Ohooo… K12NET Bunları Yazın Yapmıştı.

18 Eylül 2023

Ohooo… K12NET Bunları Yazın Yapmıştı.

Müşterilerimiz soruyorlar:

  1. Liselere Giriş Sınavı puan hesaplarınız güncel mi? Bu yılın MEB standartlarına göre hesaplıyor mu?
  2. Üniversite puan hesaplarınız ,TYT-AYT puanları güncel mi? ÖSYM’den son güncel bilgileri alıp hesaplarınızı yaptınız mı?
  3. MEB, İlk LGS yerleştirme puanlarına göre okulların taban puanlarını açıkladı. LGS tercih programınız güncel mi?
  4. ÖSYM’de aynı şekilde, ilk yerleştirme puanlarına göre taban puanları açıklamıştı. Şuan, şimdi üniversite tercih programınız güncel mi?
  5. Bu yıl lisede bir dersin kazanımları güncellendi. O dersin adını biliyor musunuz, 2023-2024 öğretim yılında bu dersin kazanımlarını güncellediniz mi?

Biz de “Ohooo, hepsini yazın yaptık. Puan hesaplarımız güncel, tercih programlarımız güncel, kazanımı değişecek dersi geçen yıldan biliyorduk. Hepsini yaptık. Üstelik karınca gibi yazdan yaptık” diyoruz.

K12NET LGS Puanını Doğru Hesaplıyor mu? (3.283 Gerçek Öğrenci)

Bizim dışımızda puan hesaplayan başka kurumlar, başka yazılımlar da var. Çoğu zaman bunların puanları birbirini tutmuyor. Müşterilerimiz soruyor. “K12NET doğru hesaplıyor mu?” Böyle durumlarda en sağlamı belgeyle cevap vermektir. Farklı başarılardaki, 3.283 gerçek LGS öğrencisinin sonucunu, bizim hesapladığımız sonuçlar ile karşılaştırdık. Virgülden sonraki üç basamağına kalıncaya kadar tutturduk. Bundan sonra kim bize bu soruyu sorarsa, karşılaştırma sonuçlarımızı belgesiyle göndereceğiz.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 21 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Öğrenciler ister okuldan, isterse evden, nereden sınava girmek isterlerse, sınavlarını zahmetsizce birleştirebiliyoruz. Evde sınav olanlar, ister kitapçık üzerinden, ister ekrandaki pdf dosyasına bakarak veya gerçek bir online sınav olarak sorularını çözebiliyor. Sınava dışarıdan misafir öğrenciler katılabiliyor. Birden fazla müdürlüğünüz varsa ortak sınav yapılabiliyor. Okul numarasını, hatta adını düzgün kodlamayan öğrencilerin kodladığı kadarıyla kimliklerini tespit edip otomatik eşleştirme yapılabiliyor. Tek bir sınav veya birden çok sınavın sonuçlarını raporlayıp, analizlerini yapılabiliyor. Öğrencinin zaman içindeki gelişimi süreç olarak izlenebiliyor. Yukarıda anlattıklarımızı bu hafta uygulamalı olarak online eğitimimizde anlatacağız.

 

Yemek, Yemek, Yemek! Bu Haftaların En Önemli Konusu :

Bu haftaların en önemli konularından birisi yemektir. “Çocuğumuz bu hafta ne yiyecek, sabah kahvaltıda ne var, öğlen menüsü nedir?” Veliye, öğrenciye bu bilgiyi çok güzel iletmek gerekiyor. K12NET’de bunun farklı yöntemleri var.

1-    K12NET’in geçen yıl yaptığı Yemekhane modülü var. Yemekhane modülüne giriş yaptığınızda, öğrenci /veli portallarında hiçbir ek işlem yapmadan yemek menüsü yayınlanır.

2-    Kurumunuzun web sayfasında yemek menüsünü yayınlıyorsanız, K12NET öğrenci/veli portallarına – bu linki ekleyip, kurumunuzun web sayfasına ulaşabiliyorsunuz.

3-    OneDrive, Google Drive gibi depolama alanları kullanıyorsanız, buraya dosyaları yükleyince, oluşan linki K12NET’e bağlayabiliyorsunuz.

4-    Özellikle ilk haftalarda K12NET’in duyuru veya mesajlar modülünü kullanıp, yemek listesini doküman olarak da ekleyebilirsiniz.

Yemekhane Modülü + Yemek Menüsü Nasıl Gözükür? / 20 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Geçen yıl hazır ettiğimiz Yemekhane modülümüzü ve yukarıda bahsedilen diğer alternatif yöntemleri, bu eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 22 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]