MEB’in Tüm Özel Okullardan İstediği Kayıt Sözleşmesi, K12NET’de Hazır…

18 Ocak 2018

MEB’in Tüm Özel Okullardan İstediği Kayıt Sözleşmesi, K12NET’de Hazır…

Milli Eğitim Bakanlığı,  bu yılın başında bir kere daha yayınladığı yönetmelikte, tüm özel okulların tarif edilen formatta, kayıt sözleşmesi hazırlamasını istemektedir. Bakanlığın orijinal bilgiyi yayınladığı link aşağıdadır.

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_01/02174434_2018-2019_YYrenci_kayYt_sYzleYmesi.docx

Yönetmelikte; öğrenci-anne-baba-vasi bilgisi istenmektedir. Bunların hepsi zaten K12NET’de hazır tutulmaktadır. Ayrıca ödeme bilgisi de isteniyor.  K12NET’in muhasebe modülünü kullananlar, ödeme bilgilerini de hazır bir biçimde alabilecekler. Bakanlığın hazırladığı sözleşmenin son sayfasında ise tüm Türkiye özel okulları için 14 tane ortak madde yayınlanmış. Sayfanın altında ise “özel hususlar” diye bir bölüm var. Bunun anlamı, okullar genel sözleşme maddeleriyle aykırılık göstermemek koşuluyla bakanlığın sözleşmesine ek maddeler ekleyebilirler. K12NET ekibi olarak bakanlığın standart sözleşmesini bakanlık açıklar açıklamaz  sisteme yükledik. Okullarımız kayıt sözleşmelerini kendilerine özel hale getirmek isterse, geçen yıldan farklı olarak bize hiç ihtiyaç duymadan kendileri sözleşmelerini düzenleyebilecekler. Sözleşmelerin özelleştirilmesi ile ilgili yardım dokümanımız ektedir.

Muhasebe modülünü kullanan kurumlarımız, sözleşmeyi üç değil, dört sayfa alacaklar, en son sayfada ayrıntılı ödeme bilgilerini de görebilecekler. İsteyen dört sayfa, isteyen üç sayfa olarak sözleşmelerini alabilecekler. Kayıt sözleşmesi Okul Kayıt ve muhasebe modülü Kayıt Sözleşmesi ekranlarından her bir öğrenci için tek tek alınabildiği gibi şube, sınıf seviyelerine göre hatta tüm okul için  toplu olarak da alınabilecektir. Saniyeler içinde tek bir tuşa basarak, ister tüm okulunuzun, isterseniz bir sınıf seviyesinin, isterseniz bir şubenin, isterseniz tek bir öğrencinin kayıt sözleşmesini çıkarabileceksiniz. Toplu çıkardığınız zaman evraklar şube ve numara sıralı olarak basılacaktır.  K12NET Muhasebe modülünü kullananlar, anahtar teslim tek bir karakter yazmadan bakanlığın istediği sözleşmeyi çıkarabilecektir. Muhasebe modülünü kullanmayan okullarımızda ise tüm bilgileri hazır gelecek, sadece muhasebe bölümü  bilgileri  boş gelecektir. Bu kısımları ilgili personellerin elle doldurması gerekmektedir.

Kayıt Sözleşmesi Okul Kayıt >>>Öğrenci Kayıt Zarfı bölümünden veya Muhasebe modülü Kayıt Sözleşmesi ekranından alınabilecektir. Ekran açılır açılmaz, aşağıdaki resimdeki gibi  Şablon düğmesi otomatik seçili gelecektir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın şablonunu kullananlar için Genel şablon otomatik seçili gelecektir. Kendi şablonunu kullanmak isteyenler, açılan kutunun içinde kendi şablonlarının  seçili olduğunu göreceklerdir. Burada asla kullanıcıya iki tıklama yapmadan, tek bir tıkla kendi şablonuna ulaşması sağlanmıştır. Hemen sol taraftaki Kayıt Zarfı ise geçen yıl kendi formlarını özelleştiren kurumlarımızın şablonlarını saklı tutmaktadır. Okulların iç işleyişlerini bilmediğimiz için bunları bu alanda saklı tuttuk. 

Kullananlar, K12NET’den kayıt sözleşmesi çıkarmanın keyfini bilirler. Kullanmayanlar için ne kadar keyifli olduğunu göstermek için bir simülasyon yapıp uygulamalı göstermek istedik. Aşağıdaki linki, K12NET’in indir linki gibi düşününüz. Tek bir tuşa basınız, farklı birimlerin girdiği bilgiler, birkaç saniye içinde, el değmeden hazır olarak oluşturulmaktadır. K12NET gibi sistemler okulların işini kolaylaştırmak içindir, zaten bu bilgiler veri tabanımızda bulunmaktadır ve okullar bu bilgileri zamanında rutin işlerini yapmak için girmişlerdir, öyleyse geriye bakanlığın formatında bu raporu çıkarmak kalıyordu, biz de tam olarak bunu yaptık.

http://sss.k12net.com/sss/orneksablon.pdf

(Linke tıkladığınızda açılmıyorsa linki kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırınız.)

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]