Kahramanmaraş, Aklınla Bin Yaşa! (K12NET Güncellemesi)

18 Mart 2021

Kahramanmaraş, Aklınla Bin Yaşa! (K12NET Güncellemesi)

Aylar önce, “okullar açılınca,okullarımız bursluluk sınavları yapacaklar” diyerek öğrencilerin “HES Kodlarını” bursluluk modülüne eklemiştik. “Sorgulanmayan, analiz edilmeyen verinin kıymeti olmaz” düşüncesiyle, Sağlık Bakanlığına bir dilekçe ile başvurarak entegrasyon için izin istedik. Bu tip çalışmalar, resmi kuruluşlarla yapıldığı için entegrasyonunun olamayacağını öğrendik. Bursluluk sınavına başvuran öğrencilerin büyük bir kısmı, okulun kendi öğrencileri olmadığı için HES kodlarının kontrol edilmesi gerekiyordu.

Öneri, Kahramanmaraş’tan Geldi.

Türkiye genelinde 3.159 okul müdürlüğüne hizmet etme şerefine ulaştığımız için, ülkemizin her coğrafyasından, her gün onlarca öneri-istek-eleştiri geliyor. Kahramanmaraş ilinde, bir özel okulumuzdan, “öğrenciler başvuru sırasında girdikleri HES Kodlarını, sınav giriş belgesine karekod olarak basabilir misiniz?” önerisi geldi. Bu tek cümle akıl, bize yetti. Öğrenci sınava başvururken T3F7-8518-15 şeklinde yazdığı HES kodunu, karekod formatına çevirip, sınav giriş belgesinin üzerine koyduk. Öğrenci sınava gelirken çıktı alacak veya sınav giriş belgesini, cep telefonunda dijital olarak hazır bulunduracak. Bizce ülkemizin kâğıtları, ağaçları, yeşillikleri kaybolmaması için, kağıt çıktı yerine dijital olması daha iyi olacaktır.  Okul kapısının girişinde, Hayat Eve Sığar uygulaması olan 3-5 okul personeli, cep telefonlarını öğrencilerin belgesine doğru çevirecek, karekod saniyeler içinde okunup, öğrencinin sağlık durumu ile ilgili sonuca ulaşılacak. Sınava başvuran tüm öğrencilerinizin “Risksiz” olması ümitlerimizle, biz de sıkıntının bir ucundan destek olmak istedik. Bu öneride bulunan okulumuza ve kıymetli öğretmenine de teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Özel Okulculukta “Cumartesi Günü” Bereketi

Aşağıdaki resimde iki konuyu aktarmak istedik.

1- K12NET’in her akşam kurucularına gönderdiği kurucu raporları, hayatın kendisi kadar gerçektir.

2- Salgın konusunda tedbirlere çok dikkat etmeli, okulların tekrar kapanmaması için elimizden geleni yapmalıyız.

1.Resimde, Türkiye genelinde, Cumartesi – Pazar(27-28 Şubat) hafta sonu kısıtlaması vardı. Grafikte iki tane “Cumartesi – Pazar Çukurunu” görüyorsunuz. Veliler evde oldukları için, okula gidip öğrencilerini kayıt yaptıramamışlar.

2.Resimde, Türkiye genelinde, cumartesi günü sokak kısıtlaması yoktu. Bu izin, öğrenci kayıtlarına da yansımış hatta bir “Cumartesi Bereket Dağı” oluşturmuş, 2 Resimde tek bir Pazar çukuru var.

Kurucularımız, kurucu yetkili personellerimiz, her akşam cep telefonlarınıza ulaştırılan K12NET Kurucu Raporları için bizlere başvurdunuz mu, böyle bir çalışmamız olduğunu biliyor musunuz? Bir kurucun ihtiyaç duyduğu her gün istisnasız sorduğu, “Bugün kaç kaydım var, kaçı iç, kaçı dış kayıt, geçen yıl bugüne göre kayıtlarım nasıl,  6. Sınıflarda kayıtlar nasıl gidiyor, 7. Sınıf hedefimizin hangi noktasındayız, sınıf seviyelerine göre kayıtlar nasıl gidiyor, okul müdürlüklerine göre kayıtlar nasıl gidiyor?” Her gün bu sorular ve fazlasını  aracısız – yardımsız – dolaysız, K12NET üzerinden öğreniyor musunuz? Konuya ilgili yetkili kişinin [email protected] adresine “ bu hizmetten yararlanmak istiyorum veya şu personelleri de yararlandırmak istiyorum” diye başvurması yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]