Kendi Online Sınavlarını Yapmak İsteyenleri Bekliyoruz.

9 Nisan 2020

Kendi Online Sınavlarını Yapmak İsteyenleri Bekliyoruz.

Bu sabah, 9 Nisan Perşembe, Saat 10:30’da kendi online sınavlarını yapmak isteyenleri online eğitimimize bekliyoruz.

Şuan itibariyle “8 Yayınevinin hazırladığı hazır, 119 Deneme sınavı, 2154 Yaprak test, bizim için yeterli değil, biz kendimiz sınav yapmak istiyoruz, kendi soru bankamızı oluşturmak istiyoruz” diyorsanız, bu eğitimimize katılmanızı öneriyoruz. Bunun için [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

K12NET, QTI Uluslararası Standarttı Kullanıyor.

Hollanda’nın ÖSYM’si olarak bilinen Cito Kurumu, yıllar önce Türkiye’ye geldiğinde K12NET’in uluslararası standartta yazılmış soru editörünü kullandı. Ülkemizde  ise soruların kökleri ve seçenekleri ayrı ayrı tutulduğu için kullanışsız bulundu. Doğru olduğuna inandığımız görüşlerimiz, belki de bugünlerde, somut örneklerle daha iyi anlaşılır oldu. Daha dün, bir okulumuzdan bize ulaşan bir maili, sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Merhaba Sayın İlgili,

 

Öğrencilerimize online sınavlar uygulamaya başladık ama kopyanın önüne geçemiyoruz. Öğrencilerim kendi aralarında gruptan yanıtları paylaşıyorlar. Seçenekleri karıştır gibi bir uygulamanız var mıdır acaba sistemde? Yoksa da koyabilir miyiz? Bu sayede en azından herkesin cevap anahtarı farklı oluşur, kopya çekemezler.

 

K12NET, Soruların köklerini ve seçeneklerini ayrı tutuyor. Bu sayede soruların yerleri ve seçenekleri her öğrencide farklı yerlerde çıkarılabiliyor. Soruların seçeneklerine ayrı ayrı puan verilebiliyor. Örneğin “A seçeneğini işaretleyenler ki, bu seçeneğe ulaşmak çok kolaydır, 2 puan, D seçeneğine ulaşmak 10 puan” gibi seçenekler farklı puanlandırılabiliyor. Aşağıdaki resimde soruların köklerini ve seçeneklerini bir seferde otomatik ayıran yazılımımızın örnek ekran görüntüsü yer alıyor.

Önemli Uyarı

Bu eğitimimiz, öğretmenlere uygun bir eğitim değildir. Bu eğitim, kendi sorularıyla online deneme sınav yapmak isteyen kurumlar için ve bu kurumlarda bu iş için görevlendirilecek özel personeller için uygundur. Soru Editörü programımız, 2004 yılından beri K12NET’de olup, ayrıca ücrete tabidir. Şuan almak isteyenler, 2019 Eylül ayında belirlenen tarife üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu ücretin tamamı, sistemin host edildiği şirkete ödenmektedir. K12NET, yılda 300’ün üzerinde güncelleme çıkartıp, hiçbir genel güncellemesinden ücret almamaktadır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]