K12NET’in Çok İşinize Yarayacak Yeni Yıl Ricaları 

18 Ağustos 2021

K12NET’in Çok İşinize Yarayacak Yeni Yıl Ricaları 

K12NET’i çok etkin kullandırmak istiyoruz. Bunun için ricalarımızı aşağıya yazdık, hepsi birbirinden önemli, LÜTFEN her birini dikkatlice okuyunuz.

1-    Mantıklı gelmeyen, uzun süren, zor gelen işleri, [email protected] adresine “bu işi böyle yapıyorum, bunun kolay bir yolu yok mu?” diye sorunuz. Bakınız cumartesi günü bir okulumuz, şöyle bir mail göndermiş: “İki lisemiz var. İki lisede ayrı ayrı sınav tanımlayıp, ortak sınav yapmaya çalışıyorum. Bu işin kolayı yok mu?” Diye soruyor. İyi ki de soruyor, kullanıcımız eğer bu soruyu sormasa, çok iş yapıp, çok emek harcayıp, yanlış iş yapacaktı. Bizlere sordu, yol yakınken doğrusunu anlattık. LÜTFEN özellikle aklınıza yatmayan durumları bizlere sorunuz.

2-    Bilmeyince aradaki bağlantıları kurmak zor olabilir. Yeni bir müşterimiz, öğrencilerini ve telefonlarını kayıt etmiş, SMS göndermek istiyor. “54 öğrencim var ama 53 öğrencime SMS gidecek, bir öğrencimi sistem görmüyor, sistemde hata var” diyor. İyi ki de yazıp bizlere iletiyor, öğrencilerden birinin cep telefonu ya kayıtlı değil ya da telefon numarası türü yanlış. LÜTFEN böyle durumlarda bizlere yazınız. Hata yoksa “hata yok, sebebi şu deriz.” Hata varsa, acilen düzeltilmesini sağlarız.

3-    “3 gündür sisteme girilmiyor. Sistem çok yavaş çalışıyor. Bir haftadır düzelecek diye bekliyorum.” Bunlar K12NET için kabul edilemez cümleler. Böyle durumlarda kesinlikle beklemeyiniz. “3 gün değil, 3 saat değil, 3 dakika bile kesinti olmasın” diye, “sistem çok hızlı çalışsın” diye hem donanım, hem yazılım yönünden sürekli yatırım yapıyoruz. Bizim dışımızda bir takım durumlar olabiliyor. Örneğin okulun güvenlik ayarlarına K12NET eklenmemiş, bu yüzden K12NET yavaş çalışıyor. Okul yetkilileri, ayarı yaptıklarında, K12NET’in gerçek performanslarını görüyorlar. Haber verdiğinizde bizden kaynaklı bir durum olursa da öncelikli olarak ilgilenilmesini sağlarız.

4-    Birbirimizden haberdar olmak için cep telefonunuza mutlaka K12NET mobil uygulamasını indiriniz. Sadece okul yönetimi değil, öğretmenler, öğrenciler, veliler, anne- babalar, sisteme kayıtlı Almanya’daki meraklı halalar… Her birinin mobil uygulamasını indirmesi gerekiyor. Eğitim ve güncelleme haberlerini, mesaj olarak gönderiyoruz. Mobil uygulamada, mesajlar bildirim olarak da kullanıcılara iletiliyor. İki yerdeki gelişmelerden mutlaka haberdar olunuz. K12NET kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra, (1) gelen mesaj kutunuzu inceleyiniz. Yaptığımız eğitimlerin videoları, resimdeki(2) numaralı yardım bölümünde güncel eğitim videoları bölümünde yer alıyor. İstediğiniz zaman izleme imkanını kullanabilirsiniz.

5-    Sistemin kullanımı için önce okul yönetiminin hazırlık yapıp, sistemi öğretmenlerimize hazır etmesi gerekiyor.  İdareci olarak sisteminizin hazır olup olmadığını kolayca anlayabileceğiniz bir yer var. Okul menüsü altındaki Şubeler ekranına giriniz.

Şubelerinizin sırasıyla öğrenciler, dersler, öğretmenler, saatler bölümünün dolu olması gerekiyor. Bu 4 bölüme veri girilmiş olması, önemli ölçüde sistemin hazır olduğunu gösterir. https://dokuman.k12net.com/baslarken/ilk2.html bu linke tıkladığınızda ekranın sol tarafındaki Temel Tanımlamaları bitirmenizi rica ediyoruz. Temel tanımları eksik olan bir okulda öğretmen, sistemi kullanamaz.

6-    Seminer döneminde eğitim çalışmaları arasına, “Öğretmenlerin K12NET’i Aktif Kullanmaları” konusunu LÜTFEN gündeme alınız. Yardım bölümü / Güncel Eğitim Videoları /117 ve 119 numaralı videoları, öğretmenlerimize 2-3 oturumda izletiniz. Öğretmenler sistemi etkin kullanmazlarsa, öğrenci ve velilere kullandıramazsınız.

7-    Öğretmenlerimiz, sistemi kullanmaya başladıktan sonra öğrenci ve velilere şifrelerini dağıtınız. Ücretsiz mobil uygulamasını indirmelerini söyleyiniz. Öğretmenler kullanmaya başlamadan, sistemin içi boşken velilere şifre dağıtmayınız. Sistem hazır olup, içine veri girişi başladığında şifreleri dağıtınız.

8-    K12NET Destek ekibine [email protected] adresine mail göndererek, 0-312-299.23.13 numaralı telefondan arayarak, hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri 09:00-17:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

 

ÖZET : Birbirimizden haberdar olursak, iletişimimiz güçlü olursa, anında birbirimize haber iletebilrsek, hiçbir sıkıntımız kalıcı olamaz.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]