K12NET’in Bursluluk Modülünü Kullanmayan Ziyandadır. (Yeni Güncelleme Haberleriyle)

13 Aralık 2021

K12NET’in Bursluluk Modülünü Kullanmayan Ziyandadır. (Yeni Güncelleme Haberleriyle)

K12NET Bursluluk Modülü, okulunuzun web sayfasına bağlanıyor, sanki okulunuzun web sayfasından işlem yapılıyor gibi ama arkasında K12NET motoru çalışıyor. Web sayfanızdan girilen tüm bilgiler, K12NET’e akıyor. Sadece öğrenci, veli ve bunların iletişim bilgilerini kaydetmiyor, sınavları organize ediyor, sinema salonlarındaki koltukları satar gibi, birer birer koltukları doldurarak istedikleri gün ve saatteki sınava kayıt olup, sınav giriş belgelerini alıyorlar. İstenirse sınav sonuçları yine bu kanaldan açıklanabiliyor. En önemlisi potansiyel müşteriniz olabilecek veliler, aracısız – dolaysız – hatasız –aktarmasız-zahmetsiz   K12NET misafir öğrenci havuzuna akıyor. Sadece bu yıl değil, geçen yıl, ondan önceki yıl, daha önceki yıllarda kayıt yaptırmış tüm velilere, tek bir hareketle, KVKK izni alınmış, SMS gönderimleri yapabiliyorsunuz. İyi anlaşılması için uygulamalı gösterelim.  https://k12net.com/tr/ Bu bizim web sayfamız, burayı okulunuzun web sayfası gibi düşününüz. Sayfayı istediğiniz gibi tasarlıyorsunuz. Açıklamaların altındaki, Başvur düğmesine basınız. Bir öğrenci kaydederek tüm süreci test edebilirsiniz. https://www.simlict.com/ bu adresten, gerçek algoritmalı TC kimlik numarası üretebilirsiniz.

Unutmayınız! K12NET Bursluluk Online Sisteminiz yoksa, “okula gitmem, sistemleri varsa yalnızca internetten başvuru yaparım” diyen bu veli profiline, başka kanaldan ulaşamazsınız.

Yeni Güncelleme Haberleriyle Bursluluk Sınavları ( 16 Aralık Perşembe Saat 10:30)

Bursluluk sınavları yapmak için sınav tanımlamalısınız. Öyle bir sınav tanımlansın ki, puan hesabı kurumunuza özel olsun istiyorsunuz, alışılageldiği gibi 500 puan üzerinden değil de, başka bir puan üzerinden değerlendirilsin, derslerin ağırlıklarını da siz belirlemek istiyorsunuz. Öğrencilerin bursluluk kazanması için örneğin daha ziyade Matematik dersinden başarılı olmasını istiyorsunuz. Ulusal sınavlarımızın standart sapma gibi değerlerini değil de, bu sınavda oluşan kendi değerlerinizi kullanmak istiyorsunuz. Hepsi elinizin altında… Bir ayar yapmaya bakıyor.

Bursluluk başvuru sisteminde tanıtım videoları, slaytlar, sloganlar, yönergeler, kuruma özel görsellerin eklenmesi gerekiyor. Bu hafta alacağımız güncelleme ile artık bunları, K12NET destek elemanları değil, sizler kendi ekranlarınızdan yükleyebileceksiniz. Canınız ne zaman değişiklik yapmak isterse, kimseye sormadan, yardım istemeden kendiniz değiştirebileceksiniz.

Söz Verdiğimiz Gibi, Aynısını Yaptık!

Bursluluk sınavlarına gerçek katılım sağlamak için göstermelik bile olsa ücret almak istiyoruz, her kredi kartıyla bu tahsilatı yapabilmeliyiz” dediniz. Yaptık. “Kırtasiyeler, para yerine geçecek kupon istiyor, kupon sistemi de istiyor” dediniz, onu da yaptık. Aşağıdaki resimde ister kredi kartı, ister kupon, ne isterseniz o yöntemi kullanabileceksiniz. Konu ile ilgili ayrıntıları bu haftaki eğitimimizde anlatacağız.

6 Fonksiyonlu Ajanda Modülü / 15 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Adı ajanda modülü, tek bir adı var ama 6 fonksiyon yerine getiriyor. Bu haftaki eğitimimizde aşağıdaki konuları işleyeceğiz.

  1. Öğrenci-veli ile ilgili öğretmenler veya idareciler görüş girsin, yaptıkları görüşmeleri aktarsınlar, bu görüşmeler yıllar boyu saklansın, arşivlensin, istendiğinde hemen bulunsun.
  2. Okulda yapılan etkinlik, tören, şenlik, bayramlara, velilerimizi/öğrencilerimizi kolaylıkla davet edelim, unutmalarına engel olalım, hep akıllarında kalmasını sağlayalım.
  3. Velilerimiz, öğretmenlerimizden günü saati belli olan, bireysel veya genel randevu alabilsin, ister okulda yüz yüze, isterse herhangi bir yerden online toplantı yapabilsinler.
  4. Öğrencilerimizin boy boy fotoğraflarını çekelim, anneleri babaları akşam albümden bakar gibi fotoğraflarına baksın.
  5. Personellerin, öğretmenlerin, öğrencilerin görevlerini, sorumluluklarını bir yere yazalım ki, görevlerini zamanında yerine getirsin ve unutmasınlar.

Kütüphane Modülü – İstişare Toplantısı — Dikkat Bu Eğitimde Konuşmacı Sizsiniz  / 16 Aralık Perşembe Saat 14:30

Bu toplantıda biz hiç konuşmayacağız. Şuan başka bir platformda kütüphane modülünü kullanan okullarımızın katılmasını ve bize süreçlerini anlatmasını rica edeceğiz. Kendi okullarında kütüphane modülünü nasıl kullandıklarını, böyle bir modülden beklentilerini soracağız. Okullarımız konuşacak, biz dinleyeceğimiz için katılacak okullarımız, kendi sunum dosyalarını, görsellerini toplantıdan önce hazır edip, toplantı sırasında paylaşımda bulunabilirler.

Temel Tanımlar / 17 Aralık Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]