. Dışarıdan gelen öğrencilerin yeni yılda asil öğrenciniz olma ihtimali olabilir veya olmayabilir. Bu öğrencilere verilen hizmetler için ücret alınabilir veya alınmayabilir. Yaz okulunuz varsa K12NET’i kullanarak ve başka hiçbir yazılım kullanmadan işlerinizi nasıl yürüteceğinizi de bu eğitimde anlatacağız. Yeni yıl işlemleri ile ilgili dokümanlarımızı, K12NET ekran mesajı üzerinden göndereceğiz.

Temel Tanımlar / 2 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]