Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması)

27 Mayıs 2024

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması)

Kurumlarımız, K12NET dışında, “Raz-Plus, Okuvaryum, Brain, Foramind …” gibi daha onlarca kendi alanlarında uzman olan, başka yazılımları da kullanıyorlar. Velilere/öğrencilere,  K12NET şifresiyle birlikte, kullandıkları diğer tüm sistemlerin şifrelerini veriyorlar. Veliler de, haklı olarak “Her tarafımız şifre oldu. Her yere farklı şifreyle giriliyor. Bunları takip edemiyoruz.” Diyorlar. Kurumlarımız da, şifrelerini unutan velilere, geri dönüş yapmaktan, sisteme giremeyen velilere destek olmaktan yorgun düşmüş durumdalar.

Tek Şifreyle, Her Sisteme ŞİFRESİZ Giriş (SSO)

Kurumlarımız velilerine/öğrencilerine sadece, K12NET şifresi verecek, diğer tüm sistemlere K12NET üzerinden ŞİFRESİZ giriş yapılacaktır. Velilerin elinde sadece K12NET şifresi olacaktır. Bunun için K12NET ile diğer sistemlerin entegre olması gerekiyor. Aklınıza ne kadar firma geliyorsa, Türk – Yabancı, hatta bize rakip olmuş, K12NET gibi olmaya çalışan, her firmayla ÜCRETSİZ, “SSO tipi entegrasyona” hazırız. Herkes ile sorunsuz çalışabilen müthiş bir alt yapı kurduk.

Geçen Yıl Ne Olmuştu?

Geçen yıl, bu vakitleri benzer bir bilgilendirme yapmıştık. Neredeyse hiç geri dönüş olmadı. Kimse entegrasyon talebinde bulunmadı. Ne zaman okullar açıldı, entegrasyon taleplerinin ardı arkası kesilmedi. Lütfen bu yıl aynısını tekrar yaşamayalım. Ne kadar sisteme, ne kadar entegrasyon istiyorsanız, biz hazırız. Yaz boyu bütün entegrasyonları yapıp, okulların açılışına hazır olabiliriz. Bunun için [email protected] adresine tek bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Evinizin Anahtarını Çalsalar, Kapıdan Girmeye Engel Var mı?

Anahtarınızı çaldırsanız, kapınız üstten-alttan-yandan kitleniyor bile olsa, hırsızın elinde çaldığı anahtar varsa, kapıdan girmeye engel var mı? Aynı soruyu, K12NET için de soruyoruz. Bir şekilde kullanıcı adı ve parolanız başkalarının eline geçtiyse, sisteminize girmelerine engel var mı? Sorun yokken çoğu kimse, bu tip varsayımları önemsemiyor ama içeri girenler dolandırıcı ise, sizin yerinize mail atıyorsa, sizin yerinize SMS gönderiyorsa, bilgilerinizi deşifre ediyorsa, özetle canınızı yakıyorsa, aklımıza ancak o zaman güvenlik geliyor. Ne zaman güvenlik konusunda bilgilendirme yazısı yazsak, müşterilerimizden bazıları “K12NET’in güvenliğinde bir sıkıntı yok değil mi?” diye bize soruyorlar. K12NET’de bir sıkıntı yok. K12NET, bu yazıları “bir sıkıntı olmasın” diye yazıyor. Sıkıntı olduktan sonra, maalesef çözümü de YOK. Tekrar sorumuza geri dönelim. K12NET kullanıcı adı ve parolasını çaldırsanız bile, cep telefonunuza gelecek bir bildirime onay vermeden, hırsızlar sizin sisteme giremezler. İkili doğrulama denilen bu güvenlik tedbiri, K12NET’de bulunmaktadır. Bunun bir ayarla devreye alınması gerekir. Bu haftaki pratik bilgiler eğitiminde, bu konuları da anlatacağız.

Önümüzdeki Yılın Şubesi Gözükmesin!

Yine bu zamanların meşhur bir konusu var. Önümüzdeki yıl öğrencilerin gidecekleri şubelerin veliler tarafından bilinmemesi gerekiyor. Bu bilgi, şimdilik sadece okul yönetiminde olması gerekiyor. Bunun için K12NET’de bir ayar yapmalısınız. Bu ayarı yapmazsanız veli, kendi portalından çocuğunun önümüzdeki yıl gideceği şubeyi görür. Görünce de, bir dolu konuşma olur, bir dolu polemik olur. Gelin, bu yıl kimse bu ayarı yapmayı unutmasın, gelin bu yıl, bu gereksiz konuşmalar olmasın.

Pratik Bilgiler Eğitimi / 29 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda açıkladığımız tüm konuları ve daha fazlasını bu eğitimimizde bulabilirsiniz.

Yemekhane Modülü Eğitimi /30 Mayıs Perşembe, Saat 10:30

Bir kere, bir yemeği tanımladınız mı, günden güne, aydan aya ne kadar kolay tanımlayıp, aylık yemek listelerini dakikalar içinde nasıl hazırlayabileceğinizi göstereceğiz. Ayrıca eğitimin sonunda, isteyen kurumlarımız için her gün velilere gönderilen, “kuru fasulyesini yedi, pilavını yemedi ” raporunu nasıl ileteceğimizi de göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 31 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]