K12NET’in Güncellemesiz Haftası Yok (Eğitime Davet)

26 Nisan 2021

K12NET’in Güncellemesiz Haftası Yok (Eğitime Davet)

Acaba K12NET, bu hafta ne yenilik yapmış?” diyerek, sizleri meraklandırarak haftayı başlatabilmeyi çok önemsiyoruz. Böyle günlerin ilacıdır, umut, heyecan, merak… Güzel günlerin yaklaşmakta olduğu ümidiyle, sürekli çalışmaya, üretmeye, yeniliklere devam ediyoruz.

(Yenilik Haberiyle) Ölçme Değerlendirme Modülü Eğitimi / 28 Nisan Çarşamba Saat 10:30

Öğrencilerimizin büyük bir kısmı okula gidemiyor. Sınırlı sayıda da olsa okula gidebilenler var. Okula gidebilenler yüz yüze sınav olurken, gidemeyenler evde online sınav oluyorlar. K12NET’de hiçbir işlem yapmadan evde ve okulda sınav olanları birleştirip, tek bir sınav olarak değerlendirilebilirsiniz. Evde online sınav olanların farklı sınav olma alternatifleri bulunuyor. 1- Öğrencilerin ellerinde kitapçık var, sadece cevaplarını K12NET’e girerek, 2- Sistem üzerinde sorular pdf olarak gönderilip, yanında optik kağıda benzeyen bir işaretleme alanı var, pdf dosyasından okuyup, cevapları işaretleme yaparak, 3-Sorular ve seçenekler sisteme girilmiş, tam bir online sınav olarak sınav olabilme imkanları var. Hangi yöntemle sınav olunursa olunsun, tüm rapor ve analizler bu 3 yönteme göre de çalışıyor.

Yenilik Haberimiz

K12NET’de her türlü soru tipiyle online sınav yapabiliyoruz. Öğrenciye bir ses dosyası dinletip, dinlediğine göre cevap vermesini isteyebiliyoruz. Yüz yüze sınavlarda öğrenciye dinleterek soru sormak, çok vakit alıcı olmasına rağmen, online sınavlarda dinleme soruları sormak son derece pratiktir. Dinleme soruları sisteme eklenince, siz değerli müşterilerimizden yeni yeni istekler gelmeye başladı. “Öğrenci, ses dosyasını belli sayıda dinleyebilmeli, sorunun özelliğine göre dinlerken durdurabilmeli veya durduramamalı” istekleri geldi. Biz de aynısını yaptık.

Yukarıdaki resme göre, öğrenci, bu ses dosyasını durdurup, tekrar başlatabilir.(1) Resme göre, öğrencinin 3 kere, bu ses dosyasını dinleme hakkı bulunuyor. Şuan ilk hakkını kullanıyor.(2)

Aşağıdaki resme göre de öğrencinin 2 kere dinleme hakkı varmış, haklarını kullanmış gözüküyor. Tüm ölçme değerlendirme modülüyle birlikte bu yeni özelliğimizi de eğitimimizde anlatacağız.

Öğretmen/Veli Randevuları (29 Nisan Perşembe Saat 10:30)

Velilerin okula geldikleri, topluca veli görüşmelerinin yapıldığı günler geride kaldı. Bu imkân bugünlerde elimizde olmasa da, veli görüşmelerinin online şekilde yapılması mutlak bir zorunluluktur. Öğretmenlerimiz genel bir bilgilendirme yapacaklarsa “Toplu Görüşmeler”, her öğrenci ile ilgili özel görüşmeler yapacaklarsa “Bireysel Randevular” düzenleyebilirler. Üstelik bunu yaparken tek bir tuşa basarak, bireysel görüşmelerini otomatik olarak ayarlayabilirler. “Öğretmenler yapmasın, onun yerine okul yönetimi, randevuları ayarlasın” derseniz, o da imkânlar arasında yer alıyor. Aşağıdaki resimde, veli kendi portalından, bir öğretmenden randevu alıyor. Hangi gün ve saatlerde randevu alınabileceği belli. Randevuyu aldığı an, öğretmenimize, okul yönetimine bildirim olarak iletiliyor. Öğretmenimiz randevu gününün sabahında tekrar, unutmasın diye, ücretsiz K12NET bildirimleri ile randevusu hatırlatılıyor. Tüm bu görüşmeleri, okul yönetimi de kendi ekranlarından izleyebiliyor. Randevuları karıştırmak, unutmak bu düzende mümkün değil. Üstelik sistem öğretmenin ders saatlerini ve etütlerini bildiği için, öğretmenin meşgul olduğu saatlere yanlışlıkla atama yapıldığında da uyarı veriyor. Görüşme online olacaksa bir seçenek işaretlendiğinde, görüşme linki veli portallarında gözüküyor.

Görüşme tamamlanıyor. Veliler, öğretmenlerle görüşüyorlar. Peki ne konuşuldu, ne karar alındı. Öğretmenler,  bunları öyle bir yere yazsın ki, bilmesi gereken herkes anında bu görüşmelerden, konuşmalardan haberdar olsun, kayıtlara geçsin, istendiğinde geri dönülüp tekrar okunulabilsin. Bu haftaki eğitimimizde bunları ve fazlasını anlatacağız.

Temel Tanımlar / 30 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]