K12NET’in İki Modülünü Birleştirip, Yeni Özellik Ekledik (Haftanın Yenilik Haberi)

10 Ocak 2022

K12NET’in İki Modülünü Birleştirip, Yeni Özellik Ekledik (Haftanın Yenilik Haberi)

Okulların web sayfalarında “Bilgilerinizi bırakın, biz size ulaşalım, okulumuzu tanıtalım, her türlü sorunuza cevap verelim” gibi açıklamalar görürsünüz. Muhtemelen sizin okulunuzun web sayfasında da böyle bir bölüm vardır ve her okulun web sayfasında olması gereken bir bölümdür. Olayı sizlere daha iyi anlatabilmek için, K12NET’in web sayfasını, sanki okulunuzun web sayfasıymış gibi hazırladık. https://k12net.com/ Başvur düğmesine bastığınızda bir web sayfasına gidecek, arkadaki motor, tüm bilgileri, okulunuzun K12NET sistemine aktarıyor olacak, web sayfasının içindeki bilgileri, tasarımları okulların özelleştirebilmesini sağladık. Bu web sayfasında hangi bilgilerin olacağına ve hangilerinin zorunlu veya isteğe bağlı olacağını da sizler belirleyebileceksiniz. Bir veli sisteme kayıt olduğu anda kayıt görevlilerinin tamamına ücretsiz, K12NET bildirimi gidecek. Yeni kayıt olmayı düşünen velimizi, görmemişiz, duymamışız olmayacak. Okulun kayıtla ilgili her görevlisi, anında hem duyacak, hem görecek. K12NET ücretsiz bildirimler, sürekli kayıt olan öğrencilerin bilgisini, görevli kişilere haber verecek.

Ama… Okullarımız O Kadar Kendilerine Özel Alanlar İstiyorlardı ki!

Olası birçok alanı özelleştirebilsek de, okullarımız kendilerine özel, öyle alanlar istiyorlardı ki, her okulun istediği alanı eklesek, bir süre sonra kimsenin anlayamadığı bir karmaşa olacaktı. “Ekleyemiyoruz” dediğimizde de, okullarımızın çok özel bile olsa ihtiyaçlarını karşılayamamış olacaktık. Bu iki durum arasında bir çözüm bulunması gerekiyordu.

Ön Kayıt (Yeni Eklenen Özellikle Birlikte) + Kayıt Takibi / 12 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde önce ön kayıt modülünü anlatacağız, nasıl çalıştığını, nasıl isteğinize göre ayarlar yapabildiğinizi göstereceğiz. Sonra da sadece sizin okulun merak ettiği, sadece size özel olan alanların anket yoluyla, nasıl ön kayıt modülüne ekleneceğini göstereceğiz. Online ön kayıt sistemi ile başvuru yapan velileriniz olacağı gibi, okula gelip bizzat yerinde görmek, tanımak, konuşmak  isteyen velileriniz de olacak. Kayıt görevlileri bu velilerle görüşecekler.

  1. Hangi görevli kiminle görüştü?
  2. Ne konuştular, ne karar aldılar?
  3. Gelen veli, kayıt olmaya yakın mı?
  4. Pazarlık yapıldı mı, fiyat verildi mi?

Bu soruları sadece o kayıt görüşmesi yapanlar bilmeyecek, daha onlar kayıt görüşmesi notlarını yazarken, diğer bilmesi gerekenler de bilmeye başlayacaklar.

Servis Modülü (Uydu, Uydurmasına İtibar Etmeyiniz) /13 Ocak Perşembe Saat 10:30

Servis takip sistemleri öğrenci başına ayda 30-40 Lira ücret istemektedir. Nedeni sorulduğunda “servis araçlarına GPRS takıyoruz, bunlar da ciddi maliyetler doğuruyor” diyorlar. Biz bu açıklamaya “uydu uydurması” diyoruz.

Uydu ile haberleşmeyen cep telefonu olamaz. Her cep telefonu, en yakınındaki baz istasyonu aracılığıyla, uydu ile her saniye haberleşmektedir. Sizlere aşağıdaki konum bilgilerimizi göndersek, K12NET – Ankara ofisimizi 10 m sapma opsiyonu ile elinizle koymuş gibi bulursunuz.

K12NET servis modülü, servis şoförünün veya tercihen servis hostesinin cep telefon sinyallerine göre, tek kuruş ÜCRET istemeden çalışmaktadır. Okul yöneticileri, her servisin yerini saniye, saniye görmektedir.

Birkaç yıl önce tanıtım amacıyla çektiğimiz video, modül hakkında genel bir bilgi sunmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=7B6eXD6oWOM

Temel Tanımlar / 14 Ocak Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]