K12NET’in Görevi, İşleri Kötüye Götürmemektir. (İyiyken, Herkes İyi)

6 Aralık 2021

K12NET’in Görevi, İşleri Kötüye Götürmemektir. (İyiyken, Herkes İyi)

İşler iyiyken, herkes iyidir. İşler kötüye gitmeye başladığı zaman, velilerin ilk sorduğu  “Okul olarak şimdiye kadar neredeydiniz, bugüne kadar ne yaptınız?”  Bu soru sorulmaya başlandı ise zaten çok geç kalınmıştır. Önemli olan bu soruyu hiç sordurmamaktır. Örneğin başarısı düşük olan öğrencileri geri bildirim eğitimine (etüde) davet eder, eksikliklerini gidermek için eğitimler yaparsınız. Eğitim için davet edersiniz, yoklama alır, devamsızlıklarını tutarsınız. Bunların kayıt altında olması, sonradan belgelenebilir olması ve her aşamasında sistemin bilgi veriyor olması gerekir.  Aşağıdaki resme bakınız.

K12NET’i bu şekliyle kullanıyorsanız, velinin size “bilgi vermediniz, önceden hatırlatmadınız, haberim yoktu, duymadım, görmedim.” Deme şansı var mıdır? Aksine “öyle bir okuldan hizmet alıyorum ki, unutturmamak için ne büyük çaba içindeler” demezler mi?

Bu bildirimler velilere, öğrencilere gittiği gibi, unutturmamak adına okul yönetimine, etüt verecek öğretmene de ücretsiz olarak gider. Örnek verdiğimiz etüt çalışması, bildirim konularından sadece biridir, etüt gibi 24 farklı konuda 100 çeşit bildirim gönderimi yapılmaktadır.

Bildirimler Eğitimi-24 Alan,100 Çeşit Ücretsiz Bildirim / 8 Aralık Çarşamba, Saat 10:30  

K12NET’in ücretsiz bildirimlerini ilk defa eğitim konusu yapıyoruz. 24 farklı alanda, 100 çeşit bildirim gönderiyoruz. Bu bildirimlerin bir kısmı, yetkiyle açılıdığı için bazı müşterilerimiz, bazı bildirimlerin varlığından bile haberdar olmuyor. Bu sebeple bildirimleri anlatan ayrıntılı bir doküman hazırladık. K12NET ekran mesajlarından bu dokümanı göndereceğiz. Bu hafta da online eğitimini yapıyoruz.  Bu kadar zengin bildirim çeşitliliği varken, bazen de müşterilerimiz, “K12NET’in mobil uygulaması var mıydı?” diye sorabiliyorlar. Biz de diyoruz ki, “mobil uygulamamız olduğu gibi, 100 çeşit de bildirim gönderiyoruz.” Bu eğitimde, hangi konuda nasıl bildirimler gönderiyoruz, bu bildirimlerin gitmesi için hangi yetkilerin açık olması gerekiyor bu konuları anlatacağız.

K12NET Okullarımıza, 3 Ayda, 1 milyon 612 bin, 147 Lira Tasarruf Ettirdik.

Öğretim yılı başından, 3 Aralık Cuma gününe kadar kaç ücretsiz bildirim gönderdiğimizi hesapladık. 73 milyon 279 bin 435 adet bildirim göndermişiz, piyasadaki SMS’lerin ortalama 20-25 kuruş olduğunu varsayarsak, okullarımıza 1 milyon 612 bin lira tasarruf sağladığımız görülüyor. Kim bilir, yılsonuna ulaştığımızda bu değer kaç kat daha büyümüş olacaktır.

Etüt Modülü – Var Demekle Olmaz / 9 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Madem bildirimler konusunu anlatırken Etüt modülünden örnek verdik. Bu haftaki bir diğer online eğitimimizi de etüt modülü üzerinden yapalım istedik.

Etüt Modülümüzün Veri Girişi Çok Kolay

“Kolay veri girişi” konusunda bizim ne söylediğimizin zerre kadar önemi bulunmamaktadır. Önemli olan sizin, veri girerek oluşturduğunuz gerçek istatistiklerdir. Bir okulumuz, Eylül ayından 4 Aralık tarihine kadar, 3 ayda 31.388 etüt vermiş. Bu rakam; konuşmayı – tartışmayı sona erdirir. Bu okulumuz, alt alta 31 binden fazla satır veri girmiş, veri girişi zor olsa bu kadar veri girmek mümkün olabilir miydi? Aşağıda ekran görüntüsü, bu rekoru kıran okulumuzun sayfasından canlı olarak alınmıştır. Resimde 2 numara ile gösterilen simgeyi hatırladınız mı? Mustafa isimli öğretmenin uzaktan eğitim linki, bu simgenin içinde saklı duruyor. Belli ki bu okulumuz, etütlerin bir kısmını veya tamamını  online yapıyor. K12NET’de hiçbir olay günlük değildir, moda değildir, göstermelik değildir. Okulumuz geçen yıl öğrendiği uzaktan eğitim hünerlerini, belli ki bu yılda devam ettiriyor. Hafta sonu birkaç saat etüt vermek için öğrenciyi okula getirmek yerine, bu kolay-ekonomik yöntemi seçmeleri ne kadar doğru bir yöntem olmuş.

Öğrenciye etüt veren yazılım yapınca bunun adı hemen etüt modülü olmaz. “Etüt modülü yaptım” diye çıktığınız anda, müşteriler sormaya başlar:

 1. Sınav sonuçlarına göre belli bir puanın altında kalanlara etüt verebilir miyiz?
 2. Sınavda ölçümü yapılan kazanımlara göre belli bir başarının altında kalan kazanımlara göre etüt düzenleyebilir miyiz?
 3. Topluca bir şubeye etüt verebilir miyiz?
 4. Teke tek bireysel etüt verebilir miyiz?
 5. Öğrencilerin haftada şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 6. Öğrencilerin üst üste şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 7. Ödevini yapmayan, özürsüz devamsızlık yapan öğrencilere belli bir süre ceza olarak etüt vermek istemiyoruz.
 8. Her öğrenci, kendi branş öğretmeninden etüt alabilsin.
 9. Etütlerin kontenjanları olsun, kontenjanın dolunca daha fazla alınamasına sistem izin vermesin.
 10. Öğretmen bir konuda etüt düzenlesin, ihtiyacı olan öğrenciler, bu konuya bakarak isterlerse etütlere katılabilsin.
 11. Kişi-şube veya sınıflar sadece belli gün ve saatte etüt alsın veya alamasın.
 12. Daha onlarcası …

Bu hafta Etüt modülünü anlatacağız. İhtiyacı olan tüm müşterilerimizi bekliyoruz.

Temel Tanımlar / 10 Aralık Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]