Okullar Açılmadan Bilinirse, Faydalı Olacak K12NET İşleri

26 Temmuz 2021

Okullar Açılmadan Bilinirse, Faydalı Olacak K12NET İşleri

Bazı işler sezonluktur, okullar açılırken yapılır ve bir daha yapılması için yine zamanının gelmesi gerekir. Bu hafta Perşembe günü yapacağımız eğitimde bunların birkaçı üzerinde duracağız.

Yıl Sonu İşlemleri + Şifreler + E-Okulla Uyumluluk + Öğrenci Resimleri / 29 Temmuz Perşembe, Saat 10:30

Geçen yıl sistemimizi kullanan okullarımız,  işlerini tamamen bitirdiler ise birkaç tuşa basarak sistemlerini yeni yıla geçirmelidirler. Eğitimimizde bu konuyu anlatacağız. Eğitimizin son kısmında  bir iki konuyu daha anlatacağız.

Her Yönü İle Şifre İşlemlerini Anlatacağız.

Bu yıl kaydettiğiniz yeni öğrencilerinizin şifreleri otomatik oluşuyor. Geçen yıl şifre verdiğiniz, öğrenci-veli-öğretmenlerin şifrelerini sıfırlanmalı mı, sıfırlamamalı mı? Sıfırlarsak nelere dikkat etmeliyiz. Şifreler mektupla ve SMS ile nasıl velilere ulaştırılabilir? Şifre konusunun detaylarını anlatacağız.

E-Okulla Uyumluluk

Bu madde, kurslardan ziyade özellikle okullarımızı ilgilendirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ile K12NET sisteminin uyumlu olmasını istiyorsanız, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullandığı terminolojiyi kullanmamız gerekiyor. Örneğin MEB, “İkinci Yabancı Dil” diyor, bizler de kurs ismimizi “İkinci Yabancı Dil” diye tanımlayacağız. Özel okullar, ikinci yabancı dil olarak, Fransızca, İtalyanca, Almanca gibi diller öğretebiliyor. Kursumuzun adına “İkinci Yabancı Dil” derken, dersimizin adına özgürce isimler verebileceğiz. Kurs isimlerinin önemi ve bunların topluca yüklenmesi konusunu da eğitimimizde anlatacağız.

Öğrenci Resimlerinin Çekilmesi, Topluca Yükleme

Ümit ediyoruz, okullarımız Eylül ayında açılacak, profesyonel fotoğrafçılar veya okul yetkilileri öğrencilerimizin resimlerini çekecekler aynı eski günlerdeki gibi. Bu resimleri topluca, zahmetsizce yükleme şansımız var ama birkaç kuralı var. Eğitimimizde bu konuyu da ayrıntıları ile anlatacağız.

Temel Tanımlar / 30 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]