K12NET’in Yeni Modülünü, Bizzat Müşteri Anlatıyor. (Okuyunuz! Kârlı Çıkarsınız.)

8 Ocak 2024

K12NET’in Yeni Modülünü, Bizzat Müşteri Anlatıyor. (Okuyunuz! Kârlı Çıkarsınız.)

Öğretim yılı başında çıkardığımız güncellemeyle cep telefonlarını optik okuyucu olarak kullanmaya başladık.  Cep telefonunun kamerasından şakır, şakır optik kâğıt okuyoruz. 30 Aralık cumartesi günü, yani daha geçen hafta, bizzat kullanan, bizzat tecrübe eden, kullanmasını bizden bile daha iyi bilen bir müşterimiz, mail göndermiş, bire bir kendi cümleleri ile aktarıyoruz.

“OMR Cevap kağıdı oluşturma ve tarama uygulamasını oluşturduğunuz günden bu yana yaz okullarımız dahil aralıksız olarak tüm sınavlarda kullandık. Çok nadir (ışık altında parlayan kurşun kalem) okuma hatası ile karşılaştık. Tüm sınav değerlendirmelerimizi de yine OMR kullanarak gerçekleştirdik. Sistem çok iyi çalışıyor ve bizi optik okuyucunun birçok sıkıntısından kurtarıyor. Sistemi ilk kullanmaya başladığımızda sizlere bir teşekkür maili atmıştım, yeniden teşekkürlerimi iletirim.”

 

Müşterimiz, yazının ilerleyen kısmında bir başka ihtiyacını aktarıyor. İhtiyacını anlatırken “2 gün içinde, 3.000 adet bursluluk kâğıdını cep telefonuyla okuyacağız” diyor. Bursluluk herhangi bir sınav değildir. “Yanlış okumuşuz, kusura bakmayınız” deyip, sonradan düzeltilemez. Sıfır hatayla okunması gerekir. Yaz aylarından bu zamana, bu modülü “Üstat” seviyesinde kullanan bu kullanıcımız, uygulamaya o kadar güveniyor olmalı ki, öyle 300-500 değil, söylemesi dile kolay,3.000 adet kâğıdı, hem de bursluluk sınav kâğıdını, K12NET mobil uygulaması ile okuyacağını yazıyor. Müşterilerimiz kullanıyor, kullandıkça hissettikleri ihtiyaçlarını yazıyorlar, biz de gücümüz ölçüsünde yerine getiriyoruz.

5 Ocak Cuma Akşamı, 48.907 Kâğıt Değerlendirilmişti.

Bu öğretim yılında, K12NET Cep Telefonu mobil uygulaması ile toplam okunan optik kâğıt sayısını çıkardık. 48.907  kâğıt okunmuş. Yani bir kez kullanıp, deneyenler bırakmıyor. O kadar kararlı, o kadar güvenli okuyor ki, binlerce dolarlık optik okuyuculara kök söktürüyor. Bu kadar kâğıt okuduğumuzu nerden biliyoruz? Çünkü okunan bütün kâğıtları sistemde tutuyoruz. Öğrenci ve velilere kendi portallarında sınav sonucu ile birlikte, öğrencinin işaretlediği optik kâğıdı da gösteriyoruz. Cep telefonundan yapılan okumaya o kadar güveniyoruz ki, kâğıdın aslını yayınlıyoruz.

Fırsatınız olursa konu ile ilgili 40 saniyelik aşağıdaki videomuzu da izlemenizi öneriyoruz.

https://m.youtube.com/watch?v=MDthyT36Lgw&feature=youtu.be

K12NET Mobil Uygulaması İle Optik Kâğıt Okuma / 10 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda ayrıntılarını anlattığımız modülümüzün uygulamalı eğitimini yapacağız. Madem çok kaliteli, madem çok kararlı, madem çok güvenilir okuma yapıyor. Kullananlar optik makine yerine uygulamamızı tercih ediyor, en azından eğitime katılıp, çalışmayı bir kere görmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

İşte Gerçek Bir Kayıt Senaryosu

Veli bilgi almak için kuruma geliyor. Ücretini öğrenmek, alabileceği indirimler hakkında bilgi edinmek istiyor. Hemen misafir kaydı yapılıyor, iletişim bilgileri giriliyor. Bilançoları etkilememek koşuluyla aynı gerçek sözleşme yapılır gibi ücret kalemleri giriliyor, indirimler yapılıyor. Gerekli ise çıktı verilebiliyor. Kesinleşmiş bir kayıt olmadığı için, her hesaplama gerçek bir muhasebe kaydı gibi girilmesine rağmen, gerçek muhasebe kayıtlarına karışmıyor, sisteme görüşme olarak ekleniyor.  Senaryoya göre kurumun kayıt yaptırmada iki tane daha süreci var. Birinci aşamada öğrenci ve veliyle rehberlik biriminin de görüşmesi isteniyor. Öğrencinin, velinin okula uyum sağlayıp sağlamayacağı, öğrenci, velinin kişilik yapısı üzerinden gözlem yapılması isteniyor.  İkinci aşamada ise öğrenciye yaşına uygun olarak bir sınav veriliyor. Öğrencinin belli bir yeterlilikte olması isteniyor. Rehberlik birimi de, ölçme değerlendirme birimi de, kendi görüşlerini yazıp, bu kayda onay verip vermemesi isteniyor. Hem rehberlik birimi, hem de ölçme değerlendirme birimi, bu görüşmeye girip onay verecekler ama ilk görüşmedeki para-pul bilgilerini görmeyeceker. Sadece kendi uzmanlıkları ile ilgili kısma bilgi girerken, para-pul indirim –ücret hiçbir bilgiye ulaşamayacaklar. Okulun eğitim koordinatörü de, para dahil her şeyi görebilirken, birimler arasında görüş farklılığı olursa, karar mercii olacak. Senaryonun sonunda öğrencinin kuruma kaydı uygun bulunuyor, öğrenci ve veli hakkında bir dolu bilgi girilmişti. Bunları tekrar mı gireceğiz? Hayır öğrencinin kaydını misafirden>>> asile çekeceğiz.

Kayıt Takibi Modülü/ 11 Ocak Perşembe, Saat 10:30

Eğitimimizde yukarıdaki senaryonun aynısını uygulamalı olarak göstereceğiz. Kurumunuza gelen, kapıdan giren, selam veren her adayı sisteme kayıt etmelisiniz. Potansiyel öğrencilerinizi derli toplu olarak, K12NET’de tutmalısınız. Bu yıl üçüncü sınıf olan, önümüzdeki yıl dördüncü sınıfta, sonraki yıl beşinci sınıfta olur. Eğer hala kurumunuza kayıt olmadıysa, hala şansınız var demektir. Onlara kendinizi hatırlatmakta, gelişmeleri bildirmekte geri kalmamalısınız. Bayramlarını, özel günlerini kutlamalısınız. Onlara bir SMS göndermeniz, bir tuşa bakmalı

Temel Tanımlar / 12 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]