Öğretmensiz, Öğrencisiz K12NET Olmaz!

5 Haziran 2017

Öğretmensiz, Öğrencisiz K12NET Olmaz!

Gerçek anlamda K12NET’den yararlanmak istiyorsanız, ödediğiniz her kuruşun karşılık bulmasını istiyorsanız, önümüzdeki yıl için, 2017-2018 öğretim yılında önce öğretmenlere, sonra da öğrenci/velilerinize K12NET’i kullandırmalısınız. Bunu sağlamak için şimdiden çalışmalara başlamamız gerekiyor. Önce Haziran ayı dönemindeki seminer döneminde, sonra da Eylül ayı seminer döneminde etkin öğretmen eğitimleri yapmak istiyoruz. Yüksek çözünürlüklü, seminer eğitimi formatına uygun, yardım videosu çekiyoruz. Hafta ortasına doğru çekimlerimiz tamamlanacak, sizleri haberdar edeceğiz. Bu videoların sizler de olması şöyle avantajlar sağlayacaktır. İsterseniz öğretmenlerimizi bir yere toplayıp, projeksiyondan ekrana yansıtır, hoparlörden ses yayını yapabilirsiniz. İsterseniz öğretmen eğitimi yapmaya yatkın personelleriniz, bizim videolarımızı izler, neler anlattığımızı, nasıl anlattığımızı görerek, kendi yorum ve becerileriyle, kendi datalarıyla öğretmen eğitimlerini yapabilirler. Öğretmenlerimiz aşağıda saydıklarımızın hepsini bırakın, üç-beşini bile K12NET üzerinden yapabilseler, okullarınız için ne büyük katkı olur.

1-    Derslerine girdikleri öğrencilerinin özgeçmişlerini, akademik gelişimlerini, iletişim bilgilerini görüp değerlendirebilir,yıllar içerisinde gelişimini izleyebilir.

2-    Okul yönetimine hiç ihtiyacı olmadan, kendi portalından sınıf listelerine ulaşabilir, kendi ders programını görebilir. Dersine girdiği şubelerin ders notlarını analiz edebilir.

3-    Ödev verebilir, verdiği ödevleri kontrol edebilir.

4-    Kendi cep telefonuna yüklediği K12NET Mobil Cep Telefonu uygulaması sayesinde kendine gönderilen mesajlardan, duyurulardan anında haberdar olur, kendisi de okul yöneticilerine, öğretmen arkadaşlarına, dersine girdikleri öğrenci ve velilerine mesaj gönderebilir.

5-    Ders devamsızlığı alabilir.

6-    Hiçbir yetkiliye ihtiyacı olmadan, okulda yapılan TEOG,YGS,LYS, Konu Tarama testleri gibi testlerin sonuçlarını görebilir, sonuçlarını analiz edebilir, öğrencilerinin başarılarını izleyebilir.

7-    Not defterine notlarını girebilir, aynı çoktan seçmeli sınavlarda olduğu gibi kendisi de konu – kazanım esaslı, açık uçlu klasik sınavlar yapabilir, sonuçlarını analiz edebilir.

8-    Okulda kendisinin sorumlu olduğu okuma bayramı-şenlik –tören gibi etkinlikleri sisteme tanımlayarak, bu etkinliklerden öğrencilerinin / velilerinin anında haberdar olmasını sağlar.

9-    Öğrencileri hakkında yorum/ görüş girerek, öğrencileri hakkındaki  düşüncelerini tutanak altına alır.

10- Bireysel ya da toplu veli görüşmelerini ayarlar.

11-  Okul yönetiminin cevap beklediği, online anket sorularına cevap vererek, gündemdeki konuların netleşmesine katkı sağlar.

12- Öğrencilerinin davranışlarını gözler, gözlemlediği her durumun davranış karnesi olarak öğrenci / velilerine iletilmesine yardımcı olur.

13- Sorumlu olduğu kulüplerin işlemlerini yürütür.

14- Gerekli gördüğü öğrencilerine etüt vererek, etüt çalışmalarının kayıt altına alınmasını sağlar.

Bir öğretmen, birkaç saatlik K12NET eğitimi ile yukarıdaki işlemlerini kolayca kendi başına yürütebilir. Öğretmenlerimizin K12NET Eğitimi almaları konusunda üstümüze düşen her görevi yapmaya hazırız.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]