Koronaya İnat, K12NET Güzel Haberler Vermeye Devam Ediyor

3 Haziran 2020

Koronaya İnat, K12NET Güzel Haberler Vermeye Devam Ediyor

https://k12net.com/ web sayfamızın ilk girişinde yayınevlerini ve deneme sınavlarını gösteren özel bir bölüm hazırladık. K12NET ile entegre çalışan yayınevlerimiz ve onların kıymetli deneme sınavları listeleniyor.

Sınavlara girecek öğrencilerin bu saatten sonra gerçeğine benzeyen sınav provaları yapmaya, farklı düşünce yapılarıyla hazırlanmış, farklı  soru stillerine görmeye ihtiyacı var. Bu hafta 7 adet yeni deneme sınavıyla Sınav Yayınları da aramıza katıldı. Böylece birinci dönemle sınırlandırılmış toplam 199 adet deneme sınavımız oldu.

Sınav Yayınlarının web sayfasına;

https://www.sinavyayin.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Bu zor dönemde K12NET Özel okullarına verdikleri destekten dolayı bizler de kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

K12NET, Türkiye Dereceli Sınavlar Yapıyor.

Yine web sayfamızda https://k12net.com/deneme-sinavlari/  Sınavlar ve Katılım Sayıları diye bir bölüm oluşturduk.

Bu düğmeye tıkladığınızda bilgisayarınıza bir excel dosyası inecektir.   Şuana kadar ortak havuzda değerlendirilen deneme ve yaprak testlerinin 30 Mayıs Cumartesi günü itibariyle katılım sayılarını bulabilirsiniz. Bu sınavlara sürekli yeni öğrenciler katıldığı için katılım sayıları her saat artmaktadır. Listedeki veriler, her cumartesi günü güncellenecektir. İnen excel tablosunun ilk mavi renkli bölümünde 30 adet deneme sınavına katılım 3 bin ve üzeri olduğu için bu sınavlara Türkiye derecesi yapılmıştır. Okullarımız ve öğrencilerimiz artık Türkiye geneli içinde yerlerini görebilecekler. Öğrencilere kurumundaki 50 kişi içinde yerini söylemek yerine, sınava katılan binlerce öğrenci içinde yerini söylemek çok daha kıymetli bir bilgi olacaktır. Listenin üstündekiler, K12NET okullarının çok tercih ettiği, diğerleri az tercih ettiği deneme sınavları gibi algılanmamalıdır. Çünkü her hafta yeni yayınevleri ve yeni denemeler katıldığı için başlangıçta deneme sınavlarına katılım az olabilmektedir. Önenimiz, sistem üzerinden sınavın  kitapçığı çıkarınız, sorulara bakınız, içinize sinen deneme sınavlarını yapınız.

Öğrenciler okulda sınav olurken hangi imkanlara sahipse, online sınavlar olurken de aynı imkana sahip olacak” demiştik. Cevap anahtarı, kazanım listesi, öğrenci gelişim raporu, madde analizi … aklınıza gelen ne varsa online sınavlar içinde geçerlidir.  Öğrenci portalında öğrenciler deneme sınavı olunca eğer sınavın formatı YKS ise K12NET otomatik olarak öğrenciye iki simge çıkarmaktadır. Aşağıdaki resimde 1 numaralı sembole basınca şuan bile en güncel verilerle donatılmış üniversite tercih programına gitmektedir. Öğrencinin puanına göre gidebileceği üniversite bölümler puan filtreli olarak gelmektedir. Öğrenci isterse sonradan filtrelemeyi değiştirebilir. 2 numaralı sembol ise sadece bu sınav sonuçlarına göre kazanabileceği bölümleri excel liste olarak sunmaktadır.

 

Öğrenciler Tek Sınav Değil, Süreç Görmek İstiyor

Yukarıdaki resimde, 3 numaralı kısım,  Öğrenci portalı / Sınavlar / Sınavlar bölümüne girerseniz sağ üst köşe,  Raporlar / Tercih Sihirbazı Raporu / analiz etmek istediğiniz sınavlarını seçiniz. Oluşan excel tablosu, üniversite sınavında birkaç puanın kazanılan bölümleri nasıl etkilediğini göstermektedir. Aşağıdaki resme göre öğrenci birinci sınavda 418, ikinci sınavda 419, üçüncü sınavda 420 puan almış, birinci sınavda kazanılamayan bölümler, sonradan birer, birer kazanılır hale gelmiş.

 

Bu Hafta İki Önemli Eğitimiz Var

3 Haziran Çarşamba günü, Saat 10:30’da  K12NET’in online deneme sınavlarının orijinal özelliklerini uygulamalı olarak göstereceğiz

4 Haziran Perşembe günü, Saat 10:30’da rehberlik modülü, rehberlik görüşme ve kayıtlarının alınması, rapor ve analizleri, salgın süresince kullanılmak üzere hazırlanan Mesleki Yönelim Envanteri ve Sınav Kaygısı envanterlerinin tanıtımı ve K12NET’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında tüm Türkiye’ye hediye ettiği, beklentisiz, karşılıksız ama piyasanın en kaliteli tercih programının tanıtımını yapacağız.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]