K12NET’le, 2016-2017 Yılında Ortak Sınav Yapmak

17 Mayıs 2016

K12NET’le, 2016-2017 Yılında Ortak Sınav Yapmak

Ortak sınav yapmada en temel sorun, tüm kurumlarca kabul görmüş ortak bir içerikte anlaşamamaktır. Okullar, bir müfredat birliğinde anlaşamaz, öncelikler, işlenen konuların sırası, kurumlara göre değişkenlik gösterebilir. Bir okul, başka bir konudan, diğer okul, başka bir konudan başlangıç yapabilir.

Başaran sınavları ile ilgili yaptığımız anket çalışmasında da K12NET Okulları, “Başaran Yayınevinin müfredata daha uygun sorular sormasını” istemektedirler.  Okullar kapanmadan, hepimizin üzerinde uzlaşmasını beklediğimiz bir sınav takvimi hazırladık. Önce, “hangi sınıf seviyesinde, kaç kere sınav yapacağız, hangi sınavda nereye kadar gelmiş olacağız, o sınavda hangi konulardan soru soracağız”. Bunları bilginize sunacağız, önce genel taslağı çıkarıp, sonra daha detaylı bir çalışma yapacağız. K12NET olayın alt yapısında görev alırken, lojistik destek, soruların kalitesi, içeriklerin belirlenmesi gibi kritik görevler Başaran Yayınları tarafından yerine getirilmektedir. Önce ortaokul kataloğunu, bu ayın sonuna doğru da lise kataloğunu bilgilerinize sunacağız. Aşağıdaki ekli dosyalardan bu içeriğe ulaşabilirsiniz. Bu içeriklerde hepimizin mutabık kalması, hepimizin aynı zamanda başlayıp, aynı zamanda bitirmesi, hepimizin söylenen haftada ortak sınav yapması çok önemli. Yıllık planda Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretim programı esas alındı. Yanlış-eksik – hatalı bir durum varsa mutlaka şimdiden itiraz edilmeli, şimdi söylemez, okullar açılıp sınavlar başladıktan sonra söylersek çok geç kalmış oluruz. Sorulduğunda herkes “birlik içinde” olmak istiyor. Birlik olmak; işbirliği gerektiriyor, sorumluluk gerektiriyor.

Ekteki içeriklerin daha iyi  anlaşılması için 5. Sınıf Matematik dersini örnek ders olarak ele alalım. 5.Sınıflara 6 tane deneme sınavı yapılacak, isteyenler öğretim yılının başında, bir de genel başarı sınavı yapabilecek. 1.Deneme sınavı, 31 Ekim- 6 Kasım tarihleri arasında okulun uygun bulacağı bir zaman diliminde yapılması gerekiyor Tüm K12NET okulları, 1.Deneme sınavını bu haftada yapmalı ki, 7 Kasım 2016 tarihinde Türkiye derecesini yapabilelim. İlk sınavda örüntüler, milyonlar, doğal sayılarda toplama, çıkarma,      bölme ve parantezli işlemlerinden sorular gelecek. Bu üç konunun 6 sınavda da sorulma ihtimali bulunuyor.

Lütfen katalogları çok dikkatli bir biçimde inceleyiniz. İtiraz edilmesi gereken bir nokta varsa [email protected]  ve [email protected] adresine bilgi veriniz. 1600 K12NET okulu olarak bir araya gelebilirsek ve hazırlanan içerik hepimiz üzerinde anlaştığı bir standart olursa  ve ortak sınav yapabilirsek bu bir ilk olur. Gücümüz, sayımızdan ve birlikteliğimizden geliyor. Artık gücümüzü birleştirerek daha katma değerli işler yapmak istiyoruz.

Aşağıdaki iki linkten de kataloglara ulaşabilirsiniz. Eğer üzerine bastığınızda indirme işlemi olmuyorsa linkleri kopyalayıp, tarayıcınıza yapıştırınız.

http://dershane.k12net.com/basaran_ortaokulkatalogu.rar

http://dershane.k12net.com/basaran_ortaokulurunkatalogu.pdf

ortaksinav

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]