Muhasebecilerin K12NET Keyfi (2 Güncelleme Birden)

1 Temmuz 2019

Muhasebecilerin K12NET Keyfi (2 Güncelleme Birden)

K12NET, son günlerde güncellemeleri birer, birer değil, üçer beşer alıyor. Muhasebe modülümüzü kullananlara dedik ki, “Eğer bize güvenir yola çıkarsanız sizi asla yarı yolda bırakmayız. Resmi muhasebe dışında (ön muhasebe)  ihtiyaçlarınızı söylerseniz yapmak için her imkânı zorlarız” dedik. Dediğimizi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Muhasebe Modülü Eğitimi / 4 Temmuz Perşembe Saat 10:30

Anlatacağımız Olayı Yaşamayan Okul Yok

Kurucu, kurucu yetkili genel müdür, yöneticiler bir araya geliyorlar. Örneğin eğitim kaleminden mümkünse hiç indirim yapmayalım, yapmak zorunda kalırsak bile, veliyle ilk görüşen muhasebe görevlisi yapamasın, muhasebe müdürüne yönlendirsin, muhasebe müdürü de indirim yapmak durumunda kalırsa,  %20’den daha fazla indirim yapamasın. Yemek ve servis ücretlerinin indirimi konusunda tüm muhasebe personeli yetkisi olsun ama her personelin indirim yetkileri farklı olsun, birisi daha az, diğeri daha çok indirim yapabilsin.

İşte alınan bu kararlar, bir uygulanır, iki uygulanır ama sonra alınan karar dışında uygulamalar gelmeye başlar. Bu Olur! Bu kaçınılmaz. İnsan olan yerde, bu tip karar dışı uygulamalar olur. Çünkü insanoğlu unutur, eşi, dostu, tanıdığı gelir. Öyle sıkıştırırlar ki, yapmak zorunda bırakırlar. Buna ancak sistem engel olabilir. “Daha çok indirim” diye baskı kuran veliye “Sistem izin vermiyor veya sistem en fazla  %20 yapmama izin veriyor, sizin için tüm yetkimi kullandım, bu alana 21 bile yazamıyorum” diye ekranı döndürüp gösterdiği an, olay bıçak gibi kesilir. Bu işi de ancak K12NET yapar.

Bu Bildiğimiz İade Değilmiş!

Pek çok kişi iadeyi şöyle bilir. Öğrenci 15 bin liraya kayıt olmuştur. Okulun son iki ayı kala babasının tayini çıkmıştır. 2 aylık ücret hesaplanır, 2 aylık tutar, kaç liraysa o kadar tutar iade edilir.

K12NET’in öğretmenleri, müşterileridir. Öğretmeniniz çoksa konuyu iyi öğrenirsiniz. K12NET, bu şekildeki iadeyi yıllardır yapıyor, geçen haftalarda bir okulumuz “başka bir iade şekli daha var” dedi. Bankalarla OTS anlaşması yapılıyormuş. Banka ile okul anlaşıyor, banka veli adına taksit, taksit parayı okula ödüyormuş.  Veli, bankaya parayı ödemezse biraz bekliyormuş. Eskiden 180 günmüş, şimdi 90 güne inmiş, eğer veli parayı ödemezse, banka okulun parasından hem de gecikme faizi ile parayı alıyormuş. Kasaya önce para girdiği için öğrencinin taksit borcu, K12NET’den düşülüyor ama 90 gün sonra banka, hem de gecikme faizi ile parayı okuldan alınca öğrencinin yine K12NET’de borçlandırılması gerekiyormuş. “Bizim bu uygulamaya K12NET’de ihtiyacımız var” dediler. Bize güvenmiş, yola çıkış muhasebecilerimizi kendi başlarına  bırakır mıyız? Hemen yaptık. Banka, her isteyen veliye de OTS imkânı tanıyormuş. Çünkü garantör okul olduğu için, anlaşma gereği veli ödemeyince parayı okuldan alıyormuş. Bir de KMH var, K12NET yıllardır onu da yapıyor. OTS’ye çok benziyor ama banka, her veliye KMH imkânı sağlamıyormuş. Velinin yedi ceddini araştırıp öyle veriyormuş, çünkü burada garantör kendisiymiş. Veli ödemezse tahsilat için okulun kapısını çalamıyor, kendisi uğraşıyormuş. K12NET yıllardır pos anlaşmaları yürütüyor, eğer başka sistemde muhasebenizi yapıyor, “K12NET’e geçmek isterim ama bu kadar çok veriyi kim girecek” diye dertleniyorsanız, şablon bir excelden topluca hem kayıt sözleşmelerini, hem de tahsilatları tek bir hareketle yükleyebiliyoruz. Özetle K12NET’e inanan muhasebecilere K12NET keyfi yaşatıyoruz. Gelin bu öğretim yılı, K12NET muhasebe modülünü kullanmayan okul kalmasın. Bunu söylerken tek kuruş menfaat gözetmiyoruz. Çünkü K12NET paket bir program. Aldığınız programın içinde zaten var. “Kullanıyorum” dediğinizde ayrıca bir ücret ödeme yapmayacaksınız. Bu hafta temel muhasebe konuları ve yukarıdaki konuları online muhasebe eğitiminde anlatacağız.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri + Yaz Okulu ( 3 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30)

Geçen yıllarda K12NET sistemini kullanan okullarımızın sistemini, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına geçirmeleri gerekiyor. Biz her ne kadar “bunun daha zamanı var, Ağustos ayının ikinci haftası gibi bu işlemleri yaparsınız, bu yılki işlemlerinizi bitirmeden bir üst yıla geçiş yapmayın” diye öneride bulunsak da bu işlemi yapmak isteyen okullarımız için eğitim verecek, yeni yıla geçiş süreçlerini anlatacağız. Eğitim süremizin 5-10 dakikasında da Yaz Okulları hakkında bilgi vereceğiz. K12NET’iniz varsa başka sisteme ihtiyacınız yoktur. Yaz okulu işlemlerinizi de K12NET üzerinden yürütebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 5 Temmuz Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]