Korona, İnfluenza, Domuz Gribinin K12NET İle Ne Alakası Olabilir Ki…?  

12 Şubat 2024

Korona, İnfluenza, Domuz Gribinin K12NET İle Ne Alakası Olabilir Ki…?  

Aralık ayında başladı ve bugünlere kadar etkili bir biçimde bu üç bulaşıcı rahatsızlık, birbirine karışarak, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi hasta etti. Muhtemelen şubat ayında da etmeye devam edecek. Hasta olanlar okula gidemedi ama öğretim hayatı ilerlemeye, ulusal sınavlar yaklaşmaya devam ediyor. Hasta olanları geride bırakmamak, bu yarıştan koparmamak gerekiyor. İşte tam bu noktada, K12NET devreye giriyor. Hasta olan öğrencileri ister okuldaki öğrencilerin sonuçları ile birleştirerek, ister kendi içlerinde ayırarak, 3 farklı yöntemle online sınav yapabilirsiniz.

1.Yöntem: Öğrencilerin elinde sınav kitapçığı vardır. Okul/kurs yönetimi bir şekilde öğrenciye soru kitapçığını ulaştırmıştır. Öğrenci, soru kitapçığının üzerinde soruları çözer, cevaplarını, kendi portalından K12NET’e girer. Sınavı Bitir dediğinde, sonuçlarına ve sınav analizlerine ulaşır.

2.Yöntem: Öğrencinin elinde kitapçık yoktur. Okul/kurs yönetimi soruları kitapçık olarak, pdf formatında K12NET sistemine yüklemiştir. Ekranın ortasında sorular, sağ üst köşede cevapların girileceği optik bölüm yer almaktadır.

3.Yöntem: Gerçek bir online sınavdır. Sorular ve seçenekler, K12NET sistemine okul/kurs veya çalışılan yayınevi tarafından girilmiştir. İstenirse her girişte soruların ve seçeneklerin yerleri değiştirilebilir, böylece her açılışta ayrı bir kombinasyonla sorular dağıtılmış olur.

Sınavlar süreli veya süre olmadan yapılabilir. Süreli sınavlar, ne zaman istenirse girebileceği gibi, günü ve saati belli sınavlara da zamanında katılmak gerekir. Öğrenci sınava girmeye geç kalırsa, kendine tanınan süreden kullanmış olur.

3.Yöntem için sorular ve seçeneklerin kurum veya yayınevleri tarafından girilmesi gerekir. Eğer bu sağlanırsa, piyasada bugünlerde çokça konuşulan “sıfır hata kitapçığı, yanlış kitapçığı, öğrenciye özel kitapçık” gibi çalışmalar, K12NET’de de yapılmaktadır. Hem de 2017 yılından beri yapılmaktadır. Bugün gördüğünüz çalışmaların tamamı, 7 yıl önce K12NET tarafından yapılmış olup, bugünlerde yapılanlara ilham kaynağı! olmuştur.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 14 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Bu hafta ölçme değerlendirme modülü eğitimimizde 1) Sınav tanımlama – cevap anahtarı girme –kazanım dönüşüm tanımlama 2- Sınav değerlendirme 3- Misafir öğrencilerin sınavlarının değerlendirilmesi 4- Çalıştığımız yayınevleri 5- Hastalık veya bir başka sebepten okula gidemeyen öğrencilerin evden online sınava katılmaları ve okulda yüz yüze sınava girenlerle birlikte derecelerinin oluşmasını anlatacağız.

Pratik Bilgiler Eğitimi / 15 Şubat Perşembe, Saat 10:30

  1. Önümüzdeki yıla kayıt olmak isteyen, dışarıdan ilk defa kurumumuza gelmiş öğrenciyi nasıl kayıt edeceğiz?
  2. Bu yıl okumakta olan ve önümüzdeki öğretim yılı da bizlerle devam etmek isteyen öğrencilerimizi nasıl kayıt edeceğiz?
  3. Dış ve iç kayıtları takip edeceğimiz raporlar hangileri? Hangi sınıf seviyesinde, zaman içerisinde kayıtların seyri nasıl ilerliyor?
  4. Öğrenci kayıt ediyoruz, ücret de alıyoruz ama bu ücretler, önümüzdeki öğretim yılının paraları, alınan bu paraların önümüzdeki öğretim yılına ait olduğunu sisteme nasıl öğreteceğiz?
  5. K12NET üzerinden çıkarılan kayıt zarfı, aynı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği şekilde. Birçok maddesi sizin için de uygun olmasına rağmen, bazı maddeleri eklemek veya çıkarmak istiyorsunuz, yani var olan kayıt zarfını özelleştirmek istiyoruz, nasıl yapacağız?
  6. Bir hafta ayrı bir ders programı uygulamak istiyoruz. Saatleri de şu anki programdan tamamen değişik olacak. Bir hafta sonra şuan kullandığımız programa geri döneceğiz. Hiçbir şey bozulmamalı, araya 7 günlük, zaman çizelgeleri farklı bir program girmeli, sonra çıkmalı, çıkınca da hiçbir düzeni bozulmamalı.

Bu haftaki eğitimimizde bu soruların cevaplarını uygulamalı olarak göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 16 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]