K12NET’in Ödevler Modülünü Neden Kullanmalısınız? (Eğitim Çağrısı)

14 Ekim 2019

K12NET’in Ödevler Modülünü Neden Kullanmalısınız? (Eğitim Çağrısı)

Ödevler Modülü / 17 Ekim Perşembe Saat 10:30

K12NET’de ödev vermek bir kere çok kolay, 10 saniyede ödev verip, 10 saniyede ödev kontrolü yapabilirsiniz. Kolay olmasa geçen yıl, üstelik bir ilkokulda 7.732 ödev verilemezdi. Tespitimizin belgesini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Sadece bir okul müdürlüğünde 7.732 ödev verilmiş. 

K12NET’de 4 Çeşit Ödev Verebilirsiniz.

K12NET’de düz bir metin yazıp, “50 ile 55. sayfalara çalışınız” gibi ödev verebilirsiniz. 25 MB geçmemek koşuluyla ekte Word, Excel, Pdf  vb. istediğiniz bir dosyayı/ dosyaları  yükleyip gönderebilirsiniz. Ödev olarak örneğin Youtube’daki bir linki bağlayıp “Videoyu izle, sorularıma cevap ver” diye ödevler verebilirsiniz. Dördüncü ödev çeşidi  içinse aşağıdaki bilgilendirme yazımızı lütfen çok dikkatli okuyunuz. 

Şimdi Sıkı Durunuz! (2.129 Yaprak Test)

K12NET _ Başat Yayıncılık ortak çalışması sayesinde sistemde anahtar teslim 2.129 Online hazır yaprak test bulunmaktadır. Geçen yıl  1392 olan yaprak test sayısı, bu yıl yeni eklenenlerle 2.129’a yükselmiştir. Aşağıda sınıf seviyelerine ve derslere göre testlerin dağılımları çıkartılmıştır. 

Öğretmenlerimiz derslerini anlatacaklar, anlattıkları konu ile ilgili ödevlerini verecekler. Örneğin öğretmenimiz, “kuvvet ve enerji” konusunu anlattı. Ödevler ekranından birkaç tuşa basarak anında bu konuyla ilgili  ödevini, hazır online sınav olarak öğrencilerine atayabilecektir.

Öğretmenlerimiz bu atama işlemini yaptıklarında öğrenci portalında aşağıdaki gibi online deneme sınavları da hazır olacaktır. Üstelik sorusu olan online sınavlarda soruların köklerini ve seçeneklerinin yerlerini de değiştirebilirsiniz. Yani online sınava giren her öğrencinin soruları ve seçenekleri farklı yerde görünebilmektedir. Çalışkan öğrencilerin soruları çözüp, WhatsApp “kanka” grubundan cevap anahtarını paylaşmaları da işe yaramaz. Online testler, yapılanmış sınavlar olduğu için bu ödevlerin kontrolü de sisteme otomatik yaptırılabilmektedir. Online sınavlar konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, https://www.youtube.com/watch?v=AlpJ6vroa_Q&feature=youtu.be videomuzu izleyebilirsiniz. 

Bu konular ve daha fazlasını bu haftaki online eğitimizde bulabilirsiniz. Başat Yayıncılığa ait yaprak testlerden yararlanmak isteyen okullarımızın [email protected] adresine bir mail göndermeleri yeterli olacaktır. Bu testlerin sizlere ulaşımında büyük katkı sahibi olan Başat Yayıncılığa teşekkürlerimizi sunuyoruz. http://www.basatyayinlari.com/iletisim.html

Not: 8 ve 9. Sınıflar, geçen yıl ilk tanımlanan sınavlar olduğu için sorular sisteme eklenmemiş, sorular sisteme pdf dosyası olarak eklenmiştir. Öğrenciler cevaplarını aynı optik kağıda benzeyen bir platformda işaretleyecektir. 

Yaprak testlerin isimleri, sınıf seviyelerine ve derslere göre  K12NET ekran mesajında sizlere her bir sınıf seviyesi için excel dosyası olarak iletilecektir.  

Temel Tanımlar /— 18 Ekim Cuma Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası :  Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Tuhaf Gelen, Zor Gelen Hiçbir Durumu Kabullenmeyiniz.

Kullanıcılar bazen bilgi eksikliğinden dolayı yanlış yöntemlerle işlerini yürütüyorlar. Birkaç saniyede yapılacak işleri yapmak için bazen saatler, hatta günler harcadıkları oluyor. Bu durumda hemen [email protected] adresine mail göndermeli veya 0-312.299.23.13 numaralı telefondan bilgi almalısınız. K12NET’i en iyi kullananlar, zannedilenin aksine bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil, K12NET ekibi ile güçlü iletişimde bulananlardır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]