Öğretmenlere, K12NET’i Nasıl Kullandıralım?

21 Ağustos 2023

Öğretmenlere, K12NET’i Nasıl Kullandıralım?

Bu sorunun cevabı gerçekten çok önemli. Çünkü öğretmenler, K12NET’i kullanmazlarsa, öğrenci/veliler isteseler bile kullanamazlar. Oysa bir numaralı hedefimiz, öğrenci ve velilerin mobil uygulamadan, K12NET’i kullanmalarıdır. Öğretmenlerin sistemi kullanabilmesi için de, kurum yöneticilerinin bir takım temel tanımlamaları yapmış olması gerekiyor. Biz bu hafta öğretmen portalının eğitimi yapacağız. Önerimiz şudur ki, “her kurumdan iki personel, K12NET sorumlusu olsun, öğretmenlere nasıl anlatılacağını bizler onlara gösterelim, onlar da, kendi kurumlarının öğretmenlerine öğretsinler.

20 Dakikadan Sonrası Çok Verimsiz!

Öğrenciler için geçerli olan bu öğrenme kuralı, öğretmenler için de geçerlidir. Öğretmenler de, 20 dakikadan sonra yorulup, öğrenme kalitelerinde düşme oluyor. Siz de, bu gözleme katılıyorsanız, “öğretmenleri toplayalım, bir saat anlatalım” yerine, aşağıdaki önerimizi değerlendirebilir misiniz?

Öğretmenler için özel olarak yüksek çözünürlüklü bir video hazırladık. Videoda tüm konular bölüm, bölüm anlatılıyor. Seminer döneminde bütün konuları tek bir seansta anlatmak yerine, örneğin “devamsızlıklar ve ödevleri bugün”, “mesajlar ve ajanda bölümünü yarın” gibi günlere bölüp, parça parça anlatılsa daha faydalı olabilir.  Öğretmenler neye ihtiyaç duyarsa, videonun yerini bilmeli, ihtiyaç duyduğu bölümü izleyip uygulayabilmelidir. Öğretmenlerin sistemleri hazırsa, K12NET’i kullanabilmeleri için hiçbir uzmanlığa, hiçbir özel bilgiye ihtiyaçları yoktur. “Videoyu izle ve uygula” hepsi bu kadar. Aşağıdaki resimde öğretmen portalı eğitim videosunda, konuları nasıl ayırdığımızı, her konunun küçük parçalar halinde işlendiğini görebilirsiniz.

Öğretmen Portalı Eğitimi / 24 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Okulunuzda mümkünse iki, değilse en az bir tane K12NET’den sorumlu personel bulundurmalısınız. Bu personellere, öğretmen eğitiminin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Okullarımızda öğretmen sirkülasyonu çok oluyor. Dışarıdan ısmarlama eğitmenlerle bu sorun çözülemez. Her okul, kendi eğitmenini yetiştirirse, sonuç odaklı bir yaklaşım olur. Temel Seviye ve İleri Seviye Öğretmen Eğitimi diye iki yeni videomuzu hazır ettik. Konularına göre tasnifledik. Örneğin etüt verme konusunda bilgi eksikliği olan öğretmenimiz, yeri işaretli kısma tıklayacak, etüt konusunu dinleyecek, ödev konusunda eksiği olan, videonun ödev kısmını izleyecek. “Hemen! Şimdi, her yerini öğren” değil, “neye – ne zaman – ne kadar ihtiyacın varsa o kadarını izle, öğren” mantığı ile videolarımızı hazırladık. Aslında bir gerçek var. Önemli olan öğrenmeyi istemek. “Öğrenmek istedim de, kaynak bulamadım. Çabaladım da, anlayamadım. Sordum da, cevap bulamadım” K12NET için bu sözler geçersizdir. Öğrenmek isteyenlere, havada – karada öğretiyoruz.

Yanarız, Buna Yanarız!

 K12NET’in İçeriği, K12NET Ne Yapıyor?  (22 Ağustos, Salı, Saat 10:30)

Defalarca şahit olduk, olmaya da devam ediyoruz. K12NET’in yaptıklarını tam olarak bilmeyen müşterilerimiz var. Bilmedikleri için başka yerden, en az K12NET parası kadar ücret ödeyip kendi başına, başka programlarla entegre olmayan, programlardan  birini satın alıyorlar. Zaten K12NET’de var olan, kullansalar tek kuruş ödemeyecekleri modül/modüllerden haberleri bile yok. İşte yanarız, buna yanarız. Bilseler, haberleri olsa, nasıl çalışıyormuş diye eğitime katılıp veya video izleyip, yapılanları görseler, sonra deseler ki, “Ey K12NET! Yaptığınızı beğenmedim, yetersiz buldum, bu yüzden kullanmıyorum” Böyle söyleyen müşterilerimize bırakın gücenip, darılmayı, başımızın üzerine koyar, eksiğimizi, yetersizliğimizi öğrenir, söylediklerini yapmaya çalışır, tekrar beğenilerini kazanmaya çalışırdık. Bu eğitimde K12NET’in tam olarak ne yaptığını anlatacağız. Bu eğitime katılmadan evvel alttaki linkte tıklayınız. Bilmediğiniz konuları, bize mail olarak iletirseniz, ihtiyacınıza  özel eğitim yapacağız.

https://dokuman.k12net.com/K12NETin64fonksiyonu.xlsx

K12NET’in ne kadar çok işe yaradığınız göreceksiniz. Özetle bu hafta yapacağımız eğitimin amacı, bilin, görün, dinleyin, beğenmezseniz kullanmayın. Beğenirseniz, K12NET öğrenmenize/kullanmanıza yardımcı olsun.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak / 23 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitime her okuldan en az bir yetkilinin katılmasını öneriyoruz. Bu eğitime katılanlar, bu öğretim yılında çok rahat ederler. Bu eğitimden geçen kullanıcılar, K12NET’i bir bütün olarak anlayacaklardır. Öğrenci- öğretmen- personel portalı arasındaki ilişkileri kavrayacaklar, bu eğitimimize katılanlar aşağıdaki konularda bilgi sahibi olacaklardır:

 

Temel Tanımlar / 25 Ağustos Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’in 4 Haftalık Eğitim Programı Aşağıdadır:

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]