Kıymeti, 3 Yıl Sonra Anlaşılan K12NET Güncellemesi

14 Ekim 2020

Kıymeti, 3 Yıl Sonra Anlaşılan K12NET Güncellemesi

2017 yılında, “Dijital Kağıt” isimli yeni bir çalışma yapmış, o günlerde tanıtım amaçlı çektiğimiz tanıtım videosunda “değişimin çok yakında olacağı” vurgusunu yapmıştık. Sanıyoruz, bahsettiğimiz günlere ulaştık. Güncellemeyi ilk çıkardığımızda, sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanıldı,  neredeyse yapıldığı haliyle öylece kalmıştı. Salgın sonrası bazı okullarımız, kullanmaya başlayınca doğal olarak istekler de gelmeye başladı. Kullanıldıkça beğenildi, beğenildikçe yeni özellikler istendi. En son kullanıcılarımız “öğretmenlerimiz ödev kontrolü yaparken, öğrencisine geri bildirimde bulunabilsin, öğretmen de ödevin üzerine not düşebilsin” diye bizden istekte bulundular. Çünkü biliyorlardı ki,  öğretmen tarafından kontrol edilmeyen, geri bildirimde bulunulmayan ödev, gerçek bir ödev değildir. Yeni çıkardığımız güncellemede öğretmen, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, öğrencisinin ödevini kontrol edip, geri bildirimlerde bulunabiliyor.

Bu uygulamada öğrenciye her türlü soru tipini sorabilirsiniz. Açık uçlu , doğru yanlış, çoktan çok seçmeli, ne isterseniz. Kontrollerinizi, öğrencilerin sadece verdikleri cevaplara göre değil, gidişatlarına, cevap veriş şekillerine, düşünce yapılarına göre de değerlendirebilirsiniz. İsterseniz, sonuca nasıl ulaştığının bire bir animasyonunu bile izleyebilirsiniz. Üstelik tek sayfa kağıt harcamadan, üstelik ülkemizin kaynaklarını israf etmeden.  Dijital kağıt uygulamasında öğrenciler tableti, bildiğiniz kağıt gibi kullanıyor, tablet kalemleri ile de bildiğiniz kalem gibi yazıyor. Her marka tablet/kalemle ile çalıştığı gibi, ikisi bir arada laptoplar, grafik tabletler üzerinde de çalışıyor.

Özel okul çocuklarının büyük bir kısmının tableti olacağını ama belki kaleminin olmayabileceğini düşünüyoruz. Çok daha ekonomik olan grafik tabletler de bu amaç için kullanılabilir.  Tüketilen kağıtların maliyeti bile, bir süre sonra bu amaçla kullanılacak donanımın ücretini karşılayacak büyüklüktedir. Çalışmamızı beğenseniz bile, projeyi küçük bir grupta deneyerek, sonuçlarını gözlemleyerek yaygınlaştırmalısınız. 

12 Ekim 2020 Tarihinde En Son Haliyle Çektiğimiz Videomuz:

https://www.youtube.com/watch?v=OyJrR_AWJ5k

 

İlk çıktığı günlerde 13 Nisan 2017 Tarihinde Çektiğimiz Videomuz:

https://www.youtube.com/watch?v=BeEe4xunvMU

(Video linklerine tıkladığınızda açılmıyorsa, linkleri kopyalayıp, tarayıcınıza yapıştırabilirsiniz)

Dijital Kağıt, Salgın Dönemine Özel Bir Çalışma Değildir.

K12NET, çıkardığı güncellemelerin tamamında hem bu salgın günlerinde, hem salgın sonrasında kullanılabilecek çalışmalar yapmaya özen göstermektedir. Videomuzda da göreceğiniz üzere salgın sonrasında da çok rahat kullanabileceğiniz bir çalışmadır.

Ödevler + Dijital Kağıt Uygulaması / 15 Ekim Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız Dijital Kağıt uygulamamız ve ödevler konusunda her türlü ayrıntıyı Perşembe günü yapacağımız eğitimimizde bulabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]