Kurumlarına Eylül Ayında Dönen Personellerin, K12NET Eğitimleri

4 Eylül 2023

Kurumlarına Eylül Ayında Dönen Personellerin, K12NET Eğitimleri

Personellerin bir kısmı, yıllık izinlerini kullanıp,  Ağustos ayı içinde görevlerinin başına döndü. Bir kısmı da Ağustos sonuna kadar izinlerini kullandılar. K12NET, 5 haftadır, yeni yılın hazırlıklarını yapıyor. Ağustos ayında attığımız eğitim turunu, Eylül ayında yeniden atacağız. Herkesin yıllık iznine uygun olarak tekrar tekrar eğitimlerimizi yapacağız.

Son İki Haftanın Eğitimleri: Eğitimlerimiz online olup, her kurum kendi yerinden katılabilmektedir. Eğitime katılmak için [email protected] adresine mail göndermeniz yeterlidir.

Ders Programı Yapma / 5 Eylül Salı, Saat 10:30

Okullar açılırken, okulların açılış yoğunluğu olur. Bu yoğunluk yaşanırken, ne yeni bir şey öğrenilebilir, ne öğrenilen şey uygulanabilir. Ders programı yapmak, doğası gereği zaten zor bir iştir. Ders programı önceden öğrenilir, yoğun günlerde sadece öğrenilenler, uygulanır. İşini sona ana bırakmadan, strese girmeden, öğrenmek isteyenleri eğitimimize bekliyoruz.

 

Geleneksel Hataya, Bu Yıl Olsun Düşülmesin!

Okullar 11 Eylül tarihinde açılacak, 10 Eylül Pazar akşamı, “programı yapmaya çalışıyorum, yarın sabaha programın hazır olması gerekiyor. Yardımcı olunuz” diyecek olanlar,  geçen yıllarda oldu. Lütfen bu paniği, bu sıkıntıyı bu yıl yaşamayınız. İşlerinizi son güne bırakmayınız. Ders programı gibi karışık, zor işleri son anlara bırakmayınız.

 

Öğretmen Portalı Eğitimi / 6 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Okulunuzda mümkünse iki, değilse en az bir tane K12NET’den sorumlu personel bulundurmalısınız. Bu personellere, öğretmen eğitiminin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Okullarımızda öğretmen sirkülasyonu çok oluyor. Dışarıdan ısmarlama eğitmenlerle bu sorun çözülemez. Her okul, kendi eğitmenini yetiştirirse, sonuç odaklı bir yaklaşım olur. Temel Seviye ve İleri Seviye Öğretmen Eğitimi diye iki yeni videomuzu hazır ettik. Konularına göre tasnifledik. Örneğin etüt verme konusunda bilgi eksikliği olan öğretmenimiz, yeri işaretli kısma tıklayacak, etüt konusunu dinleyecek, ödev konusunda eksiği olan, videonun ödev kısmını izleyecek. “Hemen! Şimdi, her yerini öğren” değil, “neye – ne zaman – ne kadar ihtiyacın varsa o kadarını izle, öğren” mantığı ile videolarımızı hazırladık. Aslında bir gerçek var. Önemli olan öğrenmeyi istemek. “Öğrenmek istedim de, kaynak bulamadım. Çabaladım da, anlayamadım. Sordum da, cevap bulamadım” K12NET için bu sözler geçersizdir. Öğrenmek isteyenlere, havada – karada öğretiyoruz.

 

20 Dakikadan Sonrası Çok Verimsiz!

Öğrenciler için geçerli olan bu öğrenme kuralı, öğretmenler için de geçerlidir. Öğretmenler de, 20 dakikadan sonra yorulup, öğrenme kalitelerinde düşme oluyor. Siz de, bu gözleme katılıyorsanız, “öğretmenleri toplayalım, bir saat anlatalım” yerine, aşağıdaki önerimizi değerlendirebilir misiniz?

Öğretmenler için özel olarak yüksek çözünürlüklü bir video hazırladık. Videoda tüm konular bölüm, bölüm anlatılıyor. Seminer döneminde bütün konuları tek bir seansta anlatmak yerine, örneğin “devamsızlıklar ve ödevleri bugün”, “mesajlar ve ajanda bölümünü yarın” gibi günlere bölüp, parça parça anlatılsa daha faydalı olabilir.  Öğretmenler neye ihtiyaç duyarsa, videonun yerini bilmeli, ihtiyaç duyduğu bölümü izleyip uygulayabilmelidir. Öğretmenlerin sistemleri hazırsa, K12NET’i kullanabilmeleri için hiçbir uzmanlığa, hiçbir özel bilgiye ihtiyaçları yoktur. “Videoyu izle ve uygula” hepsi bu kadar. Aşağıdaki resimde öğretmen portalı eğitim videosunda, konuları nasıl ayırdığımızı, her konunun küçük parçalar halinde işlendiğini görebilirsiniz.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak / 7 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Bu eğitime her okuldan en az bir yetkili katılmasını öneriyoruz. Bu eğitime katılan bu öğretim yılında çok rahat eder. Bu eğitimden geçen kullanıcılar, K12NET’i bir bütün olarak anlayacaklar. Öğrenci- öğretmen- personel portalı arasındaki ilişkileri kavrayacaklar. Bu eğitimimize katılanlar aşağıdaki konularda bilgi sahibi olacaklardır:

  1. Öğretmenlerimiz sistemi kullanabilsinler diye müthiş, bir video hazırladık.
  2. Aynı çalışmayı öğrenci ve veliler için de yaptık. Videoların paylaşımını yapacağız.
  3. Okul yöneticileri,  öğretmenlerin sistemi kullanabilmeleri için ön hazırlık olarak neler yapmalı? Bu yapılmazsa, okul bir adım ilerleyemez.
  4. Örnek bir öğrenci / veli portalı hazırlamanın faydaları nelerdir?
  5. Yeni yıla başlarken bütün öğrencilerin şifrelerini sıfırlama veya belli sınıfların şifrelerini sıfırlama, şifrelerin dağıtımı, okulunuzdan ayrılan personellerin hesapları açıksa yarattığı güvenlik tehlikeleri,
  6. Öğrencilerinizin resimlerini çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar,
  7. Sistemi kim ne kadar kullanıyor, okulunuzda hangi modüller kullanılıyor, kullanırsanız okulunuza katma değer sağlayacak modüllerin başlıkları nelerdir?

 

Temel Tanımlar / 8 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar…

K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar… Öğrencilerin, velilerin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları karşılamak gerekiyor. Ne ihtiyaçları varsa, aklınıza ne geliyorsa,...

DEVAMINI OKU

Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu.

Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu. Ocak ve şubat aylarında da, okullarımızın ve kurslarımızın K12NET’e olan teveccühü devam etti. Günde 4...

DEVAMINI OKU

K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.)

K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.) Okullarımız, kurslarımız, K12NET dışında, başka ihtiyaçlarını karşılayacak, kendi alanlarında uzman, pek çok yazılımdan...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]