Öğrenmek İsterseniz, K12NET’de Tam Zamanı…

19 Haziran 2023

Öğrenmek İsterseniz, K12NET’de Tam Zamanı…

K12NET’de bazı modülleri öğrenmek için uygun zamanlar vardır. Bu zamanları iyi değerlendirmek gerekiyor. K12NET’de ders programının nasıl yapıldığını öğrenecekseniz, TAM ZAMANI. Şuan elinizde biten dönemin gerçek programı var. Öğretmenler-dersler- derslerin saatleri, zaten K12NET’de hazır. Öğretmenlere uygulanan kısıtlamaları biliyorsunuz. Öyleyse elinizdeki programın aynısını yapabilecek misiniz? Bu senaryo Eylül ayında önünüze gelseydi, bu programı yapabilecek misiniz?

YAPAMAZSINIZ!

Ders programının kullanılmasını hiç bilmiyorsanız, video izlememiş veya eğitimlerine katılmamışsınız, “bilgisayarın başına geçeyim, sınama – yanılma yoluyla sağını solunu kurcalayım, ders programı yapayım.” derseniz,  YAPAMAZSINIZ! Mutlak surette, temel seviyede öğrenmeniz gereken bilgiler bulunmaktadır. Bunları öğrenmeden YAPAMAZSINIZ. Eylül ayına geldik. Okulların açılmasına birkaç gün kaldı. Okulların zaten açılış ile ilgili bir dolu hazırlıkları var. Hem bunlarla meşgulsünüz, hem de çok dar zamanda programı hazırlamanın stresini yaşıyorsunuz. Bu stres içinde bu programı YAPAMAZSINIZ!

K12NET doğru sözlüdür. Popülizm yapmak için gerçek dışı bilgiler vermez. “Ne olacak iki dakikada, yaparsınız” gibi yalanlar söylemez. Doğru neyse onu söyler. Okullarda ders programını yapabilen çok az kişi vardır. Neden? Çünkü ders programı yapmanın kendisi zordur. Zor olan bir şeyin de, sınama- yanılmayla öğrenilmesi zordur ama eğitim bir başkadır. Bir saat video izleyip, 10 günlük ilerleme sağlayabilirsiniz.

Ama Bir de Yapabilirseniz…

Ders programını elle yapan kişiler, programı yapabilince bir sevinç yaşarlar. Çünkü program uzun bir uğraştan sonra yapılabilmiştir. K12NET ise şunu söylüyor: “Eğer bir kere yapabildiyseniz, aynı kısıtlarla, 3 tane – 5 tane  – 10 tane – 20 tane … yapabilirsiniz.” Aynı kısıtları kullanarak farklı kombinasyonlarla yapılabilecek yüzlerce alternatif bulunmaktadır. Bir kere programı yapabilirseniz, istediğiniz sayıda programı bir düğmeye basıp, her birini 3-5 saniye içinde hazır hale getirebilirsiniz.

Sonra Pazardan Domates Seçer Gibi…

Aynı kısıt, farklı kombinasyonlarla yapılmış programlarınıza bakarsınız, örneğin 7. Programınız hepsinden çok daha güzel yerleştirmiştir. Bu programı seçip, “K12NET’e yükle” dersiniz. Aynı pazardan domates seçer gibi programı seçer, K12NET’e 3 saniyede yüklersiniz.

Ders Dağıtım Programı / 21 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimimizde yukarıda anlattığımız konuların çok daha fazlası bulabileceksiniz. Ders programı öğrenmenin en uygun zamanı şimdidir. Öğrenmek isteyenler! Bu zamanı lütfen kaçırmayınız!

Öğretmen Portalı Eğitimi / 22 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Öğretmen tanım yapmamalıdır – ayar girmemelidir. Öğretmenin görevi , alt yapıyı kurmak değildir. Bunların hepsi okul/kurs yönetimi tarafından yapılmalı, öğretmenin önüne her şey hazır gelmelidir. Öğretmen sadece dersine girdiği şubelerinin verilerini girmelidir.  Öğretmenler için yüksek çözünürlüklü kaliteli videolar hazırladık. Öğretmen ödev verecekse,  10 dakika videosunu izlecek, ödev girmeyi öğrenecektir.  Öğretmen devamsızlık girecekse, 10 dakika video izlecek, devamsızlık girmeyi öğrenecektir. Her yapacağı iş için 5-10 dakikalık videosu bulunmaktadır. Okulda izle, evde izle, nerede istersen, ne zaman müsait olursa izle ve öğren!

Bir Öneri

Okulunuzdan iki yetkiliyi, K12NET sorumlusu  yapmanızı öneriyoruz. K12NET bu kişilere eğitim versin. Bu kişiler de, öğretmenlerinize bilgi aktarımında bulunsun. Bakın bu sorumlular üzerinde de hiçbir yük olmayacak. Sadece “eğitim videoları nerede, ilgili konudaki videolar nasıl seyredilir?” Gibi bilgileri göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 23 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]