K12NET’in Montajsız Videosu (İzlenmesi Israrla Önerilir)

11 Ocak 2021

K12NET’in Montajsız Videosu (İzlenmesi Israrla Önerilir)

Yalansız/Dolansız/Montajsız/ Olduğu Gibi/ binlerce öğrenci, online sınav olurken, onlarla birlikte, biz de sınava girdik. Canlı olarak çektiğimiz, 5 dakikalık videonun linkini, aşağıda bulabilirsiniz.  Online sınavlar konusunda geldiğimiz noktayı, izlemenizi önemle öneriyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=okmN7Y4aSc8

Eğer salgın olmasaydı, özel okullar, bugünlerde yoğun bir biçimde “Bursluluk Sınavı” yapıyor olacaklardı. Yeni velilerle tanışmak, yasalara uygun bir biçimde iletişim bilgilerini almak, bursluluk sınavlarının bulunmaz fırsatıydı. Bugün de buna fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor. Online deneme sınavları yapmak, bu yolla bir iletişim köprüsü kurmak, ne kadar yaratıcı bir düşünce bilmiyoruz ama bazı okullarımız uygulamaya başladı bile. Aynı anda binlerce öğrenciye online sınav yapmak çok zordur. Öğrenciler bastıklarında soruyu ekrana getiremezseniz, kurumunuza “fayda olsun” diye yapılan çalışma, zarar verir. K12NET olarak bu konuda da çok ilerleme kaydettik. 9 Ocak Cumartesi günü, yeni bir rekor kırarak tek bir günde 75.429 öğrenciyi sınav yaptık, üstelik hiçbir kritik değeri aşmadık, daha fazla öğrenci sınav olmak için başvursaydı, daha fazlasını da yapabilecek gibi görünüyorduk.

Bursluluk Süreçleri / 13 Ocak Çarşamba Saat 10:30

Bize göre bursluluk sınavları için biraz daha beklenmeli ve eğer koşullar uygun olursa, bu sınavlar, okulda, yüz yüze yapılmalıdır. Yine bize göre, ister online, ister yüz yüze yapılsın, K12NET’in bu haftaki eğitimine katılınmalı, bursluluk sınav sistemi,şimdiden en iyi şekilde öğrenilmelidir. K12NET’in dışarıdan gelen öğrenci/veli bilgilerini topladığı bir sistemi var. https://oaryeni.k12net.com/ adresinden demo amaçlı çalışmamızı inceleyebilirsiniz. Aralık ayının ortasından bugüne, daha bir ay dolmadan, dikkat buyurunuz, 150 bin öğrenci/velinin başvurusu, yasalara uygun bir biçimde bu yol üzerinden alınmıştır. Özel okullarımız, 150 bin veliye, K12NET üzerinden ulaşmış, reklamın en üst seviyede yapıldığı tek bir günde 26 bin öğrenci başvurusu bu yazılım üzerinden alınmıştır.  Ne olur !!!  “İyi de bizim de okulumuzun web sayfasında böyle bir yer var. Başvuruları buradan topluyoruz” demeyiniz. Buradan toplanan bilgiler, K12NET misafir öğrenciler havuzuna atılmaktadır. Geçen yıl, önceki yıl, daha önceki yıl, 10 yıl – 20 yıl… Önceki bilgiler burada tutulmaktadır. Burası, her türlü sorgu yapmaya, tek bir hareketle zahmetsiz işler yapmaya uygundur. Örneğin, “Okulunuzu 3 yıl önce ziyaret etmiş, 6. Sınıf, misafir öğrencilerin velilerine” tek bir tıkla ulaşırsınız.  Burası sadece bilgi toplamaz, sınav organizasyonunu da kendi başına yapar. Sınav oturumlarını açar, istediğiniz sayıda öğrenciyi yerleştirir, sınav giriş belgesini basar. Yukarıdaki linkte demosunu yaptığımız çalışmanın eğitimini bu hafta yapacağız. Her kurum, kendi adıyla, kendi logosuyla, kendi web sayfasıyla velilerinin huzuruna çıkacak. Okullarımız, yüz yüze eğitim yapılacak günlerin ümidini taşırken, daha bugünlerden “bursluluk sınavlarında öğrencilerin HES Koduna ihtiyacımız olacak” dediler. Biz de anında bu isteklerini yerine getirdik. “K12NET Bursluluk Modülü” sadece salgın için değil, esas salgından sonra da kullanılsın diye yıllardır fonksiyonları artırılan bir yazılımdır. Hangi yöntemle bursluluk planlamanız varsa (Online veya yüz yüze okulda fark etmez) bu eğitime katılmanızı çok önemsiyoruz.

Anket Modülü Eğitimi / 14 Ocak Perşembe Saat 10:30

Bir sorun varsa, görmezlikten, duymazlıktan gelerek, hiç yokmuş gibi davranarak çözmek mümkün değildir. Sorun varsa büyümeden, kronikleşmeden, başka bir şeye dönüşmeden, üzerine gitmeli, doğrusu anlaşılmalı, paydaşların şikâyetlerine önem verilmelidir. Gerçek ne olursa olsun, ticarette tek gerçek, “müşteri algısıdır.” Algıyı yönetebilenler, ticarette de başarıya ulaşırlar. Birinci dönem biterken, velilerimize/öğrencilerimize verdiğimiz uzak eğitimin algısını sormalıyız. Onlarca sorudan oluşan uzun uzun, bıktırıcı anketler yerine, belli aralıklarla, birkaç soruyla sürekli tansiyonu tutmalıyız. K12NET’de anket sorularını hazırlayınız, cevap verildikçe sistem, el değmeden, otomatik analizlerini yapsın. Anket modülü eğitimine tüm okullarımızı davet ediyoruz.

Mart-2020 tarihinden bu zamana, K12NET tüm eğitimlerini videoya çekmekte, eğitime katılamayanlar isterlerse videolardan kaçırdıkları eğitimleri tekrar izleyebilmektedirler. Eğitimlerin videolarına ulaşmak için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 15 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]