Kendi Elinizle, Güvenlik Açığı Oluşturmak (K12NET Uyarıyor!)

10 Temmuz 2023

Kendi Elinizle, Güvenlik Açığı Oluşturmak (K12NET Uyarıyor!)

2022-2023 Öğretim yılında görevli olan personellerinizin bir kısmı emekli oldu, bir kısmı yine aynı işi yapan rakip kurumlara transfer oldu. Giden personellerinize “ayrılma tarihi” girmediyseniz, kendi elinizle ciddi bir güvenlik açığı oluşturuyorsunuz demektir. Yetkileri varsa her şeyi görebilirler, muhasebenizi, iç yazışmalarınızı her şeyi, ama her şeyi… Üstelik kendi elinizle verdiğiniz yasal şifre ile. Çözümü ise o kadar kolay ki, giden personellerinize ayrılma tarihi vereceksiniz. Hepsi bu kadar.

Bunu Hem Kurumunuz, Hem Giden Personeliz İçin Yapmalısınız!

Bu işlemi sadece kurumunuzun güvenliği için değil, ayrılan personelinizin töhmet altında kalmaması için de yapmalısınız. K12NET’de giden personeller, giden öğrenciler, SİLİNMEZ. K12NET izleme sistemidir. Silmek yerine, ayrılma tarihi verilerek arşive kaldırılır. Kullanıcılar, girdiğiniz ayrılma tarihi itibariyle, K12NET’e giriş yapma imkânını kaybederler.

 

Bir Kez Olumsuzluk Yaşayınca, Bir Daha Yaşamamak Gerekir.

Okul hayatında her yıl, belli zamanlarda tekrarlanan süreçler vardır.  Yaz döneminde öğrencilerin bir üst yıla kayıtları yapılıp, şubeleri belirlenir. Bazı okullarımız, öğrencilerinin şubelerini, okul açılıncaya kadar öğrenmesini istemez. Bunun için K12NET’de basit bir işlem yapılması gerekiyor. Bu işlemi unutan / yapmayan okullarımızda öğrencilerin şubeleri gözükür ve her yıl gözüktükten sonra da, “keşke …” diye başlayan yazışmalar – konuşmalar olur. Bu yıl, bu basit işlemi zamanında yapınız. Bir daha tarih tekerrür etmesin. Bir daha göstermek istemediğiniz şubeleri, zamanı gelinceye kadar kimse görmesin.

 

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri  / 12 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıdaki konuları uygulamalı anlatacağız. Yeni yıla geçiş işleminde diğer dikkat edilmesi gereken konuları aktaracağız.

 

Acele Etmeyiniz!

2022-2023 yılındaki işlemlerinizi tamamlamadan; sistemi bir üst yıla aktarmayınız. Her işinizin tamam olduğunu gördükten sonra, zaten bir iki düğmeye basarak çok hızlı bir biçimde geçiş işlemlerini yapacaksınız. Bu eğitimizde de, bu kolay sürecin uygulamalı örneklerini göstereceğiz.

 

Rehberlik Modülü (Sadece Üniversite Tercih Programını Anlatacağız)  / 13 Temmuz Perşembe, Saat 10:30

Öyle bir tercih programımız var ki, çok hızlı, çok kullanışlı, çok beğeniliyor. Geçen yıl 87 bin öğrenci yararlandı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, K12NET kullanmayan okullar / kurslar da kullanabiliyor. Ücretsiz. Ücretsiz ama arkasında bir hinlik yok. Ticaret yok. Reklam yok. Öğrencilerin bilgilerini ona buna satmak yok. Sadece yardım etmek için, işe yaramak için yapıyoruz. Şuana kadar açıklanan güncel bilgilerle, bugün bile, aşağıdaki linkten tercih programımızı kullanabilirsiniz. YÖK, yeni kılavuzu yayınladığında, hemen bilgileri güncelleyeceğiz. Öğrenciler, danışman öğretmenlerini veya danışman öğretmenler, öğrencilerini kendi hesabına eklerse, danışmanlar, öğrencilerinin tüm tercih hareketlerini görebilecekler.

https://osstercih.k12net.com/

Programın özelliklerini eğitimimizde anlatacağız. Katılamayanlar için izlenmesini önerdiğimiz bir videomuz var. https://www.youtube.com/watch?v=3wIoqCpQ0Tw&ab_channel=K12NETSIS

Temel Tanımlar / 14 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]