K12NET’in Çok Şey Anlatan, Tek Bir Resmi

26 Eylül 2022

K12NET’in Çok Şey Anlatan, Tek Bir Resmi

K12NET’in etüt modülünde yüzlerce fonksiyon var. Biz size bir tanesini yazalım, gerisi hakkında siz karar veriniz. “Bir tanesi buysa, kim bilir tamamı nasıldır?” diyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Aşağıdaki resimde, Deniz öğretmen, kendi portalından 8-A şubesindeki öğrencisi Ayça’ya ve  8-B şubesindeki öğrencisi, Buğra’ya etüt vermek istiyor. Öğretmenin bir kere kendisinin hafta içinde dersleri ve başka öğrencilere verdiği etütleri var. Öğrencilerin de kendi ders programları ve başka öğretmenlerden aldıkları etütleri var. K12NET saniyeler içinde, öğretmenin ve farklı şubelerde okuyan öğrencilerin uygun olmayan zamanlarını ve etüt alabilecekleri ortak zamanlarını hesaplıyor. Boyanmış alanlar, üzerine gelince, hangi sebepten dolayı etüt verilemeyeceğini gösteriyor. Açık alanlar, hem öğretmen, hem de seçilen iki öğrenci için uygun zamanları gösteriyor.

Öğretmen, uygun zamanlardan birine etüt verdiğinde bakınız neler oluyor?

1-   Okul yönetimine anında bu bilgi ulaşıyor. Artık okul yönetimi bu çalışmanın saatini, yerini, katılımcılarını, her şeyini biliyor.

2-   Katılımcı öğrenci ve velilere bu saatte etüt verileceği bilgisi, mobil uygulama üzerinden ücretsiz bildirim olarak iletiliyor.

3-   Bu şubelere derse giren diğer öğretmenler, az önce belirlenmiş bu etüt saatini kapalı olarak görüyorlar. Bu saate artık hiç öğretmen etüt veremiyor.

4-   Deniz öğretmen, bu iki öğrenciye günü saati geldiğinde etüdünü veriyor, devamsızlığını alıyor, anne babalarına ücretsiz devamsızlık bildirimi düşüyor.

5-   K12NET kullanan okul ve kurslarda, işler iyiyken iyi, kötüyken, velilerin sıklıkla sorduğu, “çocuğum için ne yaptınız?” sorusu sorulamaz. Çünkü her adım mobil uygulama üzerinden bildirim yoluyla velilere aktarılmaktadır. Velev ki, bir veli sormaya kalksa, “okul olarak çocuğum için ne yaptınız?” diye ağzından çıkarıverse, “çocuğunuza şu tarihlerde 8 kez etüt vermiş, bildirim yoluyla davet edilmiş, çocuğunuzun 5 kere etüde katılmadığı görülmüş, her seferinde de şu saat ve dakikalarda bilginize sunulmuştur” şeklinde cevap alacaktır.

Ders Programı Olmazsa Olmaz !

Ders devamsızlığının – etüt uygulamalarının olmazsa olmazı ders programıdır. Okul yönetimi ders programını girmezse, etüt çalışmalarını yukarıda anlatılan verimlilikte kullanamazsınız.

Etüt Modülü / 28 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımız ve fazlasını bu haftaki eğitimizde bulabilirsiniz.

Virgülden Sonra, 3 Basamağına Kadar Hesaplıyoruz!

Üniversite sınavlarında ÖSYM, liselere giriş sınavında Milli Eğitim Bakanlığı’nın hesaplama kriterlerini kullanıyoruz ve virgülden sonra üç basamağına kadar aynen hesaplıyoruz. Öğrenciler ister okuldan, isterse evden, nereden sınava girmek isterlerse, sınavlarını zahmetsizce birleştirebiliyoruz. Evde sınav olanlar, ister kitapçık üzerinden, ister ekrandaki pdf dosyasına bakarak veya gerçek bir online sınav olarak sorularını çözebiliyor. Sınava dışarıdan misafir öğrenciler katılabiliyor. Birden fazla müdürlüğünüz varsa ortak sınav yapılabiliyor. Okul numarasını, hatta adını düzgün kodlamayan öğrencilerin kodladığı kadarıyla kimliklerini tespit edip otomatik eşleştirme yapılabiliyor. Tek bir sınav veya birden çok sınavın sonuçları raporlanıp, analizleri yapılabiliyor. Öğrencinin zaman içindeki gelişimi süreç olarak izlenebiliyor.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 29 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı bu hafta uygulamalı olarak online eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 30 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]