Öğretmenlerinizi İstediğiniz Canlı Toplantı Linkine, K12NET Bağlasın!

6 Nisan 2020

Öğretmenlerinizi İstediğiniz Canlı Toplantı Linkine, K12NET Bağlasın! 

7 Nisan Salı, Saat 10:30

Sürekli sizleri dinliyoruz, sizlerden gelen haberleri değerlendiriyoruz. Geçen hafta canlı toplantı linklerini derslere bağlamıştık. Sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda, bu hafta da öğretmenlere bağladık. Öğretmen nereye, canlı ders linki oraya. Ders programı değişmiş, değişmemiş hiç fark etmiyor. Bağlantı linki, öğretmen nereye giderse arkasından geliyor. Zoom,Teams, Webex, Adobe Acrobat, Hangouts, hepsiyle uyumlu. Hangi programı kullanıyorsanız, o kadar pratik bir güncelleme çıkardık ki, hepsini istediğiniz gibi bağlayabilirsiniz. Bunun için bir video çektik. 7 Nisan Salı günü, saat 10:30’da bu konuda eğitim yapacağız.

Ne kadar pratik, ne kadar kolay bir yöntem bulduğumuzu siz de görün istiyoruz. Videonun ilaç gibi geleceğini de garanti ediyoruz. Video linki, K12NET ekran mesajı üzerinden paylaşılmıştır.

Ödevler + Online Sınavlar / 8 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Öğrencilerimize 4 tip ödev verebiliyoruz. Düz bir metin, her biri 25 MB geçmeyen ekli word,excel, pdf, slayt tipi dosyalar, link verilerek gönderilen ödevler ve online sınavlar. Hatta online sınavlar ikiye ayrılıyor. Sorusu olan online sınavlar, sorusu olmayan online sınavlar. Öğrencileri görmezken ödev kontrolünü nasıl yapacağız? Öğrenciler, ödevlerini öğretmenlerine nasıl iletecekler? Online sınavlar, sistemdeki 100’e yakın hazır deneme sınavı ve yaprak testlerini öğrencilerimiz nasıl çözecek? Online sınavlara kim girdi, kim girmedi. Girmeyen öğrencilerin velilerine “çocuğunuz sınava girmedi” diye SMS gönderimi. Online sınavlar çoktan seçmeli olduğu için ödev kontrolü otomatik yapılabiliyor. Sınava girmeden önce soruların incelenmesi, cevap anahtarının sınavdan önce kontrolü, online sınavların ayarları,  aklınıza gelen her türlü soruya cevap vereceğiz. Online sınavlar ile ilgili önemli bir gözlemimiz var. Online sınavların nasıl yapılacağını okul bilmiyor, öğrenci bilmiyor ama mükemmel bir organizasyon bekleniyor. Bu gerçekçi bir beklenti değil. Mükemmelliğin yarısı hazırlıktır. Sistemimiz üzerinden cumartesi günü, 32 bin öğrenci, online sınav olmuş ve 2.4 milyon soruya cevap verilmiş. Sınav olanların büyük çoğunluğu sorunsuz sınav oluyor. Bu arada bizlerin de eksiklikleri oluyor, her seferinde daha mükemmel olması için çaba harcıyoruz.

Soru Editörü / 9 Nisan Perşembe Saat 10:30

Dikkat!!! Bu Eğitim Kesinlikle Öğretmenlere Uygun Değildir

Bu eğitim, kendi sorularıyla online deneme sınav yapmak isteyen kurumlar için ve bu kurumlarda bu iş için görevlendirilecek özel personeller için uygundur. Öğretmenlerin bu eğitimi almaları, kendileri için hem yanlış bir eğitim olacak, hem de değerli zamanları boşa gidecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin aşağıdaki videoyu izlemeleri ve bu işi yapacak zaman ve personellerinin olması gerekmektedir. Soru Editörü programımız, 2004 yılından beri K12NET’de olup, ayrıca ücrete tabidir. Şuan almak isteyenler, 2019 Eylül ayında belirlenen tarife üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu ücretin tamamı, sistemin host edildiği şirkete ödenmektedir. K12NET, yılda 300’ün üzerinde güncelleme çıkartıp, hiçbir genel güncellemesinden ücret almamaktadır. Yapacağımız online eğitimin fayda sağlaması için lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=y8SPeYmvv5Q

Temel Tanımlar / 10 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]