K12NET’in Bu Uyarısını Dikkate Alanlar, Kazançlı Çıkar

1 Nisan 2020

K12NET’in Bu Uyarısını Dikkate Alanlar, Kazançlı Çıkar

Online sınavlar, ödevler, eğitim videoları, bunlar çok güzel çalışmalar. Mutlaka yapılmalı ama kendi başına yetmez. Özel okulların canlı ders yapması, her öğretmenin kendi öğrencisine canlı ders vermesi gerekiyor. Bu kararı almayan/ alamayan okullar, her gün gecikiyor. Dünyanın birçok ülkesi, yaz tatiline kadar okulları kapattı. Bizde de 30 Nisandan sonra okulların açılmama ihtimali var. Canlı ders yapılması önerisini daha ilk gün okullarımıza ilettik. O günlerde işe başlayan kurumlar,  meyvelerini almaya başladı. Sadece dün gece bize ulaşan iki mesajı sizlerle paylaşmak istiyoruz. İznimiz olmadığı için isimlerini ve okullarını değil, sadece memleketlerini yazdık.

Canlı derslerin 2.gununu de bitirdik. Dönüşler mükemmel. Başta sana ve ekibine ardından microsoft yetkililerine çok çok teşekkürler.  (KONYA)

Bu pazartesi ve salı günü Teams Programını kullandık. Öğrenci ve öğretmen yönünden herkes çok memnun. Bu hafta perşembe gününden itibaren de lisede devreye girecek. Önümüzdeki hafta pazartesiden itibaren de ana okullarımızda da ders olsun dediler. Bu süreçteki destekleriniz için k12net ailesine teşekkür ederiz. (KAYSERİ)

 

Onlar mutlu. Sizlere de aynı mutluluğu yaşatmak istiyoruz. Dünya markası olması, güçlü alt yapısı ve okullar için ücretsiz olması nedeniyle öncelikle Microsoft Teams entegrasyonunu tamamladık.  Bunun anlamı “herkes Teams kullansın” demek değildir. Herkes istediği programı (Adobe Acrobat, Zoom, GotoMeeting, Hangouts) kullanabilir, oluşan linkleri, K12NET üzerinden yürütebilir. Yeter ki, okullarınızda bir an evvel canlı ders vermeye başlayınız. Ülkemizde Teams dışında özellikle Zoom programı tercih ediliyor. Bugün-yarın onun da entegrasyonunu bitirmiş olacağız.

 

Programı Kurmakla İş Bitmiyor.

Her türlü ayarı yaptık, her türlü entegrasyon tamam. Geride önemli bir konu daha var. Öğretmenlerimizin büyük bir çoğunluğunun bu programları kullanma konusunda deneyimleri ya yok, ya çok az. Öğretmenlerimize eğitim vermeden, canlı sunum yaptırmak, faydadan çok zarar getirebilir. Bu yazımızda kullanım ile ilgili çok önemli bilgiler paylaşacağız.

 

Microsoft Türkiye Ofisi, K12NET Okullarına Çok Ciddi Katkı Sağlıyor.

İlk günden beri Türkiye Ofisi Microsoft yetkilileri çok ciddi katkı sağladılar. Eğitimlerimize katıldılar. Yurt dışı bağlantılarımızı kurdular.  Her sorumuza cevap verdiler. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aşağıdaki duyurumuza kulak veriniz. Bu eğitime katılınız veya sonrada çekilecek videomuzu izleyiniz.

 

Microsoft Teams Kullanımı Eğitimi / 2 Nisan Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimde, öncekilerden farklı olarak  özellikle Teams kullanımını öne çıkaracağız. Öğretmen kullanırken ekranını nasıl gösterecek, gerektiğinde kendini kameradan nasıl gösterecek. Ses ve kamera ayarlarını nasıl yapacak. Beyaz tahtayı nasıl kullanacak. İstediği kişilerin sesini açıp, istediğinde nasıl kapatacak?   Eğitimi bizzat Microsoft yetkilisi Barış Kayı bey yapacak. En yetkili kişiden eğitim alıp, sorular sorabilirsiniz. Burada yalnız bir açıklamada bulunmak isteriz. Microsoft Teams programın kullanım desteğini K12NET vermemektedir.  Ne böyle bir görevi, ne böyle bir uzmanlığı bulunmamaktadır. Teams programının özellikleri ile ilgili konular, Microsoft’a, entegrasyon ile ilgili konular K12NET’e aittir. Yarın eğitime geliniz veya kayıt altına alacağımız eğitim videosunu sonradan izleyiniz. Bilmedik tek konunuz, sormadık tek sorunuz kalmasın. Biz sizlerden gelen soruları derledik. O soruları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Eğitime Katılmak İsteyenler 

Eğitimimiz 250 kişi ile sınırlıdır. Eğitim Teams programı üzerinden verilecektir. Böylece programı bizzat gözlemleme fırsatınız olacaktır.  Eğitim kayıt altına alınacaktır. Sonradan bu eğitimi takip etmek mümkün olacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.

 

Microsoft Yetkililerine Soracağımız Sorular (Aşağıdakilerin dışında sorularınız varsa toplantıdan önce bizlere iletebilirsiniz)

 

1) Toplantıyı kayıt altına alma, bu kaydı ilgili kişilerle paylaşma

2) Ekran denetiminin sadece açan kişide olması,

3) Dosya paylaşımının yapılabilmesi,

4) Ders bitince sohbet alanının kapatılması ve öğrencilerin sohbet etmesinin engellenmesi,

5) Katılımcıların listesinin alınabilmesi,

6) Microsoft hesabı ile girmeyenler misafir oldukları için beklemede kalmaları,

7) Öğrencinin diğer kişileri veya öğretmenleri dışarı çıkarmasının engellenmesi,

8) Beyaz tahta  kullanımı,

9) Teams fonksiyonları konusunda genel sorular,

10) Misafir kayıt ile eğitim yapmanın sınırlıkları,

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]