K12NET’in Bursluluk Sınavları İle İlgili Düşünceleri

14 Aralık 2020

K12NET’in Bursluluk Sınavları İle İlgili Düşünceleri

Salgın olmasa, bugünler özel okulların “bursluluk sınavlarına” hazırlık yapmaya başladığı günler olacaktı. Geçmiş yıllarda bu hazırlıklar, Aralık ayında başlardı. Bazı okullarımız, bugünlerde de benzer bir hazırlık içindeler. Bir okul, yapmaya niyetlenince, diğeri de “geç kalıyoruz, bizim de yapmamız gerekiyor” düşünceleriyle,  diğerlerinden etkilenip, aslında yapmak istemedikleri halde harekete geçmek zorunda hissediyorlar.

Bursluluk organizasyonları, okullar açıkken bile yapılması zorluklar içeren, baştan sona profesyonelce hareket edilmesi gereken çalışmalardır. Bursluluk sürecinde veliler, okulların her türlü davranışlarını yakından inceleme fırsatı bulurlar. Bu fırsat, yılda birkaç kere yakalanır, yakalandığında da çok iyi değerlendirilmesi gerekir.

Okulların açılışı ile ilgili ilan edilen, 4 Ocak tarihi, pek olası gözükmemektedir. Ümidimiz, ara tatilin biraz daha öne çekilip, yine belli günlerde okula gidilebiliyor olmasıdır. Bu yüzden bursluluk sınavı fırsatını çok doğru zamanda değerlendirmeliyiz. Acele edip, yanlış zamanda yapılan çalışmalar, faydadan çok zarar getirebilir. Diğer yandan okullar açılabilirse, salgından dolayı, bakanlığın bu yıl bursluluk sınavlarına izin vermemesi de ihtimaller arasındadır. Bursluluk sınavları eğer online yapılacaksa bir de güvenlik / kopya sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Başka zamanlarda veliler için “kopya çekmek” basit bir haylazlık olabilirken, bursluluk sınavlarında “öğrencilerin hakkının yedirildiği” bozuk organizasyon olarak anılması da mümkün gözükmektedir. Bu sınavlarda bizim için önemli olan “velilerle kurulacak iletişimdir“, deniliyorsa acaba online yapılabilen başka etkinliklerle bu tür buluşmalar, bu tür tanışmalar yapılabilir mi? Bursluluk sınavları velilerle tanışma için sağlıklı günlerde kullanılan çok etkili bir yöntemdi. Salgın sırasında aynı yönteme başvurmak ne kadar doğru olacaktır?

Bursluluk Sınavları / 17 Aralık Perşembe, Saat 10:30

K12NET ekibi olarak, olayı her açıdan incelemeye çalıştık. En güzel şekliyle okullarımız değerlendirmelerini yapacaklardır. Bu dönemde sınav yapmak isteyenler için, okulların açılmasını bekleyenler için, bursluluk sınavlarını bu perşembe günü anlatacağız. Başvuruların alınması için kurumunuza özel bir web sayfası açılacaktır. Öğrenciler başvurularını yapıp, sınav olacakları gün ve saate kayıtlarını yaptıracaklar, sınav giriş belgelerini alacaklardır. Yakın zamanda yapsanız da yapmasanız da, süreci öğrenmeniz açısından bu eğitime katılmanızı öneriyoruz. Özetle diyoruz ki; Öğren, bil, “zamanı gelmedi” dersen yapma, zamanı gelince bilerek, strese girmeden yap. Eğitimimize tüm müşterilerimizi bekliyoruz.

Temel Tanımlar / 18 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]