Öğrenci/Veli Görüşmelerini, K12NET’de Nasıl Yapacaksınız?

21 Aralık 2020

Öğrenci/Veli Görüşmelerini, K12NET’de Nasıl Yapacaksınız?

Okul açıkken her bir öğretmen, her bir öğrencisi için velileriyle görüşür, görüşme notlarını alırdı. Aynısı uzaktan eğitim sırasında da yapabilirsiniz. Şimdi şöyle düşününüz:  Velisiniz, Türkçe öğretmeni sizi arıyor, çocuğunuz hakkında bilgi veriyor. Bir süre sonra Matematik öğretmeni arıyor, çocuğunuz hakkında bilgi veriyor. Matematik öğretmeni, konuşurken Türkçe öğretmeninin söylediklerinden de haberdar olduğu anlaşılıyor. Hatta yeri gelince geçen yılki görüşmelerden de bahsediyor. Veli, öğretmenlerin çocuğu hakkında ortak bir bilgiye sahip olduğunu, hatta geçmiş yılları da okulun hafızasında tuttuğunu görüyor. Şimdi soruyoruz, bu modelde veli, “eğitim uzaktan olacaksa, okul fark etmez” diyebilir mi?

Öğrenci – Veli Görüşmeleri / 23 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Öğretmenler, öğrenci/veli ile görüştükçe, küçük küçük notlar alacaklar. Bu kayıtlar öğrenci kütüğüne eklenecek. İlgili herkes bu görüşmeleri okuyup, bilgi sahibi olacak. Okul yönetimi kimin, kimle görüştüğünü bilecek, bütün görüşme kayıtlarına ulaşabilecek. Bunları raporlayıp, analiz edebilecek. Eğitimimize katılınız veya bu eğitimin tekrar videosunu izleyiniz. K12NET her eğitimini videoya çekiyor, sonradan izlemek isteyenlere de bu videonun linkini gönderiyor. Eğer sizler de öğrencileriniz için uzaktan anlattığınız canlı dersleri videoya çeker, K12NET ders dağıtım programına koyarsanız, aynı keyfi velilerinize yaşatırsınız.

  1. Modülü Anlatamamıştık.

19 Kasım günü size yeni modülümüz Stok Takip Modülünü anlatacaktık. Ani bir biçimde alınan uzaktan eğitim kararı, planlarımızı değiştirdi. Bir gün nasıl olsa salgın bitecek, bir gün nasıl olsa hepimiz okullarımıza döneceğiz. O güzel günlerde birlikte stok takiplerimizi de, K12NET üzerinden yapacağız.

Stok Takip Modülü / 24 Aralık  Perşembe Saat 10:30

K12NET üzerinden muhasebesi tutan okullarımız var, tutmayanlar var. Depoya koyduğunuz ürün, okulunuz için bir gider kalemidir. Çünkü bunu bir yerden satın almışsınızdır. Bunun muhasebesini tutmak isteyen olabilir, “bunların parası pulu başka ortamlarda tutuluyor, biz depoya girdikten sonrasını takip edeceğiz, para kısmıyla ilgilenmiyoruz” diyen okullarımız olabilir. Şuan geliştirdiğimiz yazılım, hepsine karşılık verebilecek durumdadır. Okul bir ürünü satın almak için parasını verir, para kasadan çıkmıştır ama alım, sipariş süreçleri bitmemiştir, ürün daha depoya girmemiştir. Okul, deposundan bir ürünü öğrenciye, öğretmene, veliye satmıştır, sattığı malın parası kasaya girmiştir ama veliye iletilmek üzere daha ürün, depodan çıkmamıştır. Bu durumları bile, K12NET yazılımında ayırt etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazılımı önümüzdeki yıla eksiksiz hazır etmeyi planlıyoruz. Bittiğinde, stok takip, demirbaş, zimmet, kantin, uzaktan online satış modülleri devreye girmiş olacaktır. Okullarda bu işlerle ilgilenen görevlileri, bu haftaki eğitimimize davet ediyoruz. Geliniz, bakınız, kurduğumuz alt yapıyı, şu ana kadar yaptıklarımızı gözlemleyiniz. Bu eğitim bittiğinde gelecekle ilgili ümit vaat eden bir çalışma olup olmadığını görünüz. Eğitime katılanlara bu soruyu tek, tek soracağız, ümit vaat ediyorsa artık hedefimiz belli olmuştur. Bu modüllerin tamamı, önümüzdeki yıl, okullarımız tarafından aktif olarak kullanılabilecektir.

Temel Tanımlar / 25 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]