K12NET’le Okullar, Hiç Kapanmamış Gibi…

13 Nisan 2020

K12NET’le Okullar, Hiç Kapanmamış Gibi…

Önceki hafta canlı ders sorununu çözüp, geçen hafta K12NET üzerinden etüt çalışmalarına başlayan özel okullarımız oldu. Sanki her şey okullar kapanmadan önceki gibi… Özel okulculuğun özü, öğrenciye/veliye “özel olduğunu” hissettirmekten geçiyor. İşte bu samimi duyguyu velisine hissettirebilenler, belki de bu krizden güçlenerek çıkacaklar. Okulların kapandığı gün, “canlı ders yapmalıyız, ders programımız değiştiyse değiştirmeliyiz, tüm süreci de ders programının üzerinden yürütmeliyiz” demiştik. Muhtemelen okullar yaza kadar açılmayacak. Canlı ders sürecine hala başlamamış okullarımız, her geçen gün “keşke dün başlasaydım” diyecekler. K12NET ekibi olarak hiç çalışma başlatmamış okullarımıza en baştan, yürümüş ve bir miktar yol almış okullarımıza kaldıkları yerden yardımcı olmak istiyoruz.

Etüt-Devamsızlık-Mesajlar / 14 Nisan Salı, Saat 10:30

Velilerimize, “Okulumuz zaten hafta içi normal derslerini yapmaya başlamışlardı, şimdi ayrıca etütlere de başladılar” dedirtebildiğimiz gün, bir adım daha ileride olacağız.  Canlı ders linkini öğretmenlere bağlayabildiğimiz için öğretmen normal derste olmuş, etüt de olmuş, fark etmiyor ki, bağladığımız link, öğretmenin arkasından gidiyor. Öğrenciye etüt vereceğiz. Velisine tık diye “etüt davet mesajı” gidecek. Etüt çalışması yapılacak, öğretmen devamsızlık alacak. Dizinin dibinde çocuğu ile oturan veliye devamsızlık bildirimi gidecek, veli bilecek ki, çocuğu derste olması gerektiği halde derste değil. Hafta içi öğretmen kendi şubesinde ders anlatacak. “Evvettt, bugün kimler burada?” diye soracak, ders devamsızlığı alacak. Aynı okullar kapanmadan önceki gibi. Bugünlerde öğrencilerimizi ve velilerimizi daha çok bilgilendirmeli, gelişmelerden sürekli haberdar etmeliyiz. Bu duyguyu kendi üzerinizde de test edebilirsiniz. K12NET, 11 Mart tarihinden bu zamana 21 kez ekran mesajı göndermiş, 13 video yayınlamış, 10 adet yazılı doküman hazırlamış, bu bilgilendirmeler sizin üzerinizde olumlu etki yapıyorsa, sizin yaptıklarınız da velilerinizin üzerinde aynı olumlu etkiyi sağlayacaktır.

Konular- Canlı Dersler / 15 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

İster derse, ister öğretmene, isterseniz dersliğe canlı ders linkini üstelik hangi programı kullanıyorsanız fark etmez, hepsini bağlayabiliyoruz. Bunları haftalık programımızın üzerinde gösterebiliyoruz. Üzerinde uzun zamandır çalıştığımız öğretmen portalında “Konular” modülünü kullanıma açtık. Öğretmen o derste işleyeceği konuya göre dokümanlarını, videolarını, ön test/son testlerini yüklüyor, öğrenci her ders için sorumluluklarını ayrı ayrı görebiliyor.

Öğretmen Portalında Soru Editörü / 16 Nisan Perşembe, Saat 10:30

Öğretmenimiz dersine girdiği şubelerine düz metin halinde veya soru  kökünde, seçeneklerinde resim olan 3-5 soruyu ekleyebilse, hemen online sınava çeviriverse, okul yönetimine/ölçme değerlendirme birimine ihtiyaç olmadan kendisi sınavlarını hazırlayıp, öğrencilerini sınav yapıverse …. (şimdilik bu kadar)

Sonrasında ise ne çok özellik eklenebilir. Örneğin öğretmen açık uçlu soru sorsa, öğrencileri de özgürce yazsa, öğretmenleri yazdıklarını görüp, hem yorum yazıp, hem not verse… Bu sadece bir örnekti. Bunun gibi yapmayı planladığımız, 50 madde sıralayabiliriz ama zamana ihtiyacımız var. Her yeni modülde olduğu gibi başlayacağız, sizin beğeninize sunacağız, siz kullandıkça her gün daha güzelleşip, mükemmelleşecek.

Temel Tanımlar / 17 Nisan  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]