K12NET’in Devamsızlıktan Anladığı-( Okuyunca Şaşırtma Garantili)

2 Mart 2020

K12NET’in Devamsızlıktan Anladığı-( Okuyunca Şaşırtma Garantili)

Devamsızlık Modülü / 5 Mart Perşembe Saat 10:30

K12NET’in devamsızlık modülü kapsamı o kadar geniş ki, okuyanların “hadi canım, inanın bu kadar özelliği olduğunu bilmiyordum” deme ihtimali bulunuyor.

1-    Öğrenciler için günlük devamsızlık tutuyor.

2-    Öğrenciler için personel portalından veya öğretmen portalından ders devamlığı girilebiliyor.

3-    Personeller için günlük personel devamsızlığı tutulabiliyor.

4-    Öğretmenler için ders devamsızlığı tutulabiliyor.

5-    4. Maddede belirtilen fonksiyon ile birlikte o ayın sonunda öğretmen, kaç saat derse girmiş, kaç saat etüt vermiş, kaç saat kulüp çalışması yapmış, bu bilgileri otomatik rapor yapıyor, böylece muhasebe biriminin bordro hazırlaması için gerekli en temel bilgileri hazırlıyor. Bu verileri beyana göre değil,  olayın içinden alıyor. Öğretmen 10 saat etüt verdiyse, K12NET’in etüt modülünde 10 saat etüt çalışması olması gerekiyor. “5 saat kulüp çalışması yaptım” diyorsa K12NET’in kulüp modülünde 5 saat çalışmanın kayıtlara geçmesi gerekiyor. Öyle üfürükten hesap yapılmıyor.

6-    Personellerin ve öğretmenlerin yıllık izinlerini hesaplıyor.

7-    Sabah 7:00, WhatsApp’dan bir öğretmen, yöneticisine “Gelemiyorum, çok hastayım” diye mesaj gönderiyor. Bu öğretmenin o gün, 2,4,6, ve 7. Saatlerde matematik dersi var.  2. Saat dersi 7/A şubesine. K12NET önce “ikinci saatte boşta Matematik öğretmeni var mı?” diye bakıyor. Sonra “7/A dersine giren boşta öğretmen var mı?” diye bakıyor. Bu alternatif de yoksa “boşta herhangi bir öğretmen var mı?” Diye tarama yapıyor. O saatte, boşta birden çok öğretmen varsa “daha önce benzer durumda hangi öğretmen ne kadar görevlendirilmiş?”  diye bakıyor. Daha önce bir öğretmene, 5 kere, diğer öğretmene 2 kere görev verilmişse, adaletsizlik olmasın diye bu öğretmenlerin görev sayılarını da okul yönetimine bildiriyor.

8-    Her dersin devamsızlığını, hele de ilk ders saatinin devamsızlığını almak ve hemen veliyi bilgilendirmek çok önemlidir. Bildirmek için dakikalar bile önemlidir. Gecikmenin telafisi yoktur. K12NET üzerinden ders devamsızlığı alınırsa, K12NET, 15 dakika bekler ve veliye otomatik olarak mobil uygulama üzerinden ücretsiz devamsızlık bildirimi gider. Veli tam zamanında haberdar edilir. Peki, öğretmen ders devamsızlığı almayı unutursa ne olacak? K12NET bu sefer de unutan öğretmene, sistem üzerinden ücretsiz, otomatik hatırlatma bildirimi gönderecek.

Yukarıdaki konular ve fazlasını devamsızlık modülü eğitimimizde bulabilirsiniz.

Etüt Modülü / 4 Mart Çarşamba Saat 10:30

İşler iyi iken iyi, kötü iken, “bizim çocuğumuza ne yaptınız?” diye soran veliye “sizin çocuğunuzu 8 kere etüt çalışmasına davet ettik. 6’sına katılmadı.” Deyip bunu hemen oracıkta belgeleyebiliyorsanız, etkiniz o kadar güçlü olur.

1–    Öğrencilere tek tek etüt vermek istiyorum. (Olur)

2    Bütün bir şubenin öğrencilerine tek seferde etüt vermek istiyorum, gerekirse içinden bir kaçını çıkarmak istiyorum. (Olur)

3-    Bir etüt tanımlamak ve “ihtiyacı olan 15 öğrenciyi kabul ediyorum” diyerek bir etüt açmak, öğrencilerinin kendi portallarından etüde katılmalarını istemek, kota dolunca da etüt taleplerini kesmek istiyorum. (Olur)

4-    Bir sınav yapmak, matematikten %30’un altında kalanlara etüt vermek veya daha nokta atışla, “matematik dersinde üçgen konusunu öğrenemeyen öğrencileri bul, sadece bu öğrencilere etüt ver” demek istiyorum. (Olur)

5-    Okul yöneticileri gibi, öğretmenlerimin de etüt vermesini istiyorum. (Olur)

6-    İstersek, öğrencilerin de kendi portallarından belli kurallara göre etüt almasını istiyorum. Örneğin “haftada 4 saatten fazla etüt alamazsınız, haftada iki saatten fazla Matematik etüdü alamazsınız,  özürsüz devamsızlık yapan öğrenciler, 4 hafta etüt alamaz, ödevini yapmayanlar 3 hafta etüt alamaz” gibi kurallar koymak istiyorum. (Olur)

7-    Etüt verirken, “K12NET öğrencinin ve öğretmenin ders programını, etüt programını bilsin ve uygun olan zaman aralıklarını etüt saati olarak belirlesin, etüt verdiğim an, o alan kapansın ve başka etüt verebilecekler bu durumdan anında haberdar olsun(Olur)

8-    Etüt verince/alınca, etüt devamsızlığı yapınca hemen öğrenciye, veliye ücretsiz bildirim gitsin. (Olur)

9-    Duymadım, görmedim, haberim yoktu ,mazeretleri tarihte kalsın. (Olur)

Unutmayınız! Sınırsız etüt yoktur ama K12NET sayesinde adaletli etüt vardır.

Yukarıda anlattıklarımız ve daha fazlası için online Etüt Modülü Eğitimine davet ediyoruz.

Temel Tanımlar / 6 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]