K12NET’te, Birdi, Dört Oldu, Daha da Olacak… 

18 Ekim 2019

K12NET’te, Birdi, Dört Oldu, Daha da Olacak…

Okullarımız, K12NET üzerinde kendileri tanımlamak koşuluyla istedikleri yayınevlerinin sınavlarını değerlendirebilmektedir. Bazı okullarımız, “K12NET, deneme sınavı yapsın, sınavı sisteme tanımlasın, cevap anahtarını, kazanımını, dönüşümünü girsin, hatta sorusunun kendisini, mümkünse soruların çözümlerini de yüklesin, yaptıkları bunlarla da sınırlı kalmasın, bunu pek çok K12NET okulunda uygulasın ki, sonra da geniş bir grup içinde öğrencilerimizin derecelerini belirlesin” diye isteklerini ifade ediyorlardı. K12NET’in yıllardır tek bildiği, tek uzmanlık alanı olduğu iş,  okul yönetim yazılım sistemleridir. Yukarıda anlatılan yayıncılık işleri kendi başına ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu sayılan işlemleri, K12NET’in yapabilmesi olanaklı değildir. K12NET yapamaz ama okullarımızın da böyle bir ihtiyacı olduğunu görmezden gelemezdi. Yıllar önce çağrımıza Başat Yayıncılık kulak verdi. Birlikte uzun yıllar çalıştık, hala da çalışıyoruz ve ülkemiz okullarına sağladıkları katkıdan dolayı da onlarla çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl Başat Yayıncılık dışında 3 yayınevi ile daha çalışmaya başladık. Yayınevlerinin bilgilerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

1-   Başat Yayıncılık

http://www.basatyayinlari.com/ adresinden yayınlarını inceleyebilir,

http://www.basatyayinlari.com/iletisim.html linkinden bu yayınevimize ulaşabilirsiniz.

2-   Test Okul Yayınları

Bu yıl, Test Okul ile de çalışmaya başladık. Bu yayınevimizin hazırlamış olduğu deneme sınavları da K12NET ile uyumlu olacak. Sizlerin hiçbir tanımla yapmasına gerek olmadan sadece txt veya dat dosyası dediğimiz dosyayı okuttuğunuzda K12NET üzerinden çok ayrıntılı analizler alabileceksiniz.

http://www.testokul.com/ adresinden yayınlarını incelebilir,

http://www.testokul.com/iletisim/ linkinden bu yayınevimize ulaşabilirsiniz.

http://dokuman.k12net.com/islemler/tmp/testokulsinavuygulamatakvimi2019-20.pdf  Okullara uygulanan deneme sınavları ile linkteki  dokümanı inceleyebilirsiniz. K12NET üzerinden yaptığınız deneme sınavları ile ilgili sorularınız olursa [email protected] mail adresinden bu kurumun yetkili kişilerine ulaşabilirsiniz.

3-   Çalışkan Yayınları

Bu yıl, Çalışkan Yayınları ile de çalışmaya başladık. Bu yayınevimizin hazırlamış olduğu deneme sınavları da K12NET ile uyumlu olacak. Sizlerin hiçbir tanımla yapmasına gerek olmadan sadece txt veya dat dosyası dediğimiz dosyayı okuttuğunuzda K12NET üzerinden çok ayrıntılı analizler alabileceksiniz.

http://www.caliskanyayinlari.com/ adresinden yayınlarını incelebilir,

http://www.caliskanyayinlari.com/iletisim/ linkinden bu yayınevimize ulaşabilirsiniz.

http://dokuman.k12net.com/islemler/tmp/caliskansinavuygulamatakvimi2019-20.pdf  Okullara uygulanan deneme sınavları ile ilgili ekteki dokümanı inceleyebilirsiniz. K12NET üzerinden yaptığınız deneme sınavları ile ilgili sorularınız olursa [email protected]  mail adresinden bu kurumun yetkili kişilerine ulaşabilirsiniz.

4-   Limit Yayınları

Bu yıl, Limit Yayınları ile de çalışmaya başladık. Bu yayınevimizin hazırlamış olduğu deneme sınavları da K12NET uyumlu olacak. Sizlerin hiçbir tanımla yapmasına gerek olmadan sadece txt veya dat dosyası dediğimiz dosyayı okuttuğunuzda K12NET üzerinden çok ayrıntılı analizler alabileceksiniz.

http://www.limityayinlari.com/ adresinden yayınlarını inceleyebilir,

http://www.limityayinlari.com/Iletisim/Iletisim/21 linkinden bu yayınevimize ulaşabilirsiniz.

  [email protected]   mail adresinden bu kurumun yetkili kişilerine ulaşabilirsiniz.

Yayınevleri ile K12NET Arasındaki İş Dağılımı
Yayınevlerinin okullarınıza göndereceği deneme sınavları ücretli olup, ücreti konusunda yayınevleri ile görüşmeniz gerekmektedir. K12NET’in deneme sınavlarının ücreti konusunda, soruların içerikleri, kalitesi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatlarına  uygunluğu, zorluğu, kolaylığı, cevap anahtarının doğruluğu, sorunun iptali vb. konularda K12NET’in hiçbir bilgisi ve uzmanlığı bulunmamaktadır. Bu tür sorular olduğunda yayınevlerine ulaşmanız ve sorularınızı doğrudan gerçek muhataplara iletmeniz gerekmektedir.
K12NET ise olayın teknolojik alt yapısından sorumlu olacaktır. Binlerce kişi online olduğu halde sistemin hızlı ve doğru çalışmasını sağlayacaktır.
 
K12NET, Sizi Yayınevlerine Nasıl Bağlayacak?

Yayınevleri, yayın verdiği okulları,  K12NET yetkililerine bilgi verecek, K12NET bu okulları, sadece deneme sınavlarının gönderimi konusunda birbirine bağlayacaktır. Bir okul bu dört  yayınevi ile veya bazılarıyla veya sadece biriyle çalışabilir. K12NET bahsedilen kombinasyonların tamamını yerine getirebilecek bir alt yapıyı oluşturmuştur. Yayınevleri kendi ekranlarında sadece sınav gönder butonunu görmektedir. Bu yayınevlerinin hiçbiri, K12NET okullarının ekranlarını, öğrencilerini göremez, bilgilerine ulaşamaz. Okulların bilgilerinin güvenliği, K12NET’in sorumluluğu altındadır.
 
K12NET Başka Yayınevleri İle Çalışacak mı?

En az 10 K12NET okulunda deneme sınavı yapan, K12NET’in belirlediği bir platformda kendi sınavını tanımlayıp, okullarına göndermeyi kabul eden her kurum ile hiçbir ücret, hiçbir beklenti içinde olmadan çalışacaktır. K12NET, hiçbir zaman bir yere işaret etmez, bir yere yönlendirmez, müşterileri ne isterse onların ihtiyaçlarını anlayarak, onların istekleri doğrultusunda ilerler. Rekabetten korkarak, rakiplerden çekinerek pazar lideri olunamaz. En çok tercih edilen olmak için çok çalışmak, çok üretmek gerekmektedir. Bu dört yayının dışında çalıştığınız bir yayınevi varsa ve K12NET üzerinden hazır bir değerlendirme yapmak konusunda bir isteğiniz varsa, ilgili yayınevinin ismini, iletişim kuracağımız yetkili kişinin adını, telefon numarasını [email protected] adresine iletmeniz durumunda bu kurumlarla iletişim kurulacak, sonucu hakkında da müşterilerimize bilgi verilecektir.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]